Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki az ellenzékre szavaz, az...

Aki az ellenzékre szavaz, az mire számít?

Figyelt kérdés

Az ellenzék egyetlen említésre méltó tulajdonsága, hogy "ők nem Orbán". Ezen túl mit tudnának felmutatni? Mi az ami miatt sokan most úgy örülnek az összefogásank meg MZP-nek, mint a messiás?


Sokan annyira mindenáron le akarják váltani Orbánt, hogy az se érdekeli, kire váltják le.


Azért a negatív dolgok ellenére, aki nem ismeri el, hogy 2010 óta egy viszonylagos jó gazdasági helyzet van Magyarországon, munkalehetőség egyértelműen több, mint korábban, az homokba dugja a fejét. Jelenleg egy jó szakmunkás annyit keres, mint még soha. Úton útfélen azt hallom, hogy lassan már milliós szinten keresnek, rengeteg munkájuk van. Útfelújítások, autópálya szakaszok stb. Lakásépítések, CSOK. Azért elég làtványos beruházások zajlanak, ezeket nem elismerni nagyon nem objektív, még akkor sem, ha valaki egyenesen utálja őket.


Ezzel szemben valaki mégis az ellenzékre szavaz, merthogy korrupció, meg gyűlöletkampány stb. Mintha nem lett volna ugyanez a másik oldalon is.


Meg sokan MHP-ben most a messiást látjátk, csak nem tudom mire számítanak. Ez nem fideszes agymosás, de Gyurcsány áll mögötte, mivel a DK a legerősebb ellenzéki párt. Naív, aki azt gondolja, hogy MZP-nek lesz komolyabb mozgástere. Meg ha egy előválasztáson ment a sárdobálás, akkor mi menne 4 évig a kormányzásuk alatt? Ebbe amúgy belegondol a sok fidesz-ellenes, ellenzéket pártoló szavazó?


Egyszerűen egy hatpárti összefogás együtt nem tudna normális kormányzást folytatni. Állandóak lennének a belviszályok, a pozíciók osztogatásánál is, meg amúgy is. Ezt az előválasztásból le lehetett szűrni. Szerintem ez az ország nem játékszer. Az elmúlt 11 évben láthattuk, hogy hogy azért lehet építeni is az országot, mégha valakinek ez a tempó nem is tetszik, de korábban erre nem volt példa. Melyik kormány idején voltak ekkora beruházások, mint a Fidesz-KDNP kormányzása alatt? Őszintén?


Kérdezem ezeket úgy, hogy korábban ellenzéki szimpatizáns voltam, de mára ha az objektív valóságot nézem, ezerszer inkább a Fidesz jó ennek az országnak, mint ez a hatpárti akármi szerintem.



2021. nov. 1. 14:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
79%
Őszintén engem a korrupció se annyira zavar, mint a két harmad nyújtotta bizonytalan jogszabályi környezet, a folyamatosan benyújtott és átnyomott haverokra írt saláta törvények, mert bármit és bármikor átnyomnak, minden kérdés, egyeztetés nélkül, mert megtehetik. Hihetetlenül elpofátlanodtak és káros a tevékenységük a folyamatos két harmad miatt. Na, azt várom, hogy ez megszűnik.
2021. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
66%

20) Nem a szakmunkásokról írtam, hanem a társadalom egészéről. Ma a magyar társadalom átlagosan öregebb autókkal jár, mint 2010 előtt, méghozzá lényegesen (még ezen a téren is öngólt lőttél).


Tudjuk, Magyarország a dzsentrik országa, ahol akinek kivan a segge, próbálja magát arisztokratának eladni. Sajnálatra méltó felfogás.


[link]


[link]


[link]

2021. nov. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 steven95 ***** válasza:
89%
Azt látom, hogy az érvelésed azon alapszik, hogy Orbán előtt is sok rossz volt. De ez a ne töröljem ki a seggem, mert úgyis szaros lesz újra hozzáállást nem nyelem be. És azt rejtetten állítani, hogy az Orbán előtti korszak jönne vissza, ha nem Orbánra szavazok egyenes hülyeség. Van egy aki "folytatná", meg van egy reményteli új ígéret. Nem az a lényeg, hányszor esel pofára a próbálkozással, hanem , hogy próbálkozol tovább. Orbán kormánya az amit én személyesen nem akarom Magyarország jövőjének és bármi is szól a másik oldal ellen, megerősít abban, mennyivel rosszabb Orbán.
2021. nov. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!