Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Középkorúak és idősek! Tényleg...

Középkorúak és idősek! Tényleg úgy gondoljátok, hogy a fiatalok azért nem vállalnak gyereket mert csak magukra gondolnak?

Figyelt kérdés

Egyébként részben igazatok van, a mai fiatalok egy része tényleg tini szeretne maradni 20-30-40 éves korig, ameddig már cikinek nem érzi.


De azért bonyolultabb a történet. Én 26 évesen például szeretnék családot. Mindig úgy képzeltem el a felnőtt koromat, mint a filmekben és rajzfilmekben: Lesz egy kertes házam, szép nagy családom, és egy autóm.


Nem tudom mennyire vagytok tisztában az árakkal és a huszonévesek átlagos fizetéseivel, de ez elérhetetlen. Hacsak nem örököl az ember. Én nettó 270ezret keresek, ami nem is számít rossz fizetésnek, mert a bérminimum 170ezer körül van.


Mindenesetre ahogy nézem az ingatlanhirdetéseket, egy család számára szűkös, egy szobás panellakás is 30millió forint, nem hogy egy kertes ház. Ezt tehát el is felejthetjük. De hát Nyugat-Európában sincs mindenkinek saját ingatlana, hanem rengetegen albérletben laknak, úgyhogy sebaj.


Egy egy szobás albérlet 130ezernél KEZDŐDIK rezsi és közös költség nélkül. Ezen kívül enni is szeretnék. 2022-ben még nem sikerült úgy élelmiszereket vásárolnom, hogy 10.000 forintnál kevesebbet fizessek, pedig esküszöm, hogy nem kaviárt és lazacot veszek.

Minden vagyonom: A ruháim (nem márkásak), a 90ezer forintos okostelefonom, a 180ezer forintos laptopom, amiről most is írok, és egy könyvespolcnyi könyv. A bankszámlámon pedig van 2millió forint, amennyit össze sikerült takarékoskodnom életem során.


Ha akarnék se tudnék gyereket vállalni. Nekem is, a jövendőbeli feleségem számára is és a gyereknek is nagyon nagy szegénységet jelentene. Annyira "liberális" viszont hadd legyen, hogy nem azért akarok gyereket vállalni, mert "kell", hanem mert normálisan fel szeretném nevelni. Nem elkényeztetni, de ha van kedve, akkor járjon sportolni, zenélni, vagy akármilyen bizony pénzbe szakkörre. Nyaranta pedig legalább a Balatonra el tudjam vinni és megvegyem neki az 1500 forintos sajtos-tejfölös lángost és 500 forintos gombóc fagyit. Ha fogszabályzóra van szüksége, akkor azt ki tudjam neki fizetni. Valamint picit idősebb korában nyeltanárhoz járjon, szerezzen jogosítványt, egyetemre tudjon járni nappali tagozatra, stb.


Vagy ott van az a lehetőség, hogy kimehetek Nyugat-Európába szerencsét próbálni. Veszítenivalóm elvégre nincsen, legfeljebb hazajövök, ha nem tetszik. Igazából fogalmam sincs, hogy idáig miért nem mentem. Viszont tapasztalatom szerint a ti korosztályotok ezt elfogadhatatlannak tartja és sipákolna, hogy a fiatalok hazaárulók.


2022. jún. 21. 07:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Én 53 vagyok, 3 felnőtt gyerekem van és leginkább semmit nem gondolok. A gyerekvállalás magánügy, mindig is annak tartottam, idegen emberek ne szóljanak bele csak akkor ha fel is nevelik helyetted. Ha most lennék 20 éves biztosan nem tudnék 3-at vállalni,de ingatlanom sem lenne. Egyébként azzal sincs semmi gond ha valaki "csak magára gondol" és nem akar gyereket. Abból még soha semmi jó nem sült ki ha valaki nem kívánt gyerekként érkezett a családba.
2022. jún. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
28%

Sosem értettem ezt az anyagi helyzeten való rugózást gyerek szempontjából, ne mások pofázásának akarj megfelelni, undorító, amit egyesek levágnak: "ide akarod szülni, ilyen anyagi háttérrel?, stb..."

Ha Te szeretnél gyereked, legyen gyereked, és ne szóljon bele senki, pláne ne kösd az orrára, milyen háttér van mögötte.

Sok lelki nyomoréknak a gyerek is csak egy sznobéria, urizálás, illetve a 0 darab érzelmi intelligenciáját tudja valamire ráfogni, hogy nincs gyereke.

Egyszerűen egy egoista szaralak, aki nem bírja elviselni, hogy saját magán kívül más is kapjon szeretetet. Ráadásul a saját gyereke, akiről neki kellene gondoskodnia.

