Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csökken a népesség...

Miért csökken a népesség annak ellenére, hogy nagy támogatások vannak jelenleg?

Figyelt kérdés

2021-ben 63 ezerrel csökkent a népesség(kivándorlás most minimális). A covid betett, de azért nem ennyire. Miben látjátok az okokat?

Talán a bizonytalanság érzése van az emberekben?



2022. jan. 26. 16:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Mert tobben halnak meg mint szuletnenek.
2022. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nagy támogatásra gondolsz? Akinek van esze nem fog felelőtlenül szülni 3 gyereket, tudod mennyi pénzbe kerül felnevelni őket?
2022. jan. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
Azért sokan tudják, gyereket nem támogatásra, kölcsönre kell csinálni.
2022. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
87%

a probléma ott van, hogy rendszerváltás óta számos alkalommal zúzták be a családtámogatási rendszereket, és a szűlőképes korú nők nem vállaltak gyereket, második harmadik gyerekek nem születtek meg


az egy dolog, hogy a nyugdíjasok sokan vannak, a probléma azzal van, hogy 20-40 év múlva ki lesz adófizető

2022. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Nyugdíjasok sokan vannak? Ő most olvastam egy cikket a napokban, hogy ellátatlanság (pl aki rákbeteg volt) plusz a COVID miatt, hány nyugdíjas halt meg és hogy ezzel mennyi kiadása szűnt meg a kormánynak...
2022. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
a többlethalálozások tekintetében érdemes vizsgálni, mert egyébként statisztikailag egyébként is haltak volna meg emberek
2022. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
Én több helyen olvastam érintettektől, hogy azokat a támogatásokat valójában egy szűk réteg tudja úgy igénybe venni, hogy az érdemi segítséget is jelent a gyereknevelésben. Nekem mondjuk párkapcsolat sem jött össze úgy, hogy gyereket vállaljak, ezen meg semmilyen támogatás nem tud változtatni, ha nem találtam hozzám passzoló megbízható partnert, akivel bele mernék vágni egy ilyen életre szóló elkötelezettségbe, mint a gyerekvállalás.
2022. jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem állítom, hogy átlátom teljesen a gyerek utáni támogatásokat, szóval ha van olyan támogatás, ami feleslegessé teszi az aggódásomat, javítsatok ki nyugodtan!


Itt vagyok huszon éveim második felében és nem látom egyelőre, hogy hogyan lesz gyerekem. Nettó 230.000 ft a fizetésem, 120.000 ft. az albi, a maradék a létfenntartáshoz elég, sőt egy minimálisat félre is tudok tenni, ha nincs semmi szórakozás az adott hónapban. Nagyon szeretnék családot, de egyelőre úgy tűnik számomra, hogy egy gyerek vállalása is egyenlő lenne a szegénységgel. Szerintem ezzel nem vagyok egyedül, hogy egy tök átlag fizetéssel magamat még azért fenn tudom tartani, de nem "merek" gyereket vállalni.

2022. jan. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
32%

Mert orbán vitéz gondoskodott róla hogy több mint negyvenezerrel kevesebben legyünk, beoltatta az időseket a kínai vakcinával ami köztudottan nem hatékony az idős korosztály számára, ezt a gyártó is deklarálta.

IDIÓTA!

2022. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl. az én gyerek nem-vállalásomnak semmi köze a támogatásokhoz. Más okból nem szeretnék. És valószínűleg ezzel nem vagyok egyedül.
2022. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!