Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmusban miért volt...

A szocializmusban miért volt nagyobb az alkoholisták aránya, mint manapság?

Figyelt kérdés

2021. dec. 10. 21:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%

8 óra robotolás a gyárban, menni a gyerekért az iskolába, menni bevásárolni, megnézni a napi egyetlen valamire való műsort a fél órás híradót, aludni majd kezdeni előről az egészet.

Mégis ki bírta ivás nélkül ezt a monoton életet?

2021. dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
Kisebb volt a szabadság, kevésbe tudtad kifejezni és megélni magad, ezért többen menekültek az alkoholizmusba.
2021. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 árokpart ***** válasza:
38%
A szoksáok, az igények és az ebből fakadó kultúra miatt is. Abban az időben társadalmi titulustól függetlenül nagyon sokan ittak a munkástól kezdve a színészekig, egyetemi professzorokig, tanárokig, orvosokig bezárólag. A technika fejlődése és a társadalmi igények robbanásszerű növekedése miatt fokozatosan háttérbe kerül az alkohol ez nemcsak magyar, hanem világtendencia is. Az emberek hajtanak, hogy szebb autójuk, házuk, sokszor házaik legyenek, nyaraljanak, kiránduljanak egy éveb többször is. Igazából a globalizáció szorítja vissza az alkoholizmust szerintem.
2021. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%
Mert változnak az idők. Ma már a drog a divat.
2021. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 árokpart ***** válasza:
9%
szokások
2021. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%

"megnézni a napi egyetlen valamire való műsort a fél órás híradót"


Hmmm...


"Mégis ki bírta ivás nélkül ezt a monoton életet?"


A legtöbb ember akit ismertem

2021. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
32%
Kevesebb dologgal tudta elfoglalni magát az ember.
2021. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
19%
Mert akkoriban még szabadság volt és jólét. És kb ahogy előttem leírták nem született ennyi nyomorék életképtelen drogos pávakölök.
2021. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Akkoriban sok tevékenység mellett, lement az ital, földmunkák, tennivalók, favágás stb. Kultúrája volt, benyomva vezethetett az ember hosszabb távokat, akár éveken keresztül is, szinte lebukás nélkül.


Én 12 évesen egy Borsodira azt mondtam hogy meg nem tudnám inni, ma 29 évesen mindig van itthon mit inni, whisky, vodka, borok, sör a rövidek mellé, én azért is szeretek inni mert van egy szint amit tartok és bejön az a hangulat, viszont van rálátásom a marihuánára is, na az megállítja az időt azzal aki egy slukkot bevállal :D Szerintem ha legálisan hozzáférhető lenne a magyarnak is, visszaszorulna az alkohol, bizonyos rétegekben átrendeződne a felhozatal.

2021. dec. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintem ha legálisan hozzáférhető lenne a magyarnak is, visszaszorulna az alkohol, bizonyos rétegekben átrendeződne a felhozatal."


Az alkohol azért is legális, mert nem lehet rendesen betiltani (túl könnyű csinálni), a füvet kicsit hatékonyabb mivel termeszteni nehezebb mint erjeszteni

2021. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!