Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Februártól a szuper és hiperma...

Februártól a szuper és hipermarketek is elfogadják, majd a SZÉP kártyát?

Figyelt kérdés
Mióta nem sztornózzák a ráutalt összeget bizonyos idő után, azóta évek alatt összegyűlt rajta néhány százezer forint. Én csak munkába járok és haza, valamint LIDL és Tesco.

2022. jan. 20. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De csak kaját vehetsz rajta tudtommal.
2022. jan. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni még. Egyelőre csak a Spar és a CBA jelezte, hogy elfogadják majd.
2022. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

"Mióta nem sztornózzák a ráutalt összeget bizonyos idő után, azóta évek alatt "

???

Csak két hónapja vezeték be, hogy a lejáró kártyák kapnak még 9 hónapot.

2022. jan. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Mindenki nyugodjon le, kvaisten, hogy lesz egy olyan ukáz miszerint kötelesek minden 10nm-nél nagyobb alapterületű élelmiszerüzletben elfogadni. Vitya nyögte ugye be, tehát csirkefarhátot mindenhol lehet majd szépen venni, nem kell baromi drága kiszállítóspizzára elcseszni.
2022. jan. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3#

Amiről én beszélek az régebben volt. Még mikor bevezették úgy volt, hogy egy adott évben utalt összeget az azt követő második év május 31-ig lehetett elkölteni, ha maradt rajta az elveszett. Néhány éve vezették be, hogy csak egy kisebb kamattal terhelik a régebbi el nem költött utalásokat, de ez még a járvány előtt.

2022. jan. 21. 07:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb cba-ba még decemberben mondta a pénztáros, hogy mostantól lehet azzal fizetni, ha van, de a coop-ba a múltkor az előttem lévő azzal fizetett, ezeken a helyeken biztos elfogadják.

Nekünk szerencsére nincs, de ismerik ilyet, akinek szintén több százezer gyűlt össze rajta, semmire nem használja, nem értem, ilyenkor nem lehet megmondani a munkáltatónak, hogy nem kell ez a kártya?

2022. jan. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6#

Egy részét azért el tudtam költeni eddig is ételrendeléssel, de elég nekem az a havi néhány alkalom, hogy a futárra várakozzak. Viszont direktbe elmenni mindenfelé, mert jaj istenem pénz van rajta, nem fogok.

2022. jan. 21. 08:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kamat az, hanem adó.

Választhatott mindenki mit kér.


Egyébként ez az egész szépkártya seggbe lett rúgva. Egyszerűen át is fordíttathatná mindenkinek kp-re és beszüntetni ezt a marhaságot és annyival kevesebbet adózzunk.

2022. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!