Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Orbán korszak mennyire...

Az Orbán korszak mennyire hasonlít a Kádár korszakra és a szocializmusra?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 29. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Semennyiben.

Azt kivéve, hogy még mindig itt vannak a politikában a szocializmus állampártjának politikusai az mszp és dk képében.

2022. ápr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Komolytalan kérdés.
2022. ápr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Sokban. Ugyanaz a nyugat-ellenes, hazug, primitív propaganda gépezet, csak más keretben. Az állami dolgozókat befenyítik, a bírósági dolgozók például nem posztolhatnak politikai témákban (még egy szaros takarító se!), felfelé kell nyalni, lefelé pedig taposni, és minél beljebb vagy a pártban, annál többet érhetsz el. Amiben különbözik az például a megfizethető lakhatás biztostása, szóval pont azok a dolgok, amik még hasznosak is voltak.
2022. ápr. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Mindkettő a gondoskodó állam mítoszát próbálja elhitetni.

Mindkét rendszer autoriter módon áll a gazdasági folyamatokhoz.

Hosszútávon egyik rendszer sem működőképes, csak ideig-óráig külső forrásokból fenntartható.

2022. ápr. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Elég sokban, most, hogy belegondoltam. Kicsit elgondolkodtam egy Orbán-Kádár összehasonlításon, de késő van, már nem megyek bele.
2022. ápr. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

A hatalom birtokosainak a kezében van a gazdaság.

Maximált fogyasztói ár.

A média kormányközpontú irányítása, a kormány-ellenes személyek, megnyilvánulások cenzúrázása.

A történelem meghamisítása.

A hanyatló nyugat, és a fejlődő kelet illúziója.


Háááát, nem is tudom. XD

2022. ápr. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Kicsit megfakultak a vörösök 🍊, de még mindig itt vannak.
2022. ápr. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
3)Miért ne posztolhatba egy bîrósági dolgozó politikai ügyekben? Nekem az egyik okmányirodában dolgozó ismerősön nagy DK-S és facebookon is megoszrha
2022. ápr. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Alex Fly ***** válasza:
91%
Nem sokban. Orbán példaképe Horthy volt - de a jelenlegi helyzet inkább Rákosit idézi...
2022. ápr. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Annak indult kicsit, de gellert kapott, így csak 1-1 minimális pontban az. Valami full össze-vissza rendszer van itt.
2022. ápr. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!