Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy Németországban többen halnak meg az alkohol miatt mint az Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani hogy a Magyar alkoholista nép,ugye falun reggel tízre mindenki részeg stb.


De egy új felmérés szerin Németországban többen halnak meg az alkohol miatt mint Magyarországon.



[link]



Mi a véleményetek?



2022. máj. 20. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg statisztikai trükközés ahogy szokás itt a központi statisztika hamisítónál. Valószínűleg egyszerűen nem figyelik azt hogy mitől alakult ki az a betegség (májproblémák pl), hanem beírják hogy màjakármibe halt bele, nem az alkoholba...
2022. máj. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyurcsány Ferenc nem tudom mit keres a címszavak között, de azért zseni vagy :)

Nos, az alkoholizmus nem okoz halált, az ember lehet haláláig alkoholista mégsem az alkohol fogja a közvetlen halál okát adni, hanem valami szív és érrendszeri betegség vagy egyebek.

Amiről ez a statisztika szól, ami mellesleg nem megbízható forrásból van, az valószínűleg az alkoholmérgezéses esetekről szól. Magyarul nem bírják a piát, túlisszák magukat is meghalnak.

De ez nincs összefüggésben az alkoholizmussal, ez csak egy akut mérgezés.

2022. máj. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem hogy többen halnának meg Németországban, különben meg az alkoholizmus kezd visszaszorulni,a drogok veszik át a szerepét.
2022. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hollófernyiges ***** válasza:
57%
Talán mert Németországban nyolcszor annyian laknak?
2022. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Visszavontam, 100 ezer lakosra van vonatkoztatva az adat, de mindenesetre gyanús, hogy a románok eszerint alig isznak.
2022. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem valósak ezek az adatok.
2022. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Isti22 ***** válasza:
100%

Valóban többet isznak Németországban:


[link]

2022. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező

Jó lenne hinni ennek az ábrának, de szerintem inkább az az igaz amit az 1-es és 2-es is írtak. Kevesebb olyan haláleset van nálunk amit közvetlenül az alkohol számlájára írnak, mert sok olyan betegség van ami helyette elviszi az embert. Élen járunk a rákos betegségekben, szívbetegségekben és a túlsúly okozta egyéb problémákban is, ezek mellett az alkohol csak egy plusz tényező.

Sajnos anyám is évtizedeken keresztül alkoholista volt. Aztán a végén majd 15 évig már nem, ezért amikor a szervezete feladta és nem volt már képes működni tovább, akkor az összetett tüdő+máj+emésztőrendszeri+egyéb súlyos problémákra már nem azt írták, hogy azért van mert alkoholista - hiszen akkor már nem volt az. Aztán a kovid ölte meg, így még csak érintőlegesen sem kerülhetett be az ilyen "alkohol által okozott halálozás" csoportba.

2022. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyet nehéz felmérni, azért sokan szégyellik bevallani, ha iszik a férjük stb. Nem mindenki kocsmában iszik, valaki otthon a 4 fal között teszi, aztán kap pl alkoholmérgezést vagy infarktust és meghal. A család körében is sokszor eltitkolják a kiváltó okot, vagy nem beszélnek róla, akkor is ha tudják.

Németországban szerintem őszintébbek ezzel kapcsolatban és ezért is lehet magasabb a szám. A jólétbe beleszületett emberek sokszor nem tudják értékelni azt, amijük van, ezért van annyi drogos, alkoholista még a világsztárok gyerekei közt is, mert már mindent kipróbáltak, mindent megtehetnek és mégsem boldogok. Nehéz dolog ez, mert nálunk meg a szegénység miatt lesznek depressziósak az emberek. Nehéz megtalálni az egyensúlyt, ettől még Németországban szerintem könnyebb az embereknek.

2022. máj. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a wiki lista érdekes. A németek többet isznak mint az oroszok?
2022. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!