Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, mit gondoltok...

Fideszesek, mit gondoltok róla, hogy már Romániában is majdnem kétszer annyit keres egy tanár mint nálunk?

Figyelt kérdés

Minden jóléti, élhető országban közös, hogy GDP arányosan jóval többet költenek az oktatásra mint az átlag. Ha azt akarjuk, hogy egy ország hosszabb távon fejlődjön, a legfontosabb alap ehhez egy jó oktatási rendszer. Na ehhez képest ez a szám nálunk az egyik legalacsonyabb az EU-ban. Sőt, ott tartunk, hogy már a lesajnált Romániában is majdnem dupla annyi egy kezdő tanári fizu mint nálunk. Kb 30%-al magasabb a fizu, és jóval kevesebb a kötelező óraszám is. Így jön ki a 2szeres szorzó.

Ezt ti komolyan nem tartjátok bicskanyitogatónak? Tényleg nem érdekel titeket az ország jövője és a saját gyerekeitek? Komolyan nagyon kíváncsi vagyok mi a narratíva, hogy ez normális, hogy 220 brutto egy tanári kezdőfizu, miközben a fideszes képviselőurak a saját fizetésüket kb a 3-4 szeresére emelték a 12 éves regnálásuk alatt?



2022. máj. 19. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Romániában a közszféra bérei elérik a versenyszférájét, sőt olykor meghaladják azt.

Az államadósságuk viszont megy felfele.


Romániában rossz is a megítélése a közalkalmazottaknak, éppen emiatt.

2022. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Javaslom, hogy látogass el Romániába. Én már sokszor voltam munka miatt.

Láthatóan alacsonyabb az életszínvonal.

2022. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

#1

Az államadósságunk nekünk is megy felfele. 2021ben történelmi magasságon volt. Az a különbség, hogy ott kevesebbet tudnak ellopni, mert nem bírt egy kormány se ilyen maffia szervezetet kiépíteni.

2022. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, teljesen igazad van, viszont az átlagember nem az alapján szavaz, hogy a tanároknak mennyi a fizetesük. Nem is gondol bele, hogy az alacsony tanári fizetésen a gyermekei jövője múlhat, sőt, hálás a kormánynak a "gyermekvédelmi" törvény miatt. A tanárok pedig túlságosan kevesen vannak ahhoz, hogy érdemben nyomást tudjanak gyakorolni a kormányra. A kormány csak akkor fog lépni, ha nagyon muszáj lesz és nem lesz más választása.
2022. máj. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1-es, te melyik országban élsz? Nálunk is már 80% felett az államadósság, 43 ezer milliárd forint.. Pedig itt aztán igazán nem fizetik túl a közalkalmazottakat.. Focira jobban szeretnek pénzt égetni mint tanárokra.

2-es, én is voltam már Romániában, és több erdélyi barátom is van. Nyilván vannak leszakadtabb részek, de egy országot ugye nem ezalapján ítélsz meg ahogy minket sem egy szabolcsi zsákfalu meglátogatása után. A nagyobb városokban semmivel sincs rosszabb életszínvonal mint nálunk.

2022. máj. 19. 22:46
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

a kiváló Románia:D


[link]


már több mint nyolcmillióan hagyták el az országot,

hogy külföldön dolgozzanak és éljenek – mondja a román diaszpóráért felelős államtitkárság vezetője, Florin Cârciu.



több olyan európai országról is tudunk, ahol egymilliónál is több román állampolgár él.



Egy uniós felmérés szerint már közel 600 ezer romániai gyermek él egy másik EU-s országban, sőt, tavaly először fordult elő, hogy több román gyerek született külföldön, mint idehaza – ezt a volt munkaügyi minisztertől, Raluca Turcantól tudjuk, bár a statisztikai hivatal ezt igyekezett cáfolni.

2022. máj. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
#6: Demográfiailag rosszul áll az ország, ezáltal a jövő is bizonytalan. Mindazonáltal mégis gyorsan fejlődik, ez vitathatatlan, ahogy az is, hogy komoly lépéseket tettek a korrupció visszaszorításáért. Hogy a fejlődés mennyire fenntartható az majd elválik, mindenesetre ami a kérdésben szerepelt, miszerint a tanárok többet keresnek, az igaz.
2022. máj. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Tanárok.

Irány Románia.

2022. máj. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

6-os, a kérdés a tanárok itteni helyzetéről szólt, nem arról, hogy Románia élhetőbb hely e vagy sem. Márpedig óraszámra leosztva a tanárok ott majdnem kétszer annyit keresnek mit itt, ami arcpirító szégyen szerintem. És pont ezért rohadt nagy szégyen, amiért te is azt írod, hogy Románia elvileg egy elmaradott pusztulat hely.

A kivándorlásról meg inkább ne beszéljünk, mert tőlünk meg “csak” 300 ezer ember ment nyugatra 2010 óta ksh adat szerint. A valós szám ennél valószínűleg jóval magasabb lehet.

2022. máj. 20. 20:05
 10/14 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nem a tanárok bérével van a baj, hanem azzal, hogy sokan közülük nem tudják rendesen beosztani a pénzt. Azok a tanárok akiket ismerek, érdekes módon nagyon jól élnek. Pedig ők is azt a bért kapják, csak nem szórják el a pénzüket hülyeségekre. Szerintem inkább tréningeket kellene szervezni a pedagógusoknak a pénz beosztásával kapcsolatban, ahelyett hogy ész nélküli béremelésbe kezdenénk. Ezek akár pályázati forrásból is megvalósíthatóak lennének. Ez az államkasszát sem terhelné túlzottan, és a pénz is jó helyre kerülne.
2022. máj. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!