Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem fogják...

Az emberek miért nem fogják fel, hogy ideje elkezdeni spórolni a gázon, benzinen, élelmiszeren, miért azt várják, hogy minden maradjon a régiben?

Figyelt kérdés

Az ukrán háborútól függetlenül is az az igazság, hogy az energiaforrások végesek, ráadásul baromi környezetszennyezőek is. A többség elkényelmesedett, és nem fogja fel, hogy nem fenntartható már ez a szintű pazarlás, ami most van. Változik a klíma is, egyre nehezebb élelmiszert előállítani, a műtrágya ára pl. pont azért szállt el, mert az alapanyagai, a gáz és a foszfor fogyóban.


Egyszerűen "luxus" az állandóan 23-24 fokra felfűtött lakás, az, hogy családonként 2-3 autó van és még a másik utcába is kocsival járnak az emberek, luxus az, hogy sokan kukába dobálják az ételt. Tudom, hogy nagyon kényelmes, minél többet kell előállítani ezekből, annál jobban függünk a változásoktól.


Most mindenki sír, hogy jaj, elszáll a benzinár, drága a kaja, nem lesz mivel fűteni, ahelyett hogy kivenné a részét a változásokról. A fűtést mindenki le tudja csavarni max. 20-21 fokra, ha többet nem akar bevállalni, akinek kertje van, az idén nekiállhatna valamennyit veteményezni, aki a belvárosban lakik, közel a munkahelyéhez, mehetne gyalog vagy biciklivel dolgozni.


De nem, csak a sírás megy, hogy legyen már rezsicsökkentés - pedig akkor is ugyanúgy mi fizetjük meg az emelkedő árakat, csak más csatornákon keresztül -, legyen olcsó benzin, legyen olcsó kaja. Legyen minden olcsó, hadd lehessen nyugodtan pazarolni.


Miért nem fogják fel az emberek, hogy eljött a változtatás ideje? Miért nem képes a többség még két fokot sem lecsavarni a fűtésen? Nyilván nem ez menti meg világot, de sok kicsi sokra megy.



2022. márc. 30. 19:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Én felfogom, azt várom az új kormánytól,például hogy segítsen, támogassa a házak hőszigetelését például.
2022. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván spórolok nem kérdés.
2022. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
19%
Saját szarját szigetelje mindenki magának ha fázik.
2022. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Az a baj a hozzád hasonlókkal hogy azt feltételezed mindenkiről hogy pazarolja az olcsóbb energiát. Miből gondolod hogy mert olcsóbb az áram én feleslegesen égetem a villanyt?
2022. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
4-es, engedd meg, hogy kiengeszteleljelek, természetesen léteznek kivételek szerencsére, de azt látom, hogy a többség nem ebbe a kategóriába tartozik.
2022. márc. 30. 20:04
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
Eleve nem azon kellene agyalni, honnan pótoljuk a gázt, hanem hogyan csökkentsük a felhasználását. És igen, energetikai felújítások pl szigetelés, nyílászáró csere, fűtés korszerűsítés, stb sokat segítene a dolgon. A gáz kb fele lakossági fűtésre megy, és azt nagy részben le lehete csökkenteni.
2022. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%
Én rég ezt mondom, hogy az által, hogy levitték a rezsit, azzal azt üzenték, hogy hülye gyerek, ne szigeteld le a házad, és nyugodtan nyisd ki télvíz idején az ablakot ha túl meleg van órákra... a távfűtéses panelodban.....
2022. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
#3 ja, de a medence fűtést fizessük közösből.
2022. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%
egy újabb panelprogram ráférne az országra...
2022. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%
Emlékszem arra is, hogy olyan 2002-től jártam úszás oktatásra és gyógyúszásra... sulisként, és kérdeztem matek-fizika tanárnőm, hogy mikor lesz az ami az uszoda épületben, hogy a termálvízet épületek fűtésére használjuk, erre elkezdett a földgázról beszélni...
2022. márc. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!