Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető-e, hogy az...

Elképzelhető-e, hogy az elmúlt hónapokban a Fideszes politikusok magukat ellenzékinek álcázva igyekeznek az online média térben (facebook vagy akár a gyakorikérdések) szavazásra buzdítani a szimpatizánsaikat?

Figyelt kérdés

Tehát feltűnt, hogy ezekben az online felületeken olyan mértékű az ellenzékinek tűnő felhasználók száma és megnyilvánulásaik, hogy az nem tükrözi a való életben megfigyelhető arányokat.

Elgondolkodtam és arra jutottam, ha én lennék Orbán Viktor, akkor minden Fideszes alattvalómnak javasolnám, hogy unalmas óráiban a Facebook vagy akár egyéb népszerű fórumokon fiktív profillal segítsék a Fidesz győzelmét úgy, hogy magukat ellenzékinek állítva be érjék el a kívánt hatást.

Így a Fidesz szavazók, különösen, akik szimpatizálnak a Fidesszel, de szavazni csak akkor mennének el, ha éreznék, hogy ,,rezeg a léc" ennek hatására elmennének szavazni, hogy biztosan a Fidesz győzőn.

Tehát annak a látszatát igyekeznek megteremteni, hogy az ellenzék többségben van az internetezők körében, azért, hogy minél több Fidesz szavazót csábítsanak az urnákhoz, illetve fordítva, hogy ez a hamis látszat arány-kép az ellenzékiek szavazni vágyását csökkentse(, mondván, úgy is nyer az ellenzék, hiszen például a GYK 3/4 a Fidesz ellen szavaz)

Elképzelhető, hogy a kormánypárt ilyen fordított pszichológiai megközelítéssel próbálkozzon?

Ez a fajta pszichológiai propaganda hatékony lehet?

Amúgy beleillik a zseniális Fideszes megoldások körébe, ez a módszer szerintem.



2022. márc. 30. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így egy elég ostoba és fölösleges próbálkozás lenne. Ezzel az ellenzékiek körében is növelnék a szavazási hajlandóságot, mert nem éreznék elvesztegetett időnek, hogy elmennek szavazni. Ráadásul, ha nagyon sok ellenzéki szavazó mutatkozik a facebookon, a fideszes szavazó is elbizonytalanodhat, hogy "Mi van, ha tényleg igazuk van?".
2022. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem.

Itt a Gyík - en pl kering minden nap, szinte nonstop 15-20 ellenzéki, aki mindenre ír, lepontoz, szavaz, stb.

Ez ettől még köszönő viszonyban sincs a valós társadalmi értékrenddel, pártszimpátiával.

Jól elvannak, néha még el is hiszik, hogy az úgy van....

2022. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Uff, hát aki ilyennel tölti az idejét, annak elég kevés élete lehet:D

Ráadásul ki hallott már olyat, hogy valaki megváltoztatná a véleményét csak azért, mert egy idegen egy publikus posztban, vagy pláne a gyakorin, mondott neki valamit?:D Valljuk be, itt még soha snekinek nem sikerült meggyőznie senkit.


Egyébként maga a megfigyelés valóban érdekes. Például tudsz kormánypárti youtubert mondani, aki nem eleve politikai célzattal jött létre és nem pénzelik hírdetésekért, mint pl a Megafont? Szóval sima jobboldali érzeletű influencerre gondolok, aki ismert is.


Mert nekem most cska a tolvajkergetők jutnak eszembe, minden más közismert influencer érezhetően nem rajong a kormányért (nem állítom, hogy Összefogáspártiak lennének!)

2022. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ez már csak azért is ostoba állítás, mert egyrészt nem tudod megállapítani, másrészt nem tudhatod, hogy nem-e a kormánypárti szimpatizánsok vannak ilyen arányban.
2022. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De a választópolár ugye egy anonim szavazáson vesz elvileg részt.

Tehát kifejezheti titokban a véleményét.

Na most, ha van nekem egy titkos véleményem, mint egy egyszarvú bikapárt rajongónak, és ha én azt látom, hogy a Púpatlan Teve párt lesz a befutó, akkor meglehet, még is veszem a fáradtságot és boltba menet beugrok szavazni, hátha más is igy van ezzel, mert, talán, ha én megtettem, meg a haverom is, állítólag, akkor talán más is megteszi. Vicces lenne, ha egy viccpárt lenne a befutó. Csak van Istennek olyan humorérzéke vagy iróniája, hogy ezt megadja a világ leg alkalmatlanabb emberének.

Na mindegy, de a TevePárti lennék, és azt látnám példáúl a tvben, hogy nélkülem is nyer a TevePárt, akkor inkább benyomok egy filmet, megy a f.szom szavazni.

Vagy azért lennék én is Bikapárti, mert ök szerintem többen vannak, még ha szövetségre is léptek a Báránylegeltető irónia párttal, akkor azért én is ironista leszek, de ha megválasszák a PTP-t, akkor molnaptól az ellenkezőjét csinálom és én is púptalan teve leszek?

A Nagy túrót! inkább elmegyek szavazni, de nem leszek teve, aki összeált a macskapárttal, meg a koalíciosdemokratatinitánokkal.

Szavazz a Bikapártra mert az arra megy amerre a bikák.

2022. márc. 30. 12:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez a választás már most nagyon hangos. Nem hallani semmit sem ettől a márkizajtól. XD hehe
2022. márc. 30. 13:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Túl sok energiát fordítasz baromságokra.
2022. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, egy leleplezett fideszes is ezt mondta volna!
2022. márc. 30. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!