Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető, hogy ha engedve...

Árokpart kérdése:

Elképzelhető, hogy ha engedve lenne Szilveszterkor a petárdázás akkor jóval kevesebben csinálnák?

Figyelt kérdés
Furcsán hangzik talán, de általában megfigyeltem, hogy itthon nálunk Magyarországon ami tiltva van az számít "menőnek" szinte mindig. Korom miatt engem már nem foglalkoztat egyáltalán az ilyesmi, ez inkább "tinihobby" csak itt a fórumon pár gyerek ahogyan elnézem, állandóan a petárdázással kapcsolatban kérdeznek azzal a szándékkal, hogy a társadalommal elfogadtassák a hobbyjukat. Ha megnézzük és példákat keresünk itt van mindjárt a pálinkafőzés esete. Manapság, hogy már lehet főzni egyáltalán nem tapasztalható az emberek részéről a pálinkafőzési láz. Emlékszem előtte főleg vidéken főzte boldog-boldogtalan most meg a legtöbb gyümölcsöt hagyják megrohadni inkább, nem vesződnek a kifőzésével. Manapság már hasonlóan alapjog a külföldi munkavállalás és a szabad utazás erre sokan azt mondják, hogy inkább ne lehessen kimenni dolgozni inkább itthon legyenek hasonló lehetőségek. Előtte meg mindenki szinte azért áhítozott, hogy nehéz a munkaválallalási engedélyhez hozzájutni. Jó lehet, hogy egy kicsit talán túloztam, de mint tendenciában és jelenségben van benne igazság ugye?
2022. jan. 1. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sokkal többen csinálták, amikor lehetett.
2022. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1-es Volt ilyen ,hogy nálunk szabad volt petárdázni? Nem nagyon emlékszem ilyenre. Hiszen mindenki aki szeretett volna Ausztriából hozta be . A rendszerváltás első éveiben az osztrák zöld petárdákat hozták az emberek mikor a határnyitási láz után tömegesen mentek ki Ausztriába vásárolgatni.
2022. jan. 1. 15:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt persze. Amikor középiskolás voltam, akkor még lehetett.

Sokan normálisan hasznalták, mi is csináltuk udvaron házibuliban.

De sok hülye dobálta az utcán, erkélyről a járókelőkre.

2022. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap írta vki, hogy melyik évben tiltották be. Keress rá. Talán kb. 15 éve. De nem emlékszem pontosan.

20-25 éve még lehetett használni.

2022. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Felénk ugyanúgy használtak 1 illetve 3 durranósat is, aki betudja hozni román, cigányok, egy-két magyar aki ezzel egészíti ki a jövedelmét, addig lesz petárda.

Betiltani nem is tudják, ahogy a drogot sem, akkor?


Én régebben imádtam a petárdát, mai napig vennék de már annyian tartanak kutyát, és szeretem is az állatokat hogy inkább rájuk vagyok tekintettel.


2012-ben talán, végigjártunk pár belvárosi árust, kérdeztük hogy petárdája van-e, el akart küldeni minket, kis noszogatásra elküldte a fiát kocsihoz, és 2 doboz 1 durranóssal jött vissza, és arrébb is fizettük ki.

2022. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Pontosan azért szabályozták le törvénnyel a pirotechnikai kütyük felhasználhatóságának módját még erőteljesebben, mert egy csomóan nem tudták, hogy hol a határ. Ezt csak akkor fogod megérteni, amikor a te kapucnidat szórják tele égő petárdákkal vagy löncsödet pörköli le egy lábaid közé hanyagul odavetett petárda. Az is felgyorsítja a megvilágosodás folyamatát, amikor az ember gyerekét éri az utcán egy spontán petárda-támadás!
2022. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Valaha engedélyezett volt. Aztán egyetlen szilveszter alatt annyi sérülést, tüzet és anyagi kárt okoztak, hogy le is húzták a rolót. A birkája úgy gondolta, belefér a legális keretbe, ha más udvarába, kutya szájába dobja a petárdát. Hát, nem fér bele. És ezt akkori honatyáink egy gyors tiltással honorálták.
2022. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7-es Pontosan mikor volt az az időszak, mert én Magyarország történetében ilyesmiről egyik évben sem hallottam. Hányas években volt ez illetve mikor pontosan?
2022. jan. 6. 13:40
 9/15 anonim ***** válasza:
Homályosak az emlékeim, de ha jól deteng, olyan 1992-94 magasságában volt. Egy, vagy talán két szilveszter erejéig volt engedélyezett, utána újra betiltották. A folyamat úgy mézett ki, hogy korábban csak a csillagszóró volt engedélyezett. Aztán petárda kivételével minden, aztán petárda is, majd petárda újra tiltóra került.
2022. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Jake Paul ***** válasza:
100%
Valaha engedélyezett volt. Aztán egyetlen szilveszter alatt annyi sérülést, tüzet és anyagi kárt okoztak, hogy le is húzták a rolót. Ez úgy hazugság ahogy van! Lehet te így tudod de ez egyáltalán nem így volt 5 petárda baleset volt 2005 ben ebből csak egy volt súlyos és azt az egy súlyos sérülést is egy nagy kaliberű nálunk nem legális hangránát okozta. legalitás idején nem lehetett mega petárdát venni magyar országon tehát a Megatresk sem volt legális egyedül normál zöld petárdát lehetett venni több durranósban meg mini petárdát és sortűzet akkora demagóg hisztériát csaptak a kutyás talibok 2005 ben a normál zöld petárdák miatt hogy az nekem volt kínos egyrészt a normál nem volt veszélyes másfél centis vacakság az ha kezedbe durran el semmit nem okoz a mini meg még ártalmatlanabb volt politikai hisztéria miatt tiltották be egyedül, amit az akkori szánalmas média kreált a petárdastop munka csoportal közösen behazudták mindenkinek hogy a legveszélyesebb ez a zöld petárda emiatt a lakosság mai napig félre van vezetve és félre van tájékoztatva és ha meghallják azt a nevet hogy petárda valami tömeg pusztitó fegyverre gondolnak már pedig ha tudnák hogy amit anno lehetett kapni legálisan nálunk az ló puki egy külföldi akkori példányához képest. Cseh országban 75 mm eres petárdák voltak már akkor is na az a petárda akkor elhinném ezt a hisztit ha akkorákat robbantanának nálunk is szilveszterkor. A lényeg az 2005 ben hazudott a média jó nagyokat és ennek hatása mai napig érvényes bár vicces az hogy sok állatvédő beismerte évekkel utána hogy hiba volt ezt betiltani mert a tűzijátékot kellett volna az ugyan is 10 szer akkorát szól mint a petárda na igen ezt hívjuk a kétszínűség melegágyának! természetesen azóta is a fekete piac gazdagodik.
2022. jan. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!