Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ehhez a cikkhez?...

Mit szóltok ehhez a cikkhez? Világban adatai alapján összehasonlították a Fidesz és a Baloldali kormányzást.

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 18. 21:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
hát igen, a számok makacs dolgok, ezért mondom, hogy a baloldal legnagyobb ellensége a számok, a puszta tények, de majd mindjárt ezt is megmagyarázzák valamivel
2022. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
A SzÁmOkAt OrBáN ÍrTa!!!!!!
2022. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
Aki kicsit is képben van, és nem takarja el szándékosan a szemét, az tudta eddig is.
2022. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Itt már tegnap megmagyarázta az egyik mélybalos barátunk.

Ugyazt a forrást dobta ide, amit a fenti cikk is használ, csak éppen Mo-on kívül más nem kapcsolt be.

Bekapcsoltam találomra két országot, hogy legyen mihez viszonyítani és könynedén cáfoltam a hazugságait.

Persze a végső érve az volt, hogy én vagyok a hülye, én nem tudom értelmezni a grafikont. Félreértelmezni tényleg nem tudom. :)

2022. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%
Magyarázza el valaki, hogy mit KELL látni ! Én ugyanis (több évtizedes grafikon-elemzés után) azt látom, hogy semmi lényegi eltérés nincs a két időszakot összevetve. Ha ehhez még azt is hozzáveszem, hogy a Fidesz kormány alatt a KSH megrendelt eredményeket hoz ki, akkor aztán végképp semmi olyan különbség, ami az ideológiai szempontokra utalna. A gazdaság szinte teljesen független a süket dumától.
2022. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5ös, ezek a világbank adatai, nem a ksh-é. Legalább olvasd el a cikket mielőtt kommentet írsz. 🙄
2022. jan. 18. 22:09
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

#5

Az egyik kormányzás alatt évi átlag 1,8% volt a növekedés, a másik alatt évi 2,5%, de ez le is van írva. A 2,5 kb 67%-kal több, mint az 1,8.

Felfoghatjuk úgy, hogy 67%-kal nagyobb gazdasági növekedést produkált a Fideasz, mint az MSZP.


"Fidesz kormány alatt a KSH megrendelt eredményeket hoz ki"

Erre bizonyíték? Tudnál ilyen megrendelt eredményekre példát mutatni?

2022. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Vannak cikkek és van a propaganda. Életveszélyes összekeverni őket.
2022. jan. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Itt nem egyszerű százalékos összehasonlítással lehet megközelíteni a különbséget, hanem statisztikai módszerekkel, ahol az ingadozás is számít. Ez a két "adatfelhő" egymástól nem különbözik, csak annak, aki ezt belelátja.
2022. jan. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes, mondjuk, aki ért a gazdasághoz tudja, hogy miért hibás a cikk.

Ha annyira a fidesz volt a jobb, akkor miért ezt az egy táblát hozta a cikk?

Miért felejtették ki az összehasonlításból, hogy az mszp alatt válság volt?

Miért hagyták ki, hogy a 2010 utáni fidesz az EU-s pénzek négyszeresét kapta?

Miért azt az adatot vizsgálják, aminek pont kedvez emberek halála vagy ország elhagyása?


Kezdjük azzal, hogy ha leveszem a válságokat, amiket az index nem tett meg, így manipulálva az adatokat, akkor az mszp veri a fideszt. Ezért számít, hogy konjunktúra van-e.

Ez természetesen elég jól látszik, ha más adattáblát nézünk meg:

Egy főre eső GDP:

[link]

Teljes GDP:

[link]


#4

Csak az a helyzet, hogy nem hasonlíthatod össze más országgal.

Ez egy olyan hiba, amit kb. mindenki elkövet, aki nem ért hozzá.

Igen, 2010 és 2018 között az EU átlag GDP növekedés olyan 15% körüli volt (fejből írtam), a magyar növekedés 21%-os.

A probléma ezzel az, hogy emellett a magyarok a GDP 38%-ának megfelelő összeget kapták.

Vagyis ha az ország önerőből hozott volna egy EU-s átlagot, önerőt értsd EU-s támogatások nélkül, és ehhhez jött volna az EU-s támogatás, akkor is már 50% feletti növekedésünk lett volna.


Szóval a kérdés, hogy miért nem lett? Hová lett a pénz?


A következő fontos adat, amit kihagynak, az a foglalkoztatottság.

Ahogy a linken látszik 2008-ben 158.4 milliárd USD volt a GDP és 2018-ban 160.6 milliárd USD volt.

A KSH szerint 2008-ban 3.85 millió ember volt foglalkoztatott, míg 2018-ban 4.47 millió ember. Ez kb. 16%-os növekedés.


Ez miért nem jelent meg a GDP-ben? Hol dolgoztak ezek az emberek, ha nulla hozzáadott értékük volt?


Ha ezt belevesszük a fentebbi 50%-os növekedésbe, akkor simán 60% felett vagyunk, sőt lassan a 70%-ot közelítjük. És ezt a 70%-ot úgy nézd, hogy az mszp-szdsz válsággal együtt 94% körüli növekedést hozott.



Nem vehetsz elő egy random adattáblát és elemezhetsz random két kormányt, mert számtalan más tényező van, amit számításba kell venni.

Magyarország EU-s növekedéshez képest az elmúlt 10 év konjunktúrája alatt tényleg felül teljesített. Csak a körülményeket figyelembe véve, drasztikusan alul, és ez a probléma.

A fideszt mondták ,hogy mennyire kormányképes, aki ért az adatokhoz látja, hogy nem, csak konjunktúrában kormányoztak EU-s pénzekkel a hátuk mögött. Így a hülye is elvezet egy országot.

A válság az, ami egy kormány képességét teszteli és a kormány elbukott. Úgy sikerült rekord hiányt hozni, hogy rekord visszaesést és rekord halálozást is hoztunk. A hiány elengedésének pont az volt a lényege és célja, hogy ne legyen rekord méretű visszaesés. Még régiós szinten is szar eredményt hoztunk össze.

2022. jan. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!