Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szolidaritásnak nevezhető, ha...

Szolidaritásnak nevezhető, ha a luxusnyugdijak után is ugyanazon szisztéma szerint jár a 13. havi juttatás?

Figyelt kérdés

2021. nov. 28. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem.de ott az egykulcsos adó, vagy a családosok folyamatos támogatása az egyedülállókkal szemben,ezek sem az esélyegyenlőségről szólnak.
2021. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván nem, hiszen nincs 13 hónap egy évben. Nem jár senkinek. Csak hülye politikai lőzung.
2021. nov. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Minél bonyolultabb egy rendszer, annál több a visszaélés.

Elvben azért magas valakinek a nyugdíja, mert megdolgozott érte, tehát nem lenne korrekt büntetni a "luxusnyugdíjast".

Sokkal tisztább ez így, mintha lennének benne sávok. És sokkal egyszerűbb, mintha lenne egy olyan képtlet, ami fordítottan súlyozna. Ha ez utóbbi lenne, akkor azért sírnátok, hogy valaki alig kap.

2021. nov. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Mindenféleképpen szükséges, hisz mint tudjuk, Mo.-n mindenki egyenként elmondhatja magáról, hogy:

"Én, egyedül én építettem fel a fél-, ha nem az egész országot", így nézve meg megérdemlik.

2021. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Én valószínűleg luxus nyugdíjas leszek mert jól keresek és a munkáltatóm fizeti utánam a járulékot. Miért kellene szolidálisnak lennem azzal aki minimálra van bejelentve a többit pedig zsebbe kapja, majd a nyugdíja az éhenhaláshoz is kevés lesz.
2021. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazságosnak nevezhető, a nyugdíj a befizetett járulékokhoz igazodik, nyilván a 13. havi is. Nehogy már itt is az adócsalókat támogassuk külön.
2021. nov. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!