Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan gondolhatták komolyan...

Hogyan gondolhatták komolyan a balliberális pártok és értelmiségiek, hogy a 2018-as több mint 1 milliós Jobbik szavazótábort majd átmozgatják a ballib oldalra?

Figyelt kérdés

Már 2018-ban is veszített a korábbi szavazóiból a Jobbik (amit akkor Vona fiatal ballib szavazókkal pótolt), de a Jobbik-szavazók magja – bár mélyen elutasította a néppártosodást – Toroczkai és Dúró Dóra miatt kitartott a párt mellett. A Jobbik szavazók hatalmas része ugyanis azért szavazott mindig is a pártjára, mert a Fidesznél jobboldalibb, nemzetibb, radikálisabb politikát képviseltek (ez akkor is igaz, ha a Jobbik szavazók nagy része 2010 előtt az MSZP-re szavazott).

Vona miután lemondott meg is említette, hogy őt is meglepte hogy egyáltalán 19%-ot kapott a Jobbik 2018-ban, majd amikor az összefogásról kérdezték azt mondta ha visszaléptetett volna akárcsak egyetlen jelöltet is, a 2018-as Jobbik-szavazók fele a Fideszre szavazott volna. Akkor ezt mindenki megmosolyogta, de az idő végül ezt igazolta.

A 2019-es önkormányzati választás összefogásos részsikerei egyrészt a Borkai-botránynak voltak köszönhetőek, másrészt a DK és a Momentum megerősödésének. De már akkor is látszott a megyei eredményekből, hogy minden egyes megyében 50% felett (!) volt a Fidesz és már akkor 5% körül (sok megyében e felett) volt a Mi Hazánk.

Hogyan gondolhatták mindezek ismeretében hogy az összefogás legalább a 2/3 megakadályozására elegendő lesz?



2022. ápr. 30. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Miből gondolod, hogy ezt gondolták? Gondolatolvasó vagy?
2022. ápr. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

#1


Ez elég egyértelmű, különben miért fogtak volna össze szerinted ha nem azért, hogy összeadódjanak a szavazatok és így legyűrjék a Fideszt?


Külön-külön 10% alatti párt mind míg a Fidesz 50% feletti, kvázi esélyük sincs.

2022. ápr. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2%

#2: Mert a szélsőbaloldal globálisan és a degeneráltak és aberráltak klubja. Ilyeneket kötelezően támogatnak, míg normális embert elvből nem vesznek be.


Nyilván érzékelték Jákob "különleges képességeit", és úgy érezték, hogy közéjük való. És nyilván az érzés kölcsönös volt, ahogy ilyenkor lenni szokott. Ha meg ezzel akár csak 1 szavazót átcsábítanak, az hab a tortán.


Ez sokkal valószínűbb forgatókönyv, mint a fentebb vázolt, ugyanis a negatív intelligencia létezésére egyelőre semmi tudományos bizonyíték nincs. Hülyék, de az fizikai és biológiai képtelenség, hogy annyira hülyék legyenek.

2022. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Ahogy a Fidesz átmozgatta a saját híveit egy szélsőjobboldali vonalra! Nem tudom feltűnt-e ,de a Fidesz gyűlöletkampánya azután indult be, hogy a jobbik nekiállt néppártosodni! 2015 után lett itt migránsozás, sorosozás vagy újabban genderezés meg LMBTQ-zás. korábban ezzel a Jobbik "játszott"!
2022. ápr. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
#4: Talán mert 2015-ben volt a menekültválság, az LMBTQ-lobbi pedig az utóbbi időben lett egyre pofátlanabb.
2022. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3%
Helyesbítek:libbant értelmiségiek.😅*
2022. ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem gondolták, csak remélték hogy lesz annyi eszük hogy beállnak a Fidesz elleni buliba a Jobbik szavazói is és akkor talán nem lesz esélye a Fidesznek. Hát ezek szerint a Jobbik korábbi szavazói és a szélsőjobb oldali rétegek mérlegeltek és úgy gondolták nekik jó lesz a következő 2/3-is. :D


Tocozkai is megmondta a nyilatkozatában: ami szerintük jó az országnak azt megszavazzák, ami nem jó azt nem fogják megszavazni.


Ez tök szép és jó, csak ugye két-harmad esetén tökmindegy milyen gombot nyomnak, nem számít :D :D


Ha valami csodával határos módon úgy alakult volna, hogy a Fidesz nyer de nincs meg a parlamenti 2/3, na akkor lett volna beleszólása a dolgokba az egy Jobbik szavazóknak is, de hát nem így alakult.

2022. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3-as: Milyen szélsőbal??? ;D Itt egyáltalán nincs semmilyen bal.


Nos nem tudom mit gondoltak ha gondoltak egyáltalán bármit is.

...Én régen, Schiffer idejében LMP szavazó voltam, majd 2018-ban a Jobbikra szavaztam, mert egy vállalható kompromisszumnak tartottam és ebben azért szerepe volt a néppártosodásnak. Emellett nem láttam jobb alternatívát és maga Vona szimpatikus volt (most is az).


Jakab elnökké választása után, vártam hogy elmagyarázza nekünk választóknak, hogy mi a koncepciója/víziója/terve Magyarországgal és hogy mit jelent a konzervatív, néppárti Jobbik. Először még bizakodó is voltam ...á a csávó törődik a megélhetési kérdésekkel, lehet hogy tovább örökíti Vonától a szociális gazdaságpolitikát, ami mindi is tetszett a Jobbikban. ...Aztán rá kellet jönnöm, hogy nem örökít semmit ...és nem is gondol semmit, csak szelfizik, krumplit lóbál és játssza a faszagyereket. Egy nagy nulla a csávó és mindenkit kirúgott a pártból aki bármiféle kompetenciával rendelkezettt. ...Nem tudom, hogy a többi olyan ember aki '18-ban a Jobbikra szavazott az most miért nem, de én azért mert ennél az igénytelen bohóckodásnál egyszerűen többre tartom a szavazatomat.


A Mi Hazánk létezésével semmi bajom nincs. Erre amit képviselnek egyszerűen igény van. Viszont alapvető kérdésekben nem értek egyet velük, ezért rájuk nem fogok szavazni.


Ennek nyomán most a Kutyapártra szavaztam és ahogy állnak a dolgok ez négy év múlva is így lesz...

2022. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:
Sehogy. Ez csak a fidióták képzeletében létezik, aki egyszerűen nem vesznek tudomást arról, hogy az orbánista párt liberálisból már régen átfordult szélsőjobba, amelyhez képest még egy jobboldali konzervatív párt is baloldalinak és liberálisnak látszik...
2022. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!