Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent pontosan az a...

Mit jelent pontosan az a fogalom, hogy valaki "LMBT-személy"?

Figyelt kérdés

#LMBTQ #lmbtq személy
2022. febr. 22. 01:39
A kérdező szavazást indított:
Azt, hogy leszbikus, meleg, bi- és transzszexuális egyben
Azt, hogy egyetért a leszbikusok, melegek, biszexuálisok és transzok követeléseivel
Azt, hogy szívén viseli a leszbikusok, melegek, biszexuálisok és transzok sorsának alakulását
Mindegyiket jelenti
Egyiket sem jelenti, ez egy műszó
25 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
Azt, hogy ehhez a közösséghez tartozik, ami leginkább sorsközösséget lehet, hiszen ma ritkább esetben vállalják fel ezt, pláne a vidéki Magyarországon..
2022. febr. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

1: Ez az állandó, leflegmázó vidékizés miért jellemző annyira erre a politikai mozglomra? Mintha Budapesten kívül amúgy minden vidék lenne, városok nem is léteznének. Valahogy ez a belpesti elit "szalon" elevenedik meg előttem olyan, magukat értelmisgéinek gondoló emberekkel, akiknek a büdös életben soha közül nem volt a vidéki emberhez, ezért kb. annyit gondolnak róluk, ahogy Szily Lackó ír róluk a 444-en, hogy földet túrnak és alkoholisták. Na meg gyűlölik a melegeket, hiszen jobb dolguk sincs.

Amúgy van egy ilyen mondás, hogy ha a vidéki nem dolgozik, a budapesti nem eszik.

2022. febr. 22. 01:51
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Nem, ez az én szubjektív saját bőrömön való tapasztalásom. Én 27 éves koromig vidéken éltem Kelet-Magyarországon egy fürdőjéről közismert kisvárosban, és 20 éves koromtól bejártam különböző munkák és egyetemi és szakmai képzések miatt,bejártam bejárósként a megyeszékhelyre.


Eléggé sok homofób viccel találkoztam, meg folyamatosan azt éreztem, hogy erről a témáról nem beszélhetek őszintén, így a kamazkorom jelentős része a téma iránti önálló kutatással járt és önelfogadással, meg próbálkozással, próbálkozással, hogy pl lánnyal járjak, ami kudarccal végződött, de jó hogy ez így volt, sőt bele se kellett volna mennem...


Egyébként még úgy se illeszkedtem meg a vidéki közegbe, hogy az apám lengyel volt, anyám magyar, és az anyám anyai nagyanyja orosz volt. Plusz én is klasszikus tradicionális család mintát kaptam, mert anyai nagyszüleimmel, szüleimmel, 3 bátyámmal egy fedél alatt éltünk..



Szóval ennyire nem vagyok belpesti értelmiségi... max másfélévet töltöttem el, mikor 27 évesen mesterképzésre iratkoztam be, de akkor is max csak újbudai majd nagytétényi értelmiséginek számítanék, mivel ott laktam hosszabb időket...


Egyébként én is túrtam a földet, meg vágtam le házunk udvarán a füvet... mondjuk azóta abban a kisvárosban édesanyám eladta a házat, és panelbe (a kisvároson belül) költözött, ahol jól érzi magát...

2022. febr. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Tudod belefutottam már a hozzád hasonlókba, hogy aki így beszél az biztosan egy belpesti értelmiségi holott nem, apám technikus volt, anyám meg tanítónő , anyai nagyapám református-kántor tanító, orosz nyelvtanár volt, szóval abszolút nem származok egy klasszikus értelemben vett belpesti családból, révén, hogy vidéken nőttem fel.


Viszont kamaszként ahogy nőtt a saját kritikus gondolkodásmódom, így rájöttem, hogy csomó minden érdekel, pl környezetvédelem az ilyen ami szerelmes téma volt, meg lázadó vagy polgárpukkasztó költők verseit olvastam, meg kifejezetten elkezdett érdekelni a 68-as diáklázadás, meg jó pár sok minden, plusz kifejezetten lázadó és merészebb előadokat hallgattam, megint csak 60-as, 70-es évekből... de voltak kortárs előadók is... Lehet ezért lettem belpesti értelmiségi gondolkodásmóddal rendelkező ember...

2022. febr. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Azt jelenti hogy a szó valamelyik összetevője a szexualitása, leszbikus VAGY meleg VAGY biszex VAGY travi VAGY qeer.
2022. febr. 22. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
5, akkor ha én meleg vagyok, miért nem csak M-személy vagyok?
2022. febr. 22. 02:33
 7/26 anonim ***** válasza:
6%
Figyelem hiányost jelent. Ja meg, hogy a szülei nem szeretik
2022. febr. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%
6: Azért, mert ez egy gyűjtőszó, te nagyon okos. Miért rendszerezünk bizonyos állatokat ennyi erővel hal néven, mikor annyival "egyszerűbb" lenne őket csak a pontos fajnevükön hívni?
2022. febr. 22. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%

"igaz, miért nem hívjuk csak egyszerűek b*ziknak őket, mint régen?"


Mindig elobujik a homofobia ezeknel a kerdezoknel...

2022. febr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
5 így. Annyi, hogy a T a transzneműeknek van, nem a traviknak. Előbbiek a választott nemükkel azonosulnak, utóbbiak csak aszerint öltöznek időnként.
2022. febr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!