Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A történelem egészét tekintve...

A történelem egészét tekintve milyen ma Magyarországon a melegek helyzete?

Figyelt kérdés
Szerintem a teljes történelemben ennél csak rosszabb volt a helyzetük tekintetbe véve, hogy odáig sosem jutottak el, hogy házasságot és örökefogadást követelhessenek. Ti mit gondoltok?

2022. jún. 23. 11:13
A kérdező szavazást indított:
Sokkal jobb, mint a történelem folyamán bármikor
Valamivel jobb, mint a történelem folyamán általában
Most is hasonló a helyzetük, mint korábban
Valamivel rosszabb, mint a történelem folyamán általában
Sokkal rosszabb, mint a történelem folyamán bármikor
44 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nincs rossz helyzetük. Nyugaton egy kicsit átestek a ló túloldalára. ott már lassan a heterokat akarják hátrányos helyzetbe hozni...
2022. jún. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
76%

Mielőtt Orbánék rászálltak a témára, jobb volt. Ellenben a módszerváltás előtt csak rosszabb volt, bármelyik korszakot is nézzük.


Én továbbra is azt mondom, tegyék össze a két kezüket, hogy ma már nem próbálják őket lobotómiával kezelni meg hasonlók.

2022. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
79%

Volt már jobb is.

Látom, a 2. jól leírta. (Kivéve talán az utolsó mondat.)

2022. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
72%
Valóban jobb