Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberális magyarok miért...

A liberális magyarok miért ajnározzák annyira az osztrákokat, amikor az egyik legnagyobb szaralakok egész Európában?

Figyelt kérdés

Rengeteg nyugat-európai nép van akire inkább fel lehetne nézni. Ott vannak pl. egyből a sokkal normálisabb németek, hogy még az olaszokról, franciákról nem is beszéltünk.


Én éltem kint a munkám miatt a labancoknál, a taljánoknál, meg a franciáknál is.


Olasz emberről pl. meg nem mondod, hogy nem magyar, max pozitívabb a hozzáállása az élethez. Német hasonlít az osztrákra, de sokkal normálisabb. Francia az az olasz és a német keverékére hasonlít.


Ráadásul a legtöbb nyugat-európai megveti és lenézi az osztrákokat, míg pl. olaszokról és magyarokról csak pozitív véleménye van. Egy német kollégám pl. tudott a Reneszánsz alatti olasz-magyar barátságról és Mátyás Királyról, és sajnálta, hogy 1945 után szovjet komcsi szférába kerültünk, ahelyett, hogy inkább az olaszokkal és a bajorokkal kerültünk volna egy táborba.



2021. nov. 15. 01:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Akkor pár emberes ismeretség alapján képes vagy ország szinten véleményt alkotni... Most ha két munkatársad imádná az osztrákokat akkor meg az osztrákokat az egész ország imádná?
2021. nov. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
#1 Osztrák az tetű nép, no comment. Én is éltem kint köztük, sunyik, lusták, és leszarják embertársaikat. Ezen nincs mit szépíteni.
2021. nov. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Majd ha mi fel tudunk mutatni, legalább fele olyan jó életszínvonalat, mint az osztrákoké, akkor lehet pampogni. Addig csönd!
2021. nov. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
3# A jó osztrák életszínvonal onnan van hogy a Habsburgok idején folyamatosan raboltak más országoktól, azokat gyarmati sorban tartották. Akkor a logikád alapján majd ha annyit keresel mint Mészáros akkor kritizálhatod csak, addig csönd.
2021. nov. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

A liberálisok mindenkit ajnároznak, aki valaha is ártott a magyaroknak. Minél jobban, annál inkább kedvelik.


Lásd pl a románokat. Csaucseszku, vagy a Trianon utáni területek, illetve megvonnák az állampolgárságot is a székelyektől stb alapján a liberálisok szinte istenítik Romániát, állandóan megy a bezzegromániázás. A liberális hírportálok szerint meg már magyarok ezrei mennek ki Romániába dolgozni mert fényévekkel leelőztek minket.


De az oroszok noha ártottak nekünk, ezért liberális szempontból szimpatikusak, de a helyzet úgy hozza, hogy az ukrán szélsőjobbos soviniszták oroszellenes törvényeket akarnak hozni, amit a kárpátaljai magyarok is megszívnak. Emiatt az oroszok és magyarok most ideiglenesen szövetségesek, ezért megy az orosz köpködés a liberálisok részéről és az ukrán neonáci soviniszták az új hősök a liberális oldalról, állandóan a "csecsemőszíveket reggeliző sátáni Putyin ellen bátran lázadó" ukrán szélsőjobbos huligánokat istenítik, még maga Soros György is támogatta anyagilag az ukrán neonácikat.


Na kb ugyanez a helyzet az osztrákokkal is. Mivel a Habsburgok kizsákmányololták Magyarországot, lásd Rákóczi-szabadságharc vagy a 48-as forradalom ezért igencsak szimpatikusak liberális szempontból nézve. Ha pedig belegondolunk abba is, hogy pl Haynau véres megtorlásai során mennyi kegyetlenséget követtek a magyarok ellen ettől külön megdobban a liberálisok szíve.

2021. nov. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Az osztákok olyanok, amilyenek, de a franciák Európa pökhendi, reakciós népe, akiknek mi sem köszönhetünk sok jót, de jelenleg maguk alatt vágják a fát.

Lehet az átlagos francia jófejnek, kedvesnek tűnik, de a francia politika valahonnan táplálkozik, és teljesen természetesnek gondolják, hogy a volt gyarmataik még mindíg kötelesek a francia érdekeknek megfelelni, erőlködnek, hogy Németország helyett ők legyenek az EU vezető hatalma, amire alkalmatlanok.

2021. nov. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

"Addig csönd"


Esetleg neked:D

Az, hogy fele annyira se élsz jól, mint egy osztrák, a saját szegénységi bizonyítványod:D

2021. nov. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

"A liberálisok mindenkit ajnároznak, aki valaha is ártott a magyaroknak. "


Khm khm, '48-at és '56-ot is az oroszok miatt/ellen buktuk el. A 150 éves török uralomról nem is beszélve. Ennek ellenére mindkettejükkel cimborál a kis pöttön Napóleonunk. Át kéne értékelned a dolgokat...


Amúgy mit kéne érteni az alatt, hogy a liberálisok ajnározzák az osztrákokat? Néhány példa esetleg?

2021. nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Azok akik szerint az a mérce, hogy ki milyen jól él, szerintük a szaúdi olajsejkek kellene legyenek a példaképek? Akik a nőket nyilvánosan megkövetik és a mai napig lefejeznek ateistákat?


Vagy netán azok a qatariak lennének a minta, akik bangladesi munkásokat embertelen körülmények közt tömegnyomorban havi 200 dollárért dolgoztatnak 50 fokban?


Mert életszínvonalban a qatariak és szaúdiak messze megelőznek bárkit. Akkor liberális szempontból nézve ők lennének a mintaállamok?


Csak mert én nem értem ezt a "ha az osztrákok jobban élnek mint mi akkor fogd be a szád" típusú érveket

2021. nov. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

9 42.


Igen, ezért írtam én is, hogy max a saját nevében beszéljen ez a bohóc.

2021. nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!