Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még mindig örülsz a választás...

Még mindig örülsz a választás eredményének?

Figyelt kérdés

Az extraprofit adóval sikerült becsomagolni a megszorításokat, amiket végül mégis a emberek fizetnek meg.

A CSOK és babaváró támogatással sikerült elérniük, hogy a középkorú, egzisztenciával rendelkező réteg szebb házba költözzön, felértékelődjenek az ingatlanok és a fiatal pályakezdők elrettenjenek a gyermekvállalástól. Hiszen ma a fiatalok többsége nem fog gyereket vállalni 20-25 évesen egy bizonytalan kapcsolatba. Ennek egyenes eredménye lesz a nyugdíjkorhatár emelése.

Sikerült megvédeni az országot a háborútól, mégis háborús vészhelyzet van és rendkívüli jogrend.

Hatósági áras a benzin és több élelmiszer, mégsem tud az átlagember kedvére élelmiszert vásárolni. Tényleg luxus, ha egy kiló sajtot, vagy egy rúd szalámit enne valaki?

De legalább nincs LMBTQ. Végülis sikerült elültetnie a kormánynak a közbeszédben, ahol korábban szó sem igazán esett róla.

A ti fizetésetek is emelkedik évközben? Mert a politikusoké igen.



2022. jún. 15. 09:56
A kérdező szavazást indított:
Továbbra is kitartok a fidesz mellett.
Megbántam a döntésem
Eddig sem a fideszre szavaztam.
Szerintem libsi kutya vagy.
Gyurcsány idejében jobb volt?
MZP amerikai ügynök.
Kirill pátriárka védemle nemzeti érdek.
Csak azért szavaztam a fideszre, mert azt mondták.
Szeretem Orbán Viktort.
Máshol sincs kolbászból a kerítés, mégha ott nem is 27% az áfa..
39 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Nem emelkednek a fizetések év közben, legalábbis a miénk.
2022. jún. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
Igen, még mindig örülök. El sem merem képzelni, mi lenne, ha egy hatan hatfelé banda próbálná meg kezelni ezt a helyzetet, pláne azután a műsor után, amit a választás után műveltek.
2022. jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
20%
Legyünk őszinték a balliberálisokkak sokkal rosszabb lenne. Láthattuk este, amikor kifütyűlték a himnuszt. Beengednéka migránsok, eltörőlnék a rezsicsökkentést, belépnénk az EU embargóba és tönkremenne már egyetlen ciklus alatt az ország. Kinek lenne is ez jó ? (usa)
2022. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
22%

Mindig meg tudtok nevettetni, amikor abból indultok ki, hogy Magyarország a világ közepe és van bármiféle beleszólásunk a nagypolitikai játszmákba, amik a világgazdaságot rángatják.

Aztán elszomorodok, mert tudom, hogy az örökvesztes baloldal milyen kéjesen vigyorogva várja, hogy a magyar emberek rosszabbul éljenek és ők abból végre politikai tőkét csinálhassanak. "Mer az Óbán!"

És ha rájössz, hogy "Mer az Óbán!" adta ki a baloldali politika 12 évét akkor kiderül, miért pereceltek negyedszerre is a választásokon.

Csak ennyit tudnak és ez nem kell az embereknek.

2022. jún. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%
Egyre jobban, látva, mi megy a moslék háza táján.
2022. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
#3 Már nem azért, de olyan nincs, hogy rezsicsökkentés. A hiányt a kormány közpénzzel egészíti ki, amit a köz fizet meg, vagyis mi. Ugyanúgy megfizeted, csak más formában. Mint a 27% áfa például. Nincs még egy ország, ahol levonják a fizetésed 33,5%-át, majd MINDEN vásárlásra ráfizetsz még 27%-ot és ennek örülnek az emberek. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a fizetésed több, mint felét elviszik a levonások. Tényleg megéri az a 3000 forint, amit sporolsz a villanyszámlán?
2022. jún. 15. 10:22
 7/30 anonim ***** válasza:
68%
6# Kevesebbet fizetek úgy 2011 óta a rezsire és nem emelkedett egy fillért se, tehát mégis van rezsicsökkentés. A multik luxusprofitját nem kell kifizetnem, ami a ballib oldalon volt. Az állam visszavette. Ez mindenkinek jó, mert így nem megy ki az országból sem👍
2022. jún. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
7%
6# én sertéshúst, csirkét, tejet, lisztből és olajból készült ételeket eszem azok pedig mind hatósági árasak. Nekem megérte. Aki gazdag az pedig megfizeti amit akar
2022. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
#7,8 Remélem azt tudjátok, hogy ingyen pénz nincs. Amit a rezsicsökkentés és a hatósági árak kipótlására költenek, azt máshonnan csoportosítják el. Például a közutak karbantartásából, az energetikai fejlesztésből, a vasúthálózat korszerűsítéséből, az egészségügyből, stb. Nincs ezzel baj, csak akkor nem kell panaszkodni, hogy kátyúsak az utak, késnek 1-2 órát a vonatok, naponta van csőtörés, hónapokat kell várni vérvételre.
2022. jún. 15. 10:35
 10/30 anonim ***** válasza:
40%

#2

Ez az érvelés mindkét vicces. Egyszerre érvelnek az agyatlan fideszesek azzal, hogy ne szavazz az ellenzékre, mert mindenki Gyurcsány embere, illetve mert 6 párt hatfelé húzni.


#7

A kérdező rosszul mondta. Valójában szolgáltatás csökkenés van. Igen, nem fizetsz többet, viszont cserébe az állam nem csinál meg dolgokat.

Azért olyan "magas" a rezsi, mivel pl. fedezni kellene az infrastruktúra karbantartását, ez egy olyan tétel, amit a kormány elengedett, hogy legyen rezsicsökkentés.


Az elmúlt 10 évben pl. a csatornahálózat 70-80%-át fel kellett volna újítani, mert majdnem teljesen szétrohadt.

A kérdés az, hogy akkor is örülni fogsz a rezsicsökkentésnek, amikor hónapokig nem lesz víz a házadban a szétrohadt csatornahálózat miatt, amit jó lenne sűrgősen megoldani, viszont mivel az egész országban szétrohadt és nincs annyi ember, így hónapokat kellene várnod a felújításra?


Látod, ha látod az az érme mindkét oldalát, akkor már nem olyan vonzó a rezsicsökkentés.

Így verte át az emberek a fidesz mindig. Más területektől vont el.

2022. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!