Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magasabbak lennének a bérek,...

Magasabbak lennének a bérek, ha győzne az ellenzék? Engem nem hat meg a demokrácia meg a liberalizmus, csak a bérek érdekelnek.

Figyelt kérdés

2021. nov. 11. 16:52
1 2
 1/15 anonim válasza:
13%
Igen. :D
2021. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A bérek a Fidesz alatt is nőttek.

Talán nagyobb lenne a jólét, ha MZP nyerne? Könnyebben jutok lakáshoz?

2021. nov. 11. 16:54
 3/15 anonim ***** válasza:
26%

Ha csak a pénz érdekel akkor menj külföldre, vicc nélkül, nincs az a kormány aki a következő 4 évben jobb életkörülményhez juttat majd. A fidesz amúgy most elinflálja a pénzt rendesen. Szórják ész nélkül a választás megnyerése érdekében. Amúgy meg a vásárló értékét nézd meg a pénzednek, hiába nőtt a fizud 50%al ha pl a lakások ára kb 250-300%al emelkedtek régiótól függően.


Az ellenzék euró zónába lépést ígér, amihez az infláció alacsonyan tartása feltétel. (Szerintem nem megvalósítható főleg a magas államháztartási hiány miatt de az biztos, hogy a fidesz már csak a leköszönés elötti és utáni pénzeket gyűjti be magának, azt meg mi fizetjük meg majd infáció formájában)

2021. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem. Illetve attól függ kiről beszélünk, de akik az átlag körül vagy afölött keresnek azok annak is örülhetnek ha marad a jelenlegi szintjük.


A csóróbbak elméletileg számíthatnak jobb fizetésre csak épp van egy olyan érzésem, hogy ha nem tudnak hozzá megfelelő gazdasági növekedést társítani akkor úgy fogunk járni, mint 2002-2010 között, hogy egy hirtelen életszínvonal javulás után szépen lassan mindent meg fog enni az infláció.

2021. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

ma 17:00

Hol emelkedett neked régiótól függetlenül 250-300%-ot a lakások ára?

[link] Ezek az állam felé bejelentett valós árak alapján képzett indexek.

Budapesten 186%-kal kerül többe egy lakás, mint 2010 első félévében, városokban átlagosan 118%-kal kerülnek többe(Észak-Magyarországon +88% míg Közép-Dunántúl +142%-kal), míg községekben 52%-kal nőttek a lakásárak.


Eközben országon a nettó 132 ezerről felment 284 ezerre, ez 115%-kal magasabb fizetés.

[link]


Tehát lényegében véve Budapest és néhány megyeszékhely kivételével mindenhol annyival nőtt csak a lakásár mint amennyivel az átlagkereset, úgy hogy rekord alacsony fix kamat mellett lehetett forintban eladósodni.


Az elmúlt 4 évben 47%-ot nőtt a nettó átlagkereset, miközben 20% alatt volt az infláció. Ha nem is ez az ütem de ha nem lesz meg a következő 4 évben is legalább egy 10%-os reálbérnövekedés akkor az a kormány egyértelműen csapnivaló munkát fog végezni.

2021. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
5# Megyeszékhelyen lakom, az a lakás, ami 2015-ben 5,5 milla körül ment, ma 14,5 mmillió, ez közel 3x-os ár.
2021. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván még ígéret szintjén sem hangzott el senkitől, pedig azt könnyebb mint megvalósítani, tehát nem.
2021. nov. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5: Szerintem arra gondolt a 3-as, hogy most 250-300%-a a vételár az akkorinak, ami amúgy nincs messze a valóságtól. Barátnőm 12,5 M körül vett lakást Székesfehérváron 4 éve, és az árak akkor már hónapról hónapra emelkedtek. Emlékeim szerint előtte 8 M körül lehetett kapni panelt. Most kb. 25 M egy panel, és arra még általában költeni kell. Tehát 5 év alatt 100%-os emelkedés volt. Ugyanezt látom itt, Pest megyében, ahol élek. Közben a munkahelyemen évente 2-3%-os béremelést adnak azóta is. Én nem tudom, hogy hol emelkedtek 47%-ot a bérek. Erre egy példát sem látok a környezetemben.
2021. nov. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Bocs, 4 év alatt 100%-os emelkedés, hosszabb távon 200 körüli. Tehát a véletár megvan 300%-a a korábbinak az utóbbi 5-6 évben.
2021. nov. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

a jobb béreket a szakszervezetek harcolják ki a civilizáltabb országokban, nem pedig a kormányra várnak vele.

értelem szerűen a fideszenek nem érdeke a hatékony szakszervezeti működés, mert ez szerintük keresztezhetné a német multik érdekeit, és persze a munkavállalók is rádöbbennének, hogy jogaik vannak és nem tehet meg velük akármit a munkaadó.


az össz ellenzék nem nagyon nyilatkozott a témáról, de szerintem nem tennének olyat, hogy tűzzel vassal kinyírják a szakszervezeti működést és betiltják a sztrájkot, mint a fidesz.

ez pedig idővel jelentheti azt, hogy erősödhetnek a szakszervezetek és hatékonyabban tudnak fellépni a kihasználó/jogsértő munkáltató ellen, ami magasabb fizetést eredményezhet.

ilyen a rendkívül elterjedt minimálbérbe bejelentett, a többi boríték, vagy bérmimumra bejelentett, a többi műszakpótlék dolgok.

szintén optimizmusra adhat okot az ellenzék 10% programja, ami szerint adott cégnél nem dolgozhat az állomány 10%ánál több eu n kívüli munkavállaló.

vagyis a cégnek mérlegelnie kell a bevezetése után és ukránok hiányában, hogy megfizeti a magyarokat, vagy lehúzza a rolót.

2021. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!