Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk is igaz lehet, amit ez...

Nálunk is igaz lehet, amit ez a felmérés Lengyelországról állít, hogy kevesebb a vallásosok száma?

Figyelt kérdés
[link]
2021. nov. 24. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Én az említettt korcsoportban körülbelül 0% vallás gyakorlót ismerek.
2021. nov. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Pár nagyságrenddel jobban. Magyarországot sosem érdekelte különösebben a vallás, a lengyeleknél viszont mindig is aktív volt a keresztálib hitélet.
2021. nov. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2021. nov. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írtam le sokszor sokhelyen, hogyha én visszanéztem a katolikus templomokban készült bátyáimról és rólam készült keresztelési és elsőáldozási videóinkat, akkor észre lehetett venni, hogy első években rendszerváltás után nagyon sokan találták rá az egyházra, csak aztán sokan ott is hagyták, mert már nem volt trendi, emlékszem mindegyik osztályban 3.-tól kezdve csak én meg egy jehova tanúi srác voltunk a vallásos kisebbség az osztályon belül, szakközépiskolai osztályba átmenvén meg egy pünkösdista leány oszálytárssal alkottuk ezt a vallásos osztálytársak csoportját...
2021. nov. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kapcsolatban van ez az aktuális politikai kurzus iránti szimpátiával vagy attól való elfordulással. Elvben a természettudományos ismeretek bővülése az irracionalitástól való elfordulás lenne, de a politikai azonosulásnak a karrier szempontjából célravezető mivolta szintén belejátszik.
2021. nov. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természettudományos ismeretek bővűlését tekintve, szerintem komoly válságban vagyunk itthon, hiszen pont ezen tanárokból van hiány, plusz nem hiszünk az orvostudományban és Magyarországon irracionális félelmek miatt nem akarják pl, hogy valakinek gyermekét anyakönyvezzék, mert azt hiszik, hogy Magyarország egy USA-ban bejegyzett cég, vagy pedig félünk az oltástól, plusz még a médiá műveltségünk is béke segge alatt van, mert simán azt látom, hogy tudományos lapok helyett, inkább blikk.hu-t olvasnak a buszon.. tisztelet a kivételnek...
2021. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mo.-n kevés a vallásos tény, és való, mégha Viktorta el is várná-, meg pofázik állandóan a "keresztényi" mivoltról... Amúgy nem is baj, mert itt csak szélsőséges vallásos szokott lenni.

Lengyelo.-ban régebben valóban több volt a vallásos. Megkockáztatom, hogy ma ott is ilyen mondvacsinált vallásosak vannak csak.

2021. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelországban nagyon sokan csalódtak a katolikus egyházban, egyrészt azért mert II. János Pál Pápa etusolta az ügyeket és javarészt csak áthelyezték a papokat egyik plébániáról a másikba, de gyerekektől nem tiltották el, másrészt meg beleszólnak erőteljesen a politikába, lásd most már bármilyen súlyos beteg magzatot hordasz a méhedben, nem vetetheted el..
2021. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!