Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok Boldogkői Zsolt...

Mit szóltok Boldogkői Zsolt véleményéhez?

Figyelt kérdés

Engem csak az érdekelne, hogy mi a csodából gondolja, hogy csak a vidéken kocsmába járók fertőznek, köszöni mindenki a lenéző hangnemet, Bp.-n is van elég sok kocsmába áró (ja, oltatlan is). És mi a frászért gondolja, ha este 8-10 közt nem mehet ki valaki oltatlan, az segít, kérdem én oltott. :D Ahol lakom (10ezres városka),este 5 után alig van mozgás..... könyörgöm :D

Link a cikkhez: [link]



2021. nov. 5. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Ha alig van mozgás a 10 ezres városkában, akkor ott nem okozhat túl sok problémát a korlátozás. A kocsma csak az emberek közelsége, az ivás közbeni maszkmentesség, a magas pára- és füsttartalom miatt jelent fokozott fertőződési esélyt.
2021. nov. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 hypno ***** válasza:
15%

Én azt szólom hozzá, hogy a hozzáértőket is foglalkoztatja a probléma, vagyis komoly dologról van szó.

Van benne logika.

2021. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1-es alapból oké, amit írsz, de az az emberkének nettó bunkóságára utal, hogy kiemeli, hogy "vidéken" a kocsmába járást. Konkrétan vidéken sem mindenki egy bunkó, tahó barom ahogy Boldogkői szavaiból kisejlik. Sőt, a vidéki megyék közt is sok van, ahol magas az átoltottság aránya (pl. Dunántúl javarésze). Oké,hogy vannak az országban máshol "kevésbé átoltott" területek, de azért nem kéne az egész vidéki Magyarországra ráhúzni egy bélyeget. Én se utálok nyilván mindenkit Budapesten (sőt a többséget nem), aki médiába nyilatkozik, annak meg azért már illene ennyire egyértelműen és nem félreérthetően fogalmaznia.
2021. nov. 5. 10:27
 4/14 hypno ***** válasza:
32%

#3


Viszont akinek nem inge, az ne vegye magára. A nem kocsmázó beoltott vidékire nem vonatkozik a dolog. Sőt még a beoltott kocsmázóra sem.


És fölösleges a kocsmázáson megsértődni. Egy faluban vagy templomba mész, vagy kocsmába, vagy mindkettőbe, vagy sehova, mert más nincs.

2021. nov. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Honnan szedsz elő ilyen nevenincs senkiket? Ki ez a pali egyáltalán? Nem mintha bármennyire is érdekelne a véleménye.
2021. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hypno ***** válasza:

#5


Valami virológus. És párszor már megnyilatkozott a témában.

2021. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#6:


Valami?🤣🤣🤣 Kovid témában mindenki szakértő.

2021. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmeztem, azért emelte ki, mert a kis falvakban nincs semmi kapacitás az ellenőrzésre, szóval lényegében mindenki azt csinál, amit akar. Nem éreztem, hogy bármi bántó lett volna benne.
2021. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően eddig értelmes embernek tűnt, ez most valóban gáz egy kicsit. Meghallgatnám az eredeti nyilatkozatot. Az oltatlanok kijárási tilalma is hülyeség, ha este elmegy kutyát sétáltani, nem fertőz meg senkit. Ezt a kijárási tilalom dolgot már tavaly sem értettem. A vidéki kocsma meg valóban elég lenéző, a fővárosban nem járnak kocsmázni az emberek?!
2021. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Van azért ennek vidékiek=kocsmázók éle.

Csak hogy mennyire indokolt volt szóba hozni járvány góchelyként: a környező falvak közül csak a mi falunkban volt kocsma (italbolt), és innen a harmadik faluban. A mi falunkban 6 évvel ezelőtt bezárt (addig sem tudom, miből élt, mert 4-5 csóró magányos emberen kívül senki sem járt oda), a kis mérete miatt rendezvényeket sem tartott. A helyén 4 éve gyógyszertár van. A másik faluban lévő múlt évben zárt be, az sem volt egy népes hely.

És az „Egy faluban vagy templomba mész, vagy kocsmába, vagy mindkettőbe, vagy sehova, mert más nincs.”-hez még annyit, hogy hetente egyszer van mise a templomban, mert annyira elfogytak a papok, hogy egy városi plébános szalad végig vasárnaponként 4 faluban, így a miénkben is. De régebben sem jártak sokan, és lassan fogynak. Sok évvel ezelőtt 9-en jártak, elhunyás miatt néhány évig 8-an jártak, két év óta már csak 7-en; nincs utánpótlás. Ez egy 1000 lakosú falu, a faluban „hova mész” lehetőségei közül a sehova a csaknem teljeskörű.

A bolt az, ahova szinte mindenki jár, de az valahogy kimaradt.

2021. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!