Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én tényleg semmi támogatást...

Én tényleg semmi támogatást nem kaphatok az államtól?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, így pont kicsúsztam az SZJA-mentességből.


Hiába van kétszakos mesterdiplomán, középiskolai tanárként csak a szakmunkás minimálbért kapom a bértábla miatt.


Mivel jelenleg nincs párom, így családoknak szóló kedvezményeket, támogatásokat sem kapok, illetve nem is valószínű, hogy valaha gyerekem lesz, mert a pajzsmirigy-betegségem miatt a nőgyógyász azt mondta, hogy csoda, ha megmarad nálam egy terhesség.


Alig bírok megélni a nyomorult fizetésemből, adtam be önkormányzati bérlakás pályázatot, de azt is elutasították.


Kezdem elveszíteni a reményt, már a létminimumon vagyok, de egyre drágább minden...



2022. jan. 14. 21:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
viszont te fizetheted mások támogatását és Orbán hatalomra jutását, ez neked nem elég? telhetelen vagy? :D
2022. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Kinek mit intézett ugye a kormánya
2022. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%

Nem mondták a szüleid amikor a tanárképzőre jelentkeztél hogy hülye vagy lányom, ha már magadtól nem jöttél rá ? Ebből 10 éves sem lehetett megélni most sem lehet 10 év múlva sem lehet.

Az embernek vannak álmai és van a valóság. Az én lányom operaénekes akart lenni. Most közgaszdász és jól megél a fizetéséből. Hobbiból énekel. Már belátta hogy igazam volt.

2022. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Nem mondták a szüleid amikor a tanárképzőre jelentkeztél hogy hülye vagy lányom, ha már magadtól nem jöttél rá ?"


8 általánost végeztek a szüleim, fogalmuk sincs a tanári fizetésekről.

2022. jan. 14. 22:19
 5/21 anonim ***** válasza:
47%
Aki nem szül ne is egyék! Éljen a Viktátor!
2022. jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%

Először is döntened kell. Maradsz tanár ezekkel a kilátásokkal vagy váltasz minél előbb. Én nem nagyon látok harmadik lehetőséget.

Ha változtatni akarsz az életeden, végig kell gondolnod hogy milyen kompetenciáid vannak amit felhasználhatsz az üzleti szférában.

Aztán fel kell rá építeni rá egy önképzési tervet és egy pályázási stratégiát, milyen pozíciókra tudsz jó eséllyel pályázni.

Az első lépés hogy bekerülj egy multihoz. Ott a legszarabb fizetés is több lesz mint amit most keresel. 1 év múlva már könnyebb továbblépni mert a következő multi már azt látja hogy van valamennyi tapasztalatod.

2022. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Az egyedülálló 25-30 közöttieket elfelejtett a kormány. Milyen szakos tanár vagy és hol élsz?
2022. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Ha változtatni akarsz az életeden, végig kell gondolnod hogy milyen kompetenciáid vannak amit felhasználhatsz az üzleti szférában."


Semmilyen. Magyar-töris tanár sehova nem kell, ráadásul vidéki vagyok, itt nincs annyi munkalehetőség, mint Budapesten. Az államilag támogatott féléveim elfogytak a 6 éves tanárképzés miatt, fizetősre meg nincs pénzem.

2022. jan. 14. 22:44
 9/21 anonim ***** válasza:
13%
Jelentkezz árufeltöltőnek. Több a bér, és ha nem vagy debil, akkor csak fizikailag kell kitartanod. Addig még ez is jobb, míg nem képzed át magad.
2022. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Ez egyszerűen felháborító. Mondom ezt házas, kétgyerekes férfiként, szintén magyar szakos végzettséggel, de a tanári pályát elkerülve. Ahol egy gyorséttermi dolgozó, egy pénztáros vagy egy betanított munkás jobban keres (mert ezeken a területeken a külföldre távozottak miatt munkaerőhiány van), mint egy diplomás tanár, az egy beteg társadalom. Azért próbálj kitartani, nagyobb szükség van rád, mint a gyorséttermi dolgozókra vagy az árufeltöltőkre, még ha ezt pártunk és kormányunk nem is ismeri el. És kívánom, hogy találd meg a párodat.
2022. jan. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!