Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne itt az ideje atomtám...

Nem lenne itt az ideje atomtámadásra felkészítő, polgárivédelmi gyakorlatokat tartani a lakosságnak?

Figyelt kérdés
Vagy mindenki tudja, mit tehet, vagy mit kell tenni?

2022. febr. 27. 20:24
A kérdező szavazást indított:
De igen, ideje volna.
Nem kell, felesleges.
27 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy tudom hogy be kell csukni az ajtókat,ablakokat.Mást úgysem lehet tenni.
2022. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A pánikkeltéssel nagyobb kárt csinálnának mint hasznot..
2022. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
1: + bontani pár sört :D
2022. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha atomtámadás esetére nem is készítik fel a lakosságot, de egyéb támadásokra felkészíthetnék. Ha nem is gyakorlatokkal, de legalább információkkal elláthatnák. Nekem pl. fogalmam sincs, hogy az egyes településeken vannak-e óvóhelyek. Hova lehetne elbújni egy légitámadás esetén. Alapvető, praktikus dolgokra kíváncsi lennék.
2022. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4-es, az usában, a kubai rakétaválság idején, amikor szintén egy atomháború fenyegette a világot, naponta tartottak ilyen polgárivédelmi gyakorlatokat a lakosságnak. Úgyhogy szerintem a mostani helyzetben is lenne ennek létjogosultsága az ilyen gyakorlatoknak, információknak.
2022. febr. 27. 20:49
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
#5 igen, de akkoriban az atomháború nem jelentette automatikusan a bolygó lakhatatlanná válását. A hidegháború azért ért véget, mert a fegyverkezési verseny elérte azt a szintet, hogy ha az egyik atomnagyhatalom a saját területén felrobbant mindent, akkor is kihal az egész bolygó. Még a csótányok is. Ugyanis a robbanások ereje annyi levegőt dob ki a Föld vonzáskörzetéből, hogy nemes egyszerűséggel nem lesz elég oxigén az élet fennmaradásához.
2022. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%

Max a nagyvárosokban lenne értelme ilyen "oktatásnak"...


Vidéken egy kis falut nem fognak sosem lebombázni mert ott nincs semmi olyan célpont.

(Kivéve ha olyan szerencsétlen vagy mint én, hogy itt épül az ország legnagyobb k*rva akkumulátorgyára)...

2022. febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6-os, ezt nagyon rosszul tudod, pont hogy az akkori bombák, rakéták jelentették volna, hogy a földre beköszönt a nukleáris tél, de nem az oxigén hiány miatt, hanem a por és a radioaktív sugárzás miatt.

Ezek a mai nukleáris fegyverek már valóban nem jelentik azt, hogy mindenki elpusztul.

2022. febr. 27. 21:04
 9/14 A kérdező kommentje:
Minden válaszlónak ment a zöld! Köszi, hogy leírtátok a véleményeteket.
2022. febr. 27. 21:11
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
#8 amiről te beszélsz, azok a taktikai atomfegyverek. Az nem az atombomba. Arra nincs mit felkészülni.
2022. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!