Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek sem tisztességes...

Árokpart kérdése:

Szerintetek sem tisztességes dolog, hogy a kórházakba a beoltott hozzátartozó nem látogathatja a szintén beoltott kórházban fekvő hozzátartozóját?

Figyelt kérdés
Az rendben van, hogy járvány van, viszont az oltópontokon egy csomó ember összejön és keveredik egymással oltott és oltatlan akkor az nem baj, nem problémás? Nem lehetne, hogy aki be van oltva az bemehessen a beoltott beteg hozzátartozójához a kórházban. Szerencsére nem járok ebben a cipóben, csak valamiképpen az embernek olyan rossz érzése támad , szinte retteg és szurkol, hogy teszem azt májusig véletlenül se kelljen kórházba kerülni egyik hozzátartozónknak sem, mert gyakorlatilag a szó szoros értelmében ha bement igazából onnan nem is lehet tudni, hogy mi történik vel nem ijesztő ez egy kicsit, nem látjátok aggályosnak ezt az állapotot?
2021. nov. 29. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Az oltóponton marha rövid ideig tartózkodsz (nekem kb 5 perc volt múltkor), és az elkerülhetetlen. A látogatás nem létszükséglet. Látogatási tilalmat már COVID előtt is vezettek be.
2021. nov. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
De. Én az oltottakat el is különíteném a normális társadalomtól és soha nem is engedném ki őket.
2021. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es Természetesen "békeidőben" nem is létszükséglet ezt el is fogadom és igaz is. Viszont egy ilyen helyzetben mint ez a mostani mikor a kórházak teli vannak katonákkal mint egy erősítmény és bizony lehetett hallani a betegek ellátásával kapcsán visszásságokat, visszaéléseket akkor azért ez nem ugyanolyan helyzet mint egy influenza járványkori létogatási tilalom esetén. Ha meg ne adja a Jó Isten valaki COVID gyanúval kerül be és teljesen éppen, lábon netán és közlik , hogy netán X nap múlva lélegeztetőgépre került mert rosszabbodott az állapota, onnentól te már a büdős életbe nem fogod megtudni, hogy ő hogyan és milyen körülmények között került oda egyáltalán indokolt volt e, hogy odakerült. Azért egy ilyen állapotok között már had legyek egy kicsit nyugtalan.
2021. nov. 29. 22:42
 4/10 A kérdező kommentje:
erődítmény elírás
2021. nov. 29. 22:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki adminisztráló katonalányoktól nyugtalan, annak valami nagy gond van a fejében.
2021. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös Nem tőlük, hanem ha netán valaki bekerül a COVID intenzívre és még kommunikálni képes és nincsen lélegeztetőgépen, akkor sem tudsz vele telefobob sem beszélni, mert oda nem viheti be a beteg neked meg azt mondanak amit akarnak és látogatni sem mehetsz be , ergo az égadta egyvilágon semmit nem fogsz tudni a hozzátartozódról. Egyedül imádkozni van lehetőséged a többi sztornó. Ez a baj.
2021. nov. 29. 22:53
 7/10 A kérdező kommentje:
telefonon at idegesség miatt mindent elirok
2021. nov. 29. 22:54
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

Most mesélte ismerősöm, simán bement a mamáért a covid osztályra egy szál maszkban, mert nincs beteghordó. Még oltási igazolványt sem kértek. Amúgy egy sima influenzajárványnál is látogatási tilalom szokott lenni.

Én magam rendszeresen járok kórházba, és elmondom, hogy eszméletlenül rühelltem a látogatást. Szarul vagyok, nekem ne jöjjön a katasztrófaturizmus, a szobatársam férje meg pláne ne üldögéljen az ágyamon. Ha valakinek kell valami ruha, étel, bármi, azt meg le lehet adni a portán, felhozzák. Én örültem, amikor mondták, hogy nem lehet látogatni, mert legalább nem volt tele idegennel a kórterem, és ez járványtól független.

Osztályvezető főorvostól függ, de még olyan is volt, hogy este 10-kor jött a látogató, felcsapta az összes villanyt, mikor már mindenki aludt. Én mondjuk jól le is toltam, de nem értem, az emberek mégis mi a fenét képzelnek magukról?

2021. nov. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az a tisztességes,ha senkit nem korlátoznak.
2021. nov. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az a tisztességes, ha a kórházban fekvő beteg emberekre nem hozza rá senki a nyavalyát. Látogassa mindenki otthon a rokonait, és ne a kórházban. Amúgy pl. ha valaki haldoklik, a törvény szerint hozzá be lehet menni. Mindenki másnál meg várjátok meg, amíg hazaér. Fel lehet hívni telefonon, lehet csomagot leadni.
2021. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!