Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves Fidesz-szavazók!...

Kedves Fidesz-szavazók! Hajlandók lennétek adott esetben leszavazni egy tisztességes, hiteles baloldali pártra?

Figyelt kérdés

Szeretném kihangsúlyozni, hogy a kérdés csak olyan emberekhez szól, akik Április 3-án a Fidesz-KDNP-re szavaztak! Hogy némi magyarázatot fűzzek a kérdéshez: egy olyan, jelenleg fiktív politikai pártra/tömörülésre gondolok, amelynek semmilyen formában nem része sem Gyurcsány Ferenc és a DK, sem más a 2010 előtti elitekhez tartozó személy, és nem is szövetkezik velük. Illetve amely nem követi vakon a nyugat elvárásait, úgy ahogy azt láthatóan az MZP vezette összefogás is tette.

Egy rendszer/globalizáció kritikus, a nemzeti érdekeket és kultúrát is szem előtt tartó, kidolgozott szociáldemokrata/zöld programmal rendelkező pártot képzeljetek el, ami nem abban utazik, hogy titeket leostobázzon és a "belpesti liberálisokat" minél jobban ellenetek hergelje, hanem, hogy egyszerűen egy jobb alternatívát kínáljon mint amilyen a jelenlegi, vagy a 2010 előtti kormányzás.



2022. ápr. 14. 09:54
A kérdező szavazást indított:
Igen
Igen, de csak akkor ha Orbán már nem opció (mondjuk mert visszavonul)
Talán. Ezt most nem tudom eldönteni.
Nem valószínű, de nem tartom teljesen kizártnak
Kizárt!
19 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező

Aki fidesz szavazó azt azért hívják fidesz szavazónak mert a fideszre szavaz. Ha hajlandó lennék más pártra szavazni - ami baloldali - akkor nem lennék fidesz szavazó.

Akkor egy olyan szavazó lennék aki mindig eldönti, hogy éppen ki az akire szavazni szeretne és most éppen a fidesz volt az, máskor meg más.

Előbb mutass egy tisztességes, hiteles baloldali pártot, aztán majd megkérdezheted az embereket - nem a fidesz szavazókat, hanem a szavazókat, hogy szavaznának-e rá.

12 éve várjuk, hogy előkerüljön egy tisztességes, hiteles baloldali párt (sokan 30 éve várják hiába) de nem jött még össze.

2022. ápr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

"Aki fidesz szavazó azt azért hívják fidesz szavazónak mert a fideszre szavaz. "


És sokan csak azért fideszes szavazók közülük, mert nem találnak jobb alternatívát.

2022. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Persze, sokan vagyunk, akik azért szavaznak a Fideszre, mert nem akarnak Feriékre, Jakabra stb.
2022. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
19%

#2 Nem.

Ők azok akik a fideszRE szavaznak. A magyar nyelv nagyszerűen meg tudja mutatni a jelentésbeli különbségeket, használd és értsd! A fidesz szavazó az én vagyok, aki a fideszt támogatja konkrétan a szavazatával. Akikről te beszélsz azok a fideszRE szavazók, mert szavaznának bárki másra is ha jobbnak látnák.

2022. ápr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

1-es: Köszönöm a válaszod! Szerintem kicsit félreértettél, ezért pontosítok.

Jelen helyzetben azt neveztem "fidesz-szavazónak", aki most legutóbb a Fideszre szavazott, függetlenül attól, hogy miért. Szavaidból úgy veszem ki, hogy te meggyőződéses vagy, és tudom, hogy ezzel egyáltalán nem vagy egyedül. Viszont abban talán egyetérthetünk, hogy legalább egy millió olyan ember szavazhatott most a Fideszre aki talán még kimondottan kritikus is a kormánnyal szemben, vagy csak simán semleges, de egyszerűen úgy érezte, hogy a másik oldal annyira rossz, hogy annál ez mindenképpen jobb. A kérdésem viszont NEM CSAK hozzájuk szól. Sőt biztos vagyok benne, hogy a 2018-ban Fideszre szavazók közül sem olyan elkötelezett mindenki, mint te.

Egyébként tartalmas választ adtál a kérdésemre, szóval köszönöm!

A jelenlegi baloldali, vagy inkább "baloldali" kínálatot illetően amúgy teljesen jogos a kritikád.

2022. ápr. 14. 10:13
 6/18 A kérdező kommentje:
4-es: És te nem szavaznál másra HA jobbnak látnád? Vagy szerinted a Fidesz az elmúlt 12 évben MINDENT jól csinál? ...Egyáltalán nem provokálni akarlak, tényleg kíváncsi vagyok.
2022. ápr. 14. 10:18
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően baloldali beallitottságú vagyok szóval igen. Igazából nekem a Schiffer féle LMP volt az amit járható útnak láttam
2022. ápr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%

#6 Nem, baloldali pártra nem szavaznék. Ha a véleményem szerint jobban csinálnák mint a fidesz - ez könnyen lehetséges a jövőben egy másik pártnál - akkor azok nem lehetnek baloldaliak. Maga a baloldaliság (magyar értelemben) nem összeegyeztethető sem az elveimmel, értékrendemmel, sem azzal, hogy jól tudnák vezetni az országot.

A baloldali pártok alapvetően globalisták és nagyobb egységet akarnak létrehozni a szuverén országok, nemzetállamok helyett. Ez ellentétes azzal amit fontosnak és helyesnek tartok.

2022. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

#7 Ha Schiffel ezt olvasná azonnal hevesen kijavítana - ő sosem volt és sosem lesz baloldali.

Tényleg nem az.

2022. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szavaznék a baloldalra, mert világnézetileg távol áll tőlem a magyar baloldal. Ettől függetlenül támogatnám, hogy jöjjön létre egy kulturált baloldal az országban.
2022. ápr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!