Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért ül fordítva a...

A Fidesz miért ül fordítva a lovon? Miért az Ellenzék lejáratásával foglalkozik, ahelyett hogy saját érdemeit sorolná amit az elmúlt 12 évben elért?

Figyelt kérdés

Azon kívül nem sok mindent tudna mondani magáról, minthogy "megvédte az országot a migránsoktól". Ez nem érdemi eredmény, máshol Kelet-Európában hol vannak a migránsok? Sehol, mert eleve nem Kelet-Európába jöttek, hanem a jólétbe, Nyugatra. Csak az a különbség, hogy más keleti országban nem erről szólt a politika.

Meg különben is, a legtöbb ellenzéki (saját tippem szerint kb. 80%-ot) nem is érdekli, hogy ki az ellenzéki jelölt. Egy valamit tudnak biztosan: Akárki is lesz az ellenzék, csak jobb lehet az Orbán-rezsimnél. Ezért fognak bárkire leszavazni, csak ne a Fideszre.

Miért a maradék 20%-ot akarja meggyőzni (akit úgysem tud), hogy ne az Ellenzéki Összefogásra szavazzanak, mert csak.. mert gyurcsány..



2022. jan. 14. 22:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem biztos, hogy fordítva ülnek a lovon. Szerintem tudatos döntés. Lehet, hogy tényleg hatékonyabb a kampány, jobban elérhető a mozgósítás, ha a baloldalt támadják, potenciális veszélyforrásnak állítják be őket és hangsúlyozzák a választások "sorsdöntő" jelentőségét. E mellett azért van szó bőven az eredményekről is a kampányban (pl. munkahelyteremtés, foglalkoztatottság, fizetések, nyugdíjak emelkedése, családtámogatás, határvédelem stb.), mivel a bizonytalan szavazókra ez hathat jobban. Viszont azok a bizonytalanok, akik talán el is mennek majd szavazni, relatív kevesen vannak, nem rájuk támaszkodnak a pártok.


A baloldal részéről is tudatos stratégia lehet, hogy a kampányt az Orbán-kormány támadására helyezik, ők is hangsúlyozzák a szavazás sorsdöntő, sorsfordító szerepét, törekednek az ellenzéki szavazók mozgósítására. E mellett a kormányzási tervek, konkrét javaslatok inkább háttérbe szorulnak belső és külső politikai okok miatt. Náluk sem a bizonytalanok megnyerése a fő cél.

2022. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 meszike91 ***** válasza:
80%
Kormányozni nem tudnak, ezért az ellenzéket támadják.
2022. jan. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Jo bornak nem kell ceger! :)"


Ha így lenne, elég lenne csendben maradniuk.

De az a tény, hogy a politikai ellenfeleiket próbálják lejáratni, ráadásul valótlan állításokkal, nekem azt üzeni, hogy annyira nem jó az a lőré

2022. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%

Az intézményrendszer, a hatalmi struktúrák és a gazdaságpolitika közötti kapcsolat kulcsfontosságú a kortárs demokratikus hanyatlás elemzői számára. Észak-Macedóniától (Gruevszki) Magyarországig (Orbán), Indiától (Modi) Brazíliáig (Bolsonaro) az illiberális vezetők nem egyszerűen azért csorbítják a demokratikus képviseletet, hogy hatalmon maradjanak, hanem azért, hogy az illiberalizmus mögött álló felsőbb társadalmi osztályoknak kedvező gazdaságpolitikát hajtsanak végre.


Orbán Viktor erőfeszítése a demokrácia megkurtítására és a gazdasági konfliktusoknak kulturális-identitáspolitikai összecsapások irányába történő átterelésére szintén azt a célt szolgálja, hogy a nemzeti burzsoázia új kiváltságait megszilárdítsa. Orbán nem egyszerűen hatalmon akar maradni. Hosszú távon erőforrásokat épít az illiberális társadalmi koalíció számára, valamint csökkenti az illiberalizmus ellenzőinek lehetőségeit.


A demokrácia hanyatlása Orbán alatt nem vezetett eltéréshez a neoliberalizmus magjától, Orbán nacionalista melldöngetése ellenére sem. A pénzügyek, illetve az energetika terén valóban végbement egy szelektív gazdasági nacionalista fordulat. Az adózás, a költségvetési politika, a makrogazdaságpolitika, a munkaerőpiac szabályozása és a szociálpolitika azonban nemcsak neoliberális maradt, hanem Orbán autoriter kapitalizmusa alatt egyre inkább azzá vált. Magyarország esete jól illeszkedik a nemzeti-populista neoliberalizmus vagy neo-illiberalizmus globális felemelkedésébe. A demokrácia és a neoliberalizmus sorsa szorosan összefonódik. A neoliberális ellenálló képesség a neoliberális ortodoxiával szembeni erők sikeres elfojtásától függ.


A neoliberalizmus és a demokrácia nem feltétlenül ellenségek, de nem is barátok. „Barátságos ellenségek” (’frenemies’), ahogy Madariaga megállapítja. A kimenet a társadalmi koalíciók erejétől függ.


A neoliberalizmus és a demokrácia közötti kapcsolat tehát bonyolultabb, mint azt egy leegyszerűsítő olvasat sugallaná: „úgy tűnik, hogy a neoliberalizmus túlélőképessége megvédte a demokráciákat a populista mozgalmak csábításától”

2022. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
Az egy főre jutó 4 millió Ft államadóssággal én sem kérkednék a helyükben
2022. jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
19%
A baloldal szájából elég hiteltelen azt hallgatni hogy majd ők megoldjak a dolgokat. Volt alkalmuk 2002-2010 között. Nem fejleszteni hanem tönkretenni sikerült az országot nekik. Nem kérünk belőlük soha többé.
2022. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
78%
Hogy a baloldal felelőssége mennyire kizárólagos, azon érdemes lenne elmélkedni. A fidesz aljas gáncsoskodása sokat hozzátett.
2022. jan. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!