Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magasabbak lennének a bérek,...

Magasabbak lennének a bérek, ha győzne az ellenzék? Engem nem hat meg a demokrácia meg a liberalizmus, csak a bérek érdekelnek.

Figyelt kérdés

2021. nov. 11. 16:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Megyeszékhelyen lakom, az a lakás, ami 2015-ben 5,5 milla körül ment, ma 14,5 mmillió, ez közel 3x-os ár."


a "közel 3x-os ár" az kevesebb, mint 200%-os emelkedés, nem pedig " kb 250-300%al emelkedtek"


értem én, hogy kell a dráma, de hülyeséget ne beszéljünk már...

2021. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én nem fogok tudni magasabb bért fizetni a dolgozóknak.

De, ha progresszív adózás lesz, akkor csökken a bérük, mármint a nettó.

2021. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

ma 19:30

Mondjuk így akkor majd 250 ezer bérköltség mellett 133 nettó helyett tudsz adni 2023-ban 200 nettót.

Mennyit fogsz majd adni 2024-ben ha nem fogják tovább csökkenteni a bruttó bérre rakódott állami adókat?


Mert én eddig úgy vettem észre, hogy minden cég annyit fizet az alkalmazottaknak amennyiért azok hajlandóak elvégezni a melót.

Ha csökkentjük az adóterheket és találsz hülyét aki még akkor is nettó 130-ért meg akarja csinálni az adott munkát akkor a különbözetet zsebre rakod. Ha nem így csinálsz akkor meg simán lenyom a konkurencia, mert ő meg így fogja csinálni és a megspórolt pénzen reklámozni, fejleszteni fog.


Tehát miről beszélünk? Egy progresszív adó képes egyszeri lökést adni a nettó béreknek de utána ezt szép lassan a cégek le fogják nyelni és egy 20-30%-os emelés után a következő években 1 számjegyű emeléseket fog mindenki látni.

2021. nov. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13, nem fogyatékosokat foglalkoztatok.

Miféle 133 nettó?

Azt se tudom, mennyi a nettójuk, de nem minimálbéren vannak.

2021. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#5


Amit írok,valós adatok,hisz a volt lakásomról van szó.

2011-ben vettük 7,5 millióért.

2020-ban eladtuk 24 millióért,de azért csak ennyiért,mert szorított az új lakás szerződésének határideje.Az ingatlanos szerint legalább 25öt ért,de mondta,ha nincs járvány,26-27.

Szóval ez nem 186%....

2021. nov. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!