Ott van elrontva az egész, hogy a nevelésben is a mindent megengedek, feltétel nélküli liberális, ész nélküli ömlengést adják egyesek, ennek egyenes eredménye a gyereknevelésre alkalmatlan emberek.

Amúgy számos olyan példa van előttem, hogy hatalmas nyomorból jött a gyerek, borzalmas körülmények között élve, mai nap meg például külföldön üzemeltet egy fogorvosi magánklinikát....igen, ilyen volt osztálytársam is van.

2022. jún. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
18%

Hú de csúnyákat fogok én most írni...


Amit fentre oda sikerült kreálni, az sima rinya a köbön. Nekünk is pontosan ugyan ezek a problémáink voltak anno. Mégis megoldottuk.

De amíg ti azon lamentáltok, hogy ha valaki a szüleivel él, hogy kitermelje a saját ingatlanhoz az önerőt a "ciki mamahoteles", addig mi tudtunk a jövőnkre is gondolni és elfogadtuk a szüleink segítségét illetve a lepukkantabb albérletet többedmagunkkal. Azon kéne elgondolkodni, hogy mi a fontosabb, a jövőd vagy a "flexelés az instán a csajoknak".

2022. jún. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
6%
Vegyél példát a romáktól, és ne rinyálj!
2022. jún. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
26%
De miért csak a saját fizetéseddel számolsz? A párod nem dolgozik vagy mi?
2022. jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
#3 Nem csúnya, szerintem sem ciki a szülői segítség. De sok szülő (enyéim is) nem akarnak mamahoteleset játszani. Az volt a felállás, amíg tanulok, segítenek. Utána pedig ha van munkám, akkor önállóan élek.
2022. jún. 21. 08:29
 7/35 anonim ***** válasza:
82%
Nézd kérdezö, te szeretnél valamit, amit nem tudsz megvalósítani, sajnos sokan vagyunk így, engedd el a témát, ne akarj gyereket meg házat és sajnos ennyi. Én már ezt rég elfogadtam 34 vagyok én is ezt szerettem volna, bele is futottam pár nagyon nagy pofonba, aztán elfogadtam. Ennyi, keress valami hobbit.
2022. jún. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
17%
5! Aztán ha összevesznek majd megy a civakodás a pénzen!
2022. jún. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
75%

a 2-es és 3-as ragyogóan bemutatja, milyen is az átlag középkorú nagyszájú proli Magyarországon.


„Sok lelki nyomoréknak a gyerek is csak egy sznobéria, urizálás, illetve a 0 darab érzelmi intelligenciáját tudja valamire ráfogni, hogy nincs gyereke.”


úgy bírom, h fajtádnak mindig csak a neten vagy kocsiban ülve van ekkora szája, egyszer próbáld majd meg ezt a sítlust egy hozzám hasonló izmosabb fiatallal szemben az utcán.


„Egyszerűen egy egoista szaralak, aki nem bírja elviselni, hogy saját magán kívül más is kapjon szeretetet. Ráadásul a saját gyereke, akiről neki kellene gondoskodnia.”


:D

aki gyereket vállal, az bezzeg nem önzőségből teszi, mi, te zseni?


„Ott van elrontva az egész, hogy a nevelésben is a mindent megengedek, feltétel nélküli liberális, ész nélküli ömlengést adják egyesek, ennek egyenes eredménye a gyereknevelésre alkalmatlan emberek.”


sztem a ’liberális’ szó jelentésével sem vagy tisztában.


„Amúgy számos olyan példa van előttem, hogy hatalmas nyomorból jött a gyerek, borzalmas körülmények között élve, mai nap meg például külföldön üzemeltet egy fogorvosi magánklinikát....igen, ilyen volt osztálytársam is van.”


igen te IQ bajnok, és még több van, amikor a szegénységből képtelenek voltak kitörni.


kérdező:

„Viszont tapasztalatom szerint a ti korosztályotok ezt elfogadhatatlannak tartja és sipákolna, hogy a fiatalok hazaárulók.”


nem tudom, miért fontos az, h mit gondol az idősebb korosztály. mérnöki területen dolgozom 30 évesen, és nem rosszindulatból írom, de az átlag magyar középkorúnál és idősné butább és beképzeltebb emberrel nemigen találkoztam még.

tájékozatlanok, dagadtak, de nyivákolnak a régi értékek (??) miatt, nem beszélnek nyelvet, nem értenek semmihez, mégis meg vannak róla győződve, hogy ok a leg..leg..leg…olyanok, mint a beképzelt gyerekek.

2022. jún. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
21%
Nem.
2022. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!