Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg visszatértünk a régi...

Tényleg visszatértünk a régi időszakhoz, hogy feljelentünk bizonyos filmeket a kormányhivatalnál, mert valaki olyasmit lát bele a Pumukliba, vagy Oroszlánkirályba, hogy azok megkérdőjelezik a hagyományos nemi szerepeket?

Figyelt kérdés

Alábbi hírekre gondolok:


[link]


[link]


Én 30 évesen visszatudok emlékezni önazonosan, hogy milyen volt nekem a felnővés egy lengyel állampolgárságú meleg fiatalként egy ilyen kelet-magyarországi kis fürdővárosban.


Én bennem 12-13 évesen tudatosult bennem a melegségem, emlékszem 12 évesen ott voltam a strandon, és néztem egy szép szőke adoniszt a Balatonfüredi Balaton parton, előtte meg 11 évesen látványilag nézegettem nyári táborban dolgozó tőlem 17-18 éves idénymunkás fiúkat, vagy megakadt a szemen kórházban a liftes fiún, miközben nagyapámat látogattuk.


Akkor 14 évesen már néztem egyik bátyám szobájában késő esténként futó a fiúk klubbolt sorozatot: https://www.youtube.com/watch?v=vXF-YQKYfbs


Ha most lennék 14 éves, akkor most jönne a kormányhivatalnok, és egy tv-szerelővel illetve computer szakértővel lekódolná a tévét vagy beforrasztaná a régi tévénket is, hogy ne nézzek ilyen csatornákat vagy webes oldalokat, hogy ne zavarja meg 18 éves koromig a szexuális fejlődésémet?



Ugyanekkor bár elkezdtem járni unszolásra egy lánnyal, a hittanos csoportból, de sose kezeltem őt a barátnőmként, nem szexeltünk 2 év alatt, végül ő szakított velem, mert én érzelmileg hideg voltam vele, tartottam a kétlépés távolságot, hiába cukrászdai randik, vagy egymáshoz való járkálás.



Akkor hittanon ment ezerrel, hogy ez bűn, és a melegezős viccek is mentek, én nem mertem rákérdezni szexuális felvilágosításnál se iskolaorvosnál, hogy is van a melegséggel, mert eléggé heteronormatívan gondolkodott és szerintem feszülten és úgy beszélt erről, mintha leakarta volna tudni az egészet, mint egy felesleges rossz témáról.


Akkor én már helyi kultúrház könyvtárában már olvastam meleg szerzőktől, Rimbaudról, Faludyról, Karinthy Mártonról.


Ha most lennék újra kamasz, akkor ezeket nem adnák ki melegségük biszexségük okán?



Ezeket a zenekarokat vagy énekeseket hallgatattam kamaszként, akkor ezen zenekarok énekesek albumait nem adták volna el egy lemezboltban vagy elzavartak volna a sziget fesztiválról, hogy meleg koncertre nem mehetek el, mert a Placebo fellépett többször itthon is, még kamaszkoromban is már.



Placebo https://www.youtube.com/watch?v=oDVo4AkJsVs itt ahol az énekes korábban biszexként androgün kinézetet öltött magára és a basszusgitáros meleg.

The Ark, itt is androgün az énekes és biszex: https://www.youtube.com/watch?v=bMfgcH3efqs


Dana International izraeli transznemű nő: https://www.youtube.com/watch?v=xh_-LBefeWo


Rufus Wainwright az énekes meleg, őt se vásárolhattam volna, ha ma lennék kamasz? https://www.youtube.com/watch?v=d5CLmflrwIA



2022. jan. 4. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"A kormányhivatalnál nyomta fel valaki a Pumuklit és a Csipkerózsikát, hogy megkérdőjelezik a hagyományos nemi szerepeket"


Akkor Csipkejózsika lenne

2022. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vas megyében valaki például valószínűleg csak gúnyt akart űzni az új szabályokból, és azért tett bejelentést, mert szerinte a Csipkerózsika, az Oroszlánkirály, a Mulan és a Pumukli történetei megkérdőjelezik a hagyományos nemi szerepeket."

Idézet a második linkben szereplő cikkből.

2022. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, jól értem, hogy egy Vas megyei ámokfutó baromságát húzod rá egy egész társadalomra?
2022. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én most csak kérdezem, hogy van egy most 14 éves kamasz, akkor nem mehet Placebo koncertre, nem veheti meg a banda legújabb albumát, nem kölcsönözhet és vehet meleg témájú szak vagy szépirodalmat, mert valaki meglátja, és feljelenti a boltot?
2022. jan. 4. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

inkább a ruszkikat majmoljuk

ott vezették be azt, hogy a homoszexuálitás létezésének említése is propaganda

2022. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
#4 igen
2022. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyesmikről szó sincs. Ebből is látszik, hogy szándékosan magyarázzák félre a dolgokat a liberálisok. Ahogy gyerekkorodban megtehetted (a szocializmusban!), amiket leírtál, úgy egy mai tinédzser is megteheti.


Nem az Oroszlánkirállyal vagy a Mulannal van probléma (nem is tudom, melyik részükre gondolsz az említett filmeknek), hanem pl. azokkal, amikben két férfi nekiáll egymást nyalni-falni, mert kezd az ilyen filmekből egyre több lenni. És még csak nem is az a baj, hogy vannak ilyen filmek, mert miért ne, ez is a valóság része, de az már nem helyénvaló, hogy milyen sok van belőlük, és váratlanul szembesül a néző ezekkel a jelenetekkel, amikor elkezdi nézni, még nem tudja, hogy egyszer csak ez történik benne. Ez egy speciális téma, hagyjuk meg a speciális kultfilmeknek, amiket a néző eleve felkészülten fogad, aki meg nem akarja, nem nézi meg.

Mert, ne felejtsük el, a világon a túlnyomó többség heteroszexuális. Az pedig nem igazságos, ha a többségnek kell alkalmazkodnia a kisebbséghez.

Még az is igazságosabb lenne, ha kb. olyan arányban szembesülnénk LMBTQ viselkedéssel a filmekben, amilyen arányban a valóságban képviseltetik magukat a társadalomban. Jelenleg viszont az új forgatású filmekben, mindegyikben, nem egy, de több LMBTQ szereplő van. Közben én pl. személy szerint egy ilyen embert sem ismerek. Szóval, kissé túl van tolva a dolog, és ettől válik irritálóvá, közben meg, ha nem lenne ez a nagy propaganda (nem ellene, mellette!), kb. senki sem foglalkozna vele, max. néhány alulintelligens bunkó, akiknek viszont nem csak az LMBTQ-val, de bármi mással is problémájuk van, akár még azzal is, hogy túl lassan hajt valaki az autópályán, csak mondtam valamit, mert aki bunkó, az mindenben bunkó.

2022. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 a demokrácia nem a többség diktatúrája
2022. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
és #7 kár magyarázni, amikor ebben (is) Putyint másolja a fidesz. oket baromira nem érdekli amit itt összehordasz egyedül a népszerűség fontos, az is csak azért hogy zavartalanul lehessen minél több pénzt lopni.
2022. máj. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8: és főleg nem a kisebbségé!
2022. máj. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!