Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-KDNP miért tartja...

A Fidesz-KDNP miért tartja fontosabbnak a kínai bevándorlást mint a magyar fiatalok tanulási lehetőségét, valamint a magyar gazdaságot?

Figyelt kérdés

Nem elég, hogy 30 évre csúnyán eladósodtunk azért, hogy kínaiak tanulhassanak itt, és eladtunk egy városrészt Kínának (úgy, hogy mi fizettünk érte, hogy elvegyék), még évente 15 ezer magyar diákot fog megfosztani a továbbtanulás lehetőségétől a kínai kommunista Fudan egyetem.

A Fidesz-KDNP keresztény konzervatív politikusainak miért volt fontosabb ez?



2021. dec. 31. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
A Fidesz-KDNP sem nem keresztény, sem nem konzervatív, csak annak hazudják magukat. Korrupt kapzsi populisták akik semmiben sem hisznek csak a pénzben és a hatalomban, a sok birka bedől nekik.
2021. dec. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalán nem adósodtunk el, főleg nem azért, hogy kínaiak tanulhassanak itt, honnan szeditek ezt a sok marhaságot? Ha lesz Fudan Budapest, az további lehetőségeket nyit majd meg a magyar diákok számára, növeli a férőhelyek számát, nem csökkenti. De a lényeg persze a minőségi ugrás.
2021. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Az tényleg megér egy misét, hogyha valóban a kínai kommunista párthoz való hűség az egyik alapelvük. Azonban itt valami óriási tévedés van, kérdező. A Fudan nem kínai diákoknak épül, ha egyáltalán megépül. A Fudanra ugyanúgy jelentkezhetnek majd magyar hallgatók is. Egy lesz a magyarországi egyetemek közül, nem pedig egy kínai különítmény. Lesznek képzések magyarul és angolul is, akárcsak bármely más magyarországi egyetemen. Másrészt semmit sem adtunk még el. Jövőre mi dönthetjük el, hogy valóban eladjuk-e vagy sem.
2021. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

a szokásos hergelő ballib kamu duma kérdező.

A Liget projektnél is beégtetek vele, a Vizes világbajnokságnál is és az Atlétikai VB kapcsán is ment a kamudömping.

Az a meglepő, hogy még mindig van aki hisz nektek.

2021. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Elvileg mehetnek magyarok is igen, de a Fudan fizetős lesz, messze drágább, mint amit az átlag magyar megfizethet. Tehát a végeredmény nem túl más.
2021. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
A Fideszes prolik úgyis lenézik azt, akinek diplomája van, így azt sem fogják bánni, ha az ő gyerekük nem mehet egyetemre. A Fidesz szavazók másik felének meg pont van elég pénze, szóval őt meg nem fogja meghatni, hogy mások nem jutnak be, akkor is kifizeti a képzés árát a hülyegyerekének, ha nem ugorja meg a ponthatárt.
2021. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

#6 Te nagyon ostoba.

Magyarázd már meg nekem hogy azzal ha egy ÚJ egyetem érkezik az országba azzal mégis hogyan lehet megakadályozni hogy valaki egyetemre mehessen?

2021. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
#7 A képzés költségéről volt szó te kretén. A Fudanon nem lesz államilag támogatott hely, ezt el lehet felejteni. Tehát nem, nem fogja elősegíteni a többségi társadalom feljebb jutását. Cserébe marad az a kevés kollégiumi férőhely, ami miatt a legtöbb egyetemistának ki kell csengetnie az óriási albérletárakat. Ezerszer hasznosabb lett volna kollégiumok építésébe fektetni azt a pénzt.
2021. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

#8 Most se mehet mindenki minden egyetemre, de ettől még nincsen ellehetetlenítve a tanulásuk. Ott van a CEU amit annyira szerettetek mindig. Ott is fizetősek a képzések, ahogy rengeteg más képzés fizetős az országban a sok állami ösztöndíj mellett.

Két gyerekem tanul jelenleg az egyetemeinken, mindkettő ingyen, miközben én és a párom meg jócskán fizetünk a magunk egyetemi tanulmányáért másoddiplomásként.

Semmi köze egy új egyetem megjelenésének ahhoz, hogy ki tud tanulni az országban és ki nem. Csak már nem győztök ostobaságban egymásra licitálni.

2021. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Sose mondtam, hogy lehetetlen egyetemre menni Magyarországon, ne adj szavakat a számba. Pontosan azt mondtam, hogy a Fudan nem fogja elősegíteni a legtöbb fiatal továbbtanulási lehetőségeit, mert nem lesz állami férőhelyes, és hogy ehelyett a nagyon drága beruházás helyett sokkal hasznosabb lett volna több kollégiumot építeni, ha már annyira hitelt akartunk felvenni valamire. Úgyhogy erre kontrázzál.
2021. dec. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!