Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Balliberális gondolkodású...

Balliberális gondolkodású emberek, számotokra mit jelent és mennyire fontos a haza?

Figyelt kérdés
Előre leszögeznén, ebben semmi provokáció nincsen. Pusztán kíváncsiságból kérdezem. Sokan mondják, hogy számotokra nem jelent sokat a magyar nemzet. Igaz ez? Én nem hiszem, hogy semmit sem jelentene nektek.

2022. máj. 21. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Én "balliberális" vagyok, hiszen nem vagyok fideszes :)

Nem jön haza a hazát jelenti, ahol élek, és amit meg akarok védeni a rossztól, és békében, biztonságban, jólétben szeretnék élni benne, ahogy nemzeti nagyjaink akarták. Ezért is vagyok a fidesz, és a hasonló komcsik, hazaárulók, hazánk fosztogatói ellen.

2022. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=_m_3NwvgF7U

Kövér ezt részletesen elmagyarázza.

2022. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Baloldali beállítottságú vagyok.


Szeretem a hazámat. Ez az ország gyönyörű, tele vagyunk természeti kincsekkel.

Ráadásul a magyar ember kreatív, találékony és dolgos, egyformán megtalálható a nyugat és a kelet tapasztalata és erényei. Persze sajnos a hátrányai is, így sokszor ezt a találékonyságot nem a legjobb célokra használja.


Szeretném, ha a hazám biztonságban lenne és növekedne. Növekedés alatt azt értem, hogy egyre kevesebb a szegény és tanulatlan ember, egyre inkább nő a lehetőségek száma nem csak a fővárosban, de vidéken is.


Sajnos vagy nem sajnos, országunk sok nagytudású embert adott a világnak. persze jó lenne ha ezeket az embereket meg tudnánk tartani itthon, így ők hazánk számára hoznának dicsőséget, nem más országoknak. Mert hiába örülünk pl Roska Botondnak, hogy a mi fiunk, ha csak Svájc adott neki lehetőséget azzá válni, ami. Az ilyen esetek számomra inkább csalódásnak minősünek, mert arra mutatnak rá, hogy rossz gazdái vagyunk a tudománynak.


Elsősorban a tanulásban látom a jövőnk kulcsát, hisz a fent említett kreativitás miatt jó esélyünk van maradandót felmutatni.


Éppen ezért tesz szomorúvá amikor az tlátom, hogy az oktatási rendszer egyre szarabb és egyre mélyebbre süllyed az egész.

Ugyanígy szomorúsággal tölt el, ha a körbebetonozott tavainkra gondolok. Miért nem lehet ezeket a természeti kincseket megőrizni szépnek?


Képtelen lennék elhagyni a hazámat. Mindenhol máshol gyökértelennek érezném magam.

Ugyanakkor azt látom, hogy sokan csak akkor érzik erősnek a saját identitásukat, ha másokét elnoymják. Én szerintem nem akkor vagyok igazán magyar, ha különcként viselkedem. Ez arrogancia, nem identitás.


RÖviden: nagoynis szeretem a hazámat és aggódok amiért azt látom, hogy rossz úton jár a virágzás felé.

2022. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3. Köszönöm :)
2022. máj. 21. 18:12
 5/9 Isti22 ***** válasza:
64%

"A haza az az ország, közösség, amelyhez az adott személy tartozik, ahol otthon érzi magát."


Ennyi. Nem több, nem kevesebb.


Igazából az a kérdés, hogy sokaknak miért jelent ennél többet, és erre hivatkozva miért akarják elvenni a normális emberektől az otthon, a haza érzetét.

2022. máj. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Baloldali ismerősöm április 4-én:


"Olyan népverés kell a népnek, mint ami 2006-ban volt."


"Elismerem, hogy fejlődünk, van fejlődés Magyarországon, de a büdös életbe se szavaznék jobbra, akkor inkább a halál."


"Mérgemben elmentem shoppingolni és elcsesztem 1,5 millió Ft-ot. Hát ne hogy már azt higgyék, hogy szarul fogom érezni magam." Gondolom itt a magyar kormányra gondolhatott, mert üldözési mániája is van egy kicsi.

2022. máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6os, és ez most hogy jön a kérdéshez?:D
2022. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

#6

Amit leírtál az egyébként a jobboldalhoz közelebb van.


2006-ban elsősorban a csürhét "verte" a rendőrség, aki rájuk támadt. Illetve pont a fidesz mondta, hogy éles lőszerrel kellett volna lőni.


Aki teljes mértékben tisztában az ország helyzetével, az nem állítja, hogy fejlődünk. Rendszerint ilyet is a jobboldaliak mondanak.

2022. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

baloldali vagyok.


Ha nyer még 500x a fidesz és megy tovább ellenünk a gyűlölet, akkor sem hagyom itt a hazám. Veszprém a szülővárosom, Budapest a fővárosom, magyar nyelvet beszélek, gyönyörű országban élek, Észak-kelet Magyarország hegyeinél én szebbet nem láttam. A magyar ember jószívű amivel sajnos sokan visszaéltek/nek.


Jobb fizetésért el lehet menni, de én nem tudok, egyszerűen ide köt a lelkem.. Persze, el tudnék költözni Budapestre akad még Borsód jobb helyeire is, hiszen ugyanúgy Magyarország.

Bakony lábait nehezen tudnám elhagyni, de számomra Budapest ideálisabb, de nem Bécs!


Szomorú látni, hogy megy a gyűlölet, kifosztják az országot, oktatást és egészségügyet hagyják tönkremenni...

2022. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!