Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem nem hat meg, hogy...

SIDLER22 kérdése:

Csak engem nem hat meg, hogy hónap végétől nem kell adót fizetnem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és egy gyárban dolgozom. Az idei fizetésemből már nem kell leadózzak és így kb 20-30 ezer forinttal többet kapok.

Az ismerőseim közül rengetegen mondták, hogy miért nem örülök ennek és miért nem a FIDESZ-re szavazok 2022-ben.

Én elmondtam nekik a saját álláspontomat ezzel kapcsolatban ami a következő:

Amit én kapok, azt valaki mástól veszik el. Ha én több pénzt kapok az államtól akkor valaki más kevesebbet fog. Rezsicsökkentés és adómentesség és minimálbér emelés nem egy probléma megoldása hanem a probléma áthelyezése. És mivel nem csak magammal foglalkozom hanem az ország teljes lakosságát figyelemmel követem ezért én bár örülök neki, hogy 20-30 ezerrel többet kapok, de valahogy úgy érzem, hogy ez előbb utóbb valamilyen formában ki fog fizetődni.


Ez így annyira elképzelhetetlen?


(Elnézést, hogy ezt kiírom, de rajtam kívül még senki nem mondta ezt. E csak az én fejemből pattant ki és ezért feltételezem, hogy rosszul gondolom. Szerintetek ez így hiányos gondolatmenet?)



2022. jan. 3. 20:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%
Engem meghat, végre minket 25+osokat előnyben fognak részesíteni felvételnél.
2022. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

Én sem tudnék örülni neki.

Az öreg komcsikból álló fidesz 12 éven át nem tudta megszólítani a fiatalokat semmivel, és végső megoldásként az általuk bálványként imádott pénzzel kenyereznék le őket.

Elképesztően undorító intézkedés.

2022. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%

Te egy szent ember vagy ezek szerint. :) Máskor meg mindenki azért szokott sírni, hogy miért a családosok kapják és nem ők. :)


270 ezer fiatal kaphatja meg ezt a kedvezményt, gondolom többségében olyanok akik alacsonyabb keresetűek, mert 21-23 év alatt nem kerülsz ki egyetemről, bár ott meg lehet kapásból magasabb fizetéssel kezdesz. De számoljunk olyan 45 ezer megtakarítást, ezzel nem tévedhetünk nagyot.


Ez éves szinten 146 milliárd forint. Ennek kb. a negyede megy is vissza az államhoz, mert el fogod tapsolni jó eséllyel. Szóval hiányzik 110 milliárd a költségvetésből. (csak miheztartás végett 1%-os GDP növekedés nagyságrendileg ennyi plusz bevételt jelent az államnak)


Te kinek adnád ezt a 110 milliárdot? A 2-3 ezer milliárdos egészségügyet, oktatást reformálnád meg belőle? Esetleg építenél 30-40 km autópályát?

2022. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
#1 Miért is? A munkáltatónak ugyanannyi burttót kell fizetnie utánad akárhány idős vagy, a nettód lesz több.
2022. jan. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%

ma 21:02

Ugye vágod, hogy te 26 évesen is a munkáltatónak pont ugyanannyiba fogsz kerülni mint egy 21 éves, csak épp ő a bruttójából többet vihet haza és ezért sanszos, hogy kevesebbért is el fogja vállalni, mint te. :)


De azért szép hogy örülsz nekik. :D Bár mondjuk azonos munkáért azonos fizetés jár, így ezt csak a kisebb végeknél szívhatják be az idősebbek de akkor is a fiatalok SZJA mentessége nincs hogy előnyt jelentsen számodra.

2022. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%
Ezzel csak újabb ponton osztják meg a társadalmat az ebből várható bérfeszültségekkel.
2022. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

A lányomtól kétmillió Forintot vett el orbán a manyup pénztár elopásával és megzsarolta hogy ha nem lép be az államiba akkor nemlesz nyugdíja. orbán hazug jellemtelen ember ha ad egy kicsit azt ezerszeresen veszi vissza tőled ez már szinte törvényszerű nála.

a végén mindent mi fizetünk meg. Soha többé orbánt soha többé fideszt.

2022. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
5%
Tedd a kezed a képernyőre, küldöm az energiát!
2022. jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
9%
Majd megérint ha ott lesz a kezedben és több sört tudsz venni a kocsmába vagy BL döntők szünetében nem kell leugrani kajáért, mert rendelhetsz is
2022. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
10%
5 akkor tévedtem. Sebaj, meglesz a diplomám és élből sokkal többet fogok keresni mint eddig. Szóval akkor sem sajnálom tőlük, a magam dolgával törődök. :D
2022. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!