Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaza lehet kollégámnak?...

Igaza lehet kollégámnak? (részlet lent)

Figyelt kérdés

Egyik kollégám, aki most 49 éves, a következőket mondta:


- tudja, hogy lop Orbán, de nagyon reménykedik benne, hogy marad a Fidesz kormányon, mert ha a másik jön, mindent eladnak a fejünk felől, mint anno a TSZ-eket, gyárakat stb


- lopnak, igen, de valamennyit legalább nekünk, kisembereknek is visszacsepegtetnek


- ő megélte a 90-es és a 2000-es éveket, és mindig nyomorgott, holott sose akart nagy lábon élni, és az utóbbi 10 évben van gyári melósként annyi pénze, hogy jól megvan belőle - nem egy hatalmas fizetés, de neki elég, amire kell


Mondott még pár cifra dolgot, lmbtq meg ilyesmi témában, de azt már nem szeretném idézni, csak ezeket az érveket szeretném, ha kicsit boncolgatnánk, ti mennyire értetek egyet ezekkel, pártállástól teljesen függetlenül, és kérek mindenkit, TÉNYLEG függetlenül. :)


Pacsi



2021. dec. 1. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Ha tudja hogy lop szóljon az RTL klubnak és már csinálják is az oknyomozó riportot.
2021. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Persze ezt a legkönnyebb hogy Viktor lop bizonyíték nélkül, ez mindent visz.
2021. dec. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 mindentudó99 ***** válasza:
53%
Hát az egyszer biztos hogy nagyságrendekkel több munka van most mint az említett időszakban. 90 es évek végén kezdtem dolgozni hát siralmas volt a helyzet pedig mindent elvállaltam nem válogattam. Igen sok a gyári munka most de legalább van valami. A lopás sose jó de ha az ember meg tud élni nincs problémája könnyebben szemet huny. Valóban a baloldal szokása mindent privatizálni. Ez nem jó dolog
2021. dec. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Kollégád hűen tükrözi az átlag választópolgárt. Ettől független a második pont a saját helyzetére reflektál, ez valószínű igaz, de a saját helyzetét nem feltétlen kell általánosságban kivetíteni. Az 1. pontjával kapcsolatban meg igazából már nincs sok minden állami tulajdonban, amit el lehetne adni.
2021. dec. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Sorba megyek én is kedves kérdező, ahogy te írtad.


Első: Én is tudom, hogy Orbánék lopnak, de én is remélem, hogy maradnak kormányon. Azért mert:

1. Róluk tudjuk, hogy lopnak, az ellenzékről nem tudjuk, és lehet még ennél is rosszabb helyzetbe visznek minket (láttuk az elmúlt évtizedek alapján, hogy hova vezetett az "ennél csak jobb lehet" gondolkodásmód)

2. Nem látok garanciát arra, hogy esetleges kormányváltás esetén együttmaradna az ellenzék. Most összefogtak a "váltsuk le Orbánt" címszó alatt, de ezen kívül nincs konkrét céljuk (amennyiben valaki valami mást tud, nyugodtan küldjön róla cikket)


Második: Tudom, tisztában vagyok vele, nem élünk jól, nincs mindenkinek pénze saját lakásra, van akinek még saját számítógépre se. De szerintem ez még mindig nem a legalja, van lejjebb.


Harmadik: amennyiben az ember egyedül él, van lakása, akkor képes megélni a nettó 200.000 forintból is.


Az a legnagyobb baj szerintem, hogy jelenleg Magyarországon a FIDESZ a legjobb alternatíva, ami valljuk be kicsit szomorú is.

2021. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
#3 több munka van ez tény, de szerintem fizikai munkából főleg azért van több mert a mai világban már nagyon kevesen akarnak asztalosok lenni pl, inkább egyetemre megy helyette, mert úgy "sikeresebb" lesz.
2021. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

4! Igen és csodálkozunk a Soros-terven, a migránsozáson a "gyerekvédelmen" stb. Sajnos a Fidesz a Homo Kadaricust szemezte ki magának mint ideális választópolgárt, a kérdező ismerőse pont ilyen. Aztán aki kicsit tájékozottabb meg csodálkozik, hogy ilyen népszerű a Fidesz.

Csak egy példa a buta ember, lásd az ismerős nem gondolkodik el azon, hogy a fizetése nem Viktorka miatt nőtt, hanem a világgazdasági helyzet miatt! pl. a bérek 2013-ig alatta voltak a "borzalmas" Gyurcsány-érának sok területen, csak aztán lőttek ki, mikor véget ért a világválság, ami tulajdonképpen 2008-tól 2013-ig tartott sok tekintetben.

2021. dec. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem értek nagyon a gazdasághoz, de van egy olyan érzésem, hogy az utóbbi évtizedben főleg a ránk szabaduló uniós források miatt lehetett valamennyit lazítani a nadrágszíjon, szóval az az érzésem, hogy a jelenlegi kormány csak jókor van jó helyen, az előzőt pedig minden hibájával együtt még az ág is húzta.
2021. dec. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%
Az 5-ös monológom még annyival kiegészíteném, hogy az biztos, hogy ha az ellenzék nyer, akkor jobban kiszolgálják majd az Europai Unio igényeit, mert a FIDESZ a magyarokét nézi elsősorban.
2021. dec. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Mindből be tudtam fogadni valamennyit, és tanulok belőlük.
2021. dec. 1. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!