Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék kit jelöl Köztársa...

Az ellenzék kit jelöl Köztársasági elnök jelöltnek? Ugye az ellenzéknek is kell jelöltet állítani.

Figyelt kérdés
2022. jan. 7. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell de szoktak.


Amúgy nem tudom én is kíváncsi lennék rá, hogy ők kit szeretnének. Bár kicsit komolytalan az ügy, mert ők bárkit mondhatnak, mert úgyse az lesz. Aztán ha mondjuk tényleg nekik kéne dönteni róla, mert mondjuk többségben lennének akkor már nem biztos, hogy ugyanazt a személyt jelölnék.

2022. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen mindegy, mivel semmilyen hatása nincsen semmire.

Én Fekete Pákót jelölöm. És akkor mi van? Nincs semmi, mivel az én jelölésem nem befolyásol semmit. Ugyanennyi hatása van az ellenzéki jelöltnek.

2022. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Érdektelen a végeredmény szempontjából...de bohóckodni jó!
2022. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Senkit, bár jelölni, jelölhetnének, mert ahhoz elég 40 képviselő ajánlása (az országgyűlés létszámának egyötöde). De a megválasztásához már kevesen vannak: első körben a képviselők legalább kétharmadának kell megszavaznia; ettől távol áll az ellenzéki képviselők létszáma. Ugyanakkor a Fidesz és KDNP képviselők már első körben megszavazhatják a jelöltjüket, különösen úgy, hogy a nemzetiségi képviselő és néhány független képviselő mindig velük szavaz. De ha netán valamiért többen lennének hiányzó kormánypárti képviselők, akkor második körben – tekintet nélkül a jelenlevő képviselők létszámára – egyszerű többséggel választják meg. Az egyszerű többséget meg aztán lötyögősen is biztosítani tudják a kormánypárti képviselők. Ki vállalna az ellenzéktől jelölti szerepet?

A teljes reménytelenséget mutatja, hogy még Márki-Zay sem ajánlkozott; pedig mennyivel olcsóbb lenne kettő az egyben, és egyetértés is lenne.


Már ősszel eldőlt, hogy nem jelölnek. Az előválasztás mozgósító erejének folyamatban tartására Magyar György ügyvéd javasolta, hogy köztársasági elnökjelöltségre is rendezzenek előválasztást. Csakhogy egy párt sem támogatta, gondolom, jól kiapadt a pénztárcájuk a lebonyolított előválasztás költségei miatt. (Csak a DK-nak mennyibe kerülhetett csak Dobrev országjárása?) Nem is nagyon izegtek-mozogtak az előválasztás óta, csak a hiperaktív Márki-Zay izgágáskodik.

2022. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!