Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki korábban traktor vezető...

Aki korábban traktor vezető volt a TSZ-ben, vagy sofőrként dolgozott a TSZ-ben, annak párttagnak kellett lennie?

Figyelt kérdés

2022. jan. 2. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem.


Csak a magasabb pozícióban levő szellemi dolgozóknaj.

2022. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Protekciós meló volt.

Aki nem volt benne a kalapban, azt sepregetni, tehenet fejni, ganézni, állatot etetni küldték, és ott dolgozott egész életében.

2022. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem igen kellett hozzá semmi. Unokatesóm traktoron, kombájnon és hasonló mezőgazdasági gépeken dolgozott. Elég hangosan szidta a rendszert. Jól dolgozott, hagyták hagy beszéljen.
2022. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hypno ***** válasza:
87%

#2


Az sem ártott, ha valakinek volt jogosítványa, vagy képesítése ahhoz, hogy traktort vezessen, vagy szolgálati autót.


Ma sem nagyon engednek a volán mögé nélküle...és ennek semmi köze a protekcióhoz.

2022. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem, csak a vezetőknek kellett párttagnak lenni.
2022. jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szazs 4-es.

Én még a tsz idők utolsó részét megéltem, nagypapám és apám is ott dolgozott, mint majdnem mindenki a környékről.

70-80as években sokuknak jogsija sem volt.

Ha már dolgozott ott pár éve, ha kérte megcsináltatták neki.

Aki IFA teherautóval mászkált, azoknak volt jogsija az elejétől.

traktorosokat tudok akik jogsi nélkül dolgoztak a földeken, aratásra pótkocsit húzva is így mászkáltak.

2022. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
#5: Volt olyan osztályvezetőm és irodavezetőm is akik nem voltak azok.
2022. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
#6: Én láttam nem egyszer kombájnokat, traktorokat országúton vonulni a földekre. Jogsi nélkül hogy lehetett ott közlekedni?
2022. jan. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hypno ***** válasza:
100%

#8


Szabálytalanul. De az ilyesmi csak akkor jött elő komolyan, ha valami komoly baj történt.

Pl. halálos közúti baleset...vagy ahol nyolc napon túl gyógyult a szenvedő fél.

2022. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9: Nem tudom. Azért a KRESZ még abban a rendszerben is KRESZ volt. Pl. állítólag a lovaskocsis fuvarosok egy 100-ast mindíg a felsőzsebben tartottak, arra az esetre, ha a rendőr megállítja és kérdezi: "Megfúja az alkoholszondát vagy fizet?"
2022. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!