Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kárpátaljai magyaroknak...

A kárpátaljai magyaroknak most nagyon megéri hazaköltözniük?

Figyelt kérdés
Mi veszi rá őket hogy ukrajnában maradjanak gyenge szegény és állítólag kissebbséget elnyomó ország alig 100 dollár a havi fizu ott vagy 200

2022. márc. 4. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Ide ne gyöjjönek! Naggyon ne!
2022. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akinek fontos az élete, annak meg.
2022. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ok ott vannak otthon.
2022. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Senior Séf ***** válasza:
100%

Mi veszi rá őket hogy Ukrajnában maradjanak?

Egy élet munkájával felépítettek egy házat. Hagyják ott?

2022. márc. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ReGina... ***** válasza:
100%

Kárpátaljai magyarok vagyunk. A háború napján jöttem el párommal együtt a sorkatonia szolálatok és a behívások elől menekülve.

Ukrajnában a munkahelyemet, az otthonomat, szüleimet, egyetememet,mindenemet ott hagytam.

2 kis útazótáskával indultunk el.

Nehéz döntés volt, ma is az.

Minden oda köt, szerettem ott élni, minden nehézség ellenére is.

A kormány döntései amivel konkrétan elnyomtak minket még jobban össze kovácsolta nemzetünket. Nem könnyű ott élni, de már megszoktuk, tudjuk a szabályokat, ismerjük a boltokat hol lehet és tudnak magyarul beszélni, hová menjünk, hogy ne érjen minket bántás.

Viszont a háború híre, és főként a sorozás az ami miatt úgy döntöttünk lépnünk kell. Jól tettük? Nem tudom, csak remélem, hogy igen.

Az, hogy életben vagyunk talán mindennél fontosabb, és az is hogy biztonságban.

De az otthonom az mindig is Kárpátalja marad, reménykedem benne, hogy pár év és rendeződik a helyzet, addig meg dolgozunk párommal, spórolunk, hogy egy életet eltudjunk kezdeni valahogy.

Nem tartom kizártnak, hogy valamikor visszatérünk szülőhelyünkre.

23/L; 25/F.

2022. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 melyik egyetem? Meg amúgy itt csak jobb valamennyivel sok ukrán van nálunk gondolom nem véletlenül meg háború után sok idő mire újraépítik az országot.
2022. márc. 7. 14:57
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Akkor tulajdonképpen az történik, hogy az elnyomó hatalom behívja az elnyomottak gyerekeit, hogy halljanak meg a saját céljaiért?
2022. márc. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!