Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten elsősorban iskolai...

Budapesten elsősorban iskolai végzettségben van különbség a kormánypárti és az ellenzéki szavazók közt?

Figyelt kérdés

Sokszor hangoztatják, hogy Budapest ellenzéki város, de a számok alapján ez kicsit árnyaltabb. Én a választások előtt simán 20%-os ellenzéki győzelemre számítottam, ehhez képest lett 48-41, ami győzelem, de mégsem annyira fölényes. Ha a kutyapárti szavatokat az ellenzékhez számoljuk, a Mi Hazánk-osokat pedig a kormányoldalhoz, akkor 53-45 az arány. Persze ez csak feltételzés, de akkor is azt mutatja, hogy bizony vannak a Fidesznek bázisai a fővároson belül is és a lakótelepeken erősödik. Viszont a klasszikus jobboldali budai kerületeket pedig mind elbukta, szóval inkább egy felső-alsó társadalmi szegmensek közti ellentét kezd kibontakozni.

Ti hogy látjátok a fővárosi értelmiség és a fiatalok mekkora része lehet a kormány mellett? Mert tulajdonképpen az is lehet, hogy a Fidesznek simán belefér, hogy elveszítse őket, ha az ellenzéket párhuzamosan otthagyja a munkásréteg, de mindenképp egy jobboldali mag az értelmiségiek közt is kell legyen.



2022. máj. 1. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
A budai kerületekben is csak 35-40% szazalek a diplomasok aranya, atlagbana fidesz ott is 43%-ot ért el. Tehát abból nem lehet a diplomások pártszimpátiájára következtetni.
2022. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Én pl a műszaki egyetemen azt tapasztaltam hogy kb senki se támogatja a fideszt. Tegyük hozzá hogy amost "fiatal értelmiség" az akit telibevágott hoffmann rózsa elhibázott oktatási reformja és első kézből tudja milyen inkompetens tud lenni a mai kormány. Nem jó kezdés ha az lső találkozásod a politikával teljes káosz.


Ettől függetlenül van értelmiségi fideszes, jól lehet a legtöbb vagy a családi háttérmiatt, vagy egyszerű gyűlöletből, pl erősen baloldali közegben ért kudarc miatt.

2022. máj. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
2) Azért ezekkel a tapasztalatokkal vigyáz.Én doktorit csinálok igaz humán területen, látszatra mi felénk se támogatja senki se a Fidesz. De pl "titkon" én is a Fideszre szavaztam, bár senkinek se mondtam.
2022. máj. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
3, nyilván nem azt jelenti hogy 100%, de annyira erős többséget feltételez, mely adott irányba tematizálja a gondolkodást.
2022. máj. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2


Igen, erről olvastam is egyszer egy cikket, hogy egy fiatalnál két szociokulturális szempont nagyon jellemző, ha Fideszre szavaz, vagy az hogy vallásos, vagy az hogy a szülei erőteljesen kormánypárti szimpatizánsok.

2022. máj. 1. 13:24
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
A Fidesz eszmei magja szintén Budapestről játssza a vidék pártját, és kezeli kiválóan a terelgethető rétegeket. Senki nem állítja, hogy a Fidesznek nincs értelmisége, csak nekik önmaguk sokaságán kívül van még pórázra kötve pluszba egy teljesen zokni milliós rétegük is. Én csak azt kívánom, egyszer összezárnák a fideszeseket egy hétre egy szobába a szavazóikkal, azt kezdjen egymással valamit a nagy, szétválaszthatatlan kétharmados egység. Valóban annyira egység-e az? Hadd ne mondjam, miféle zsákfalvakban szedték ezek össze a 90%-okat.
2022. máj. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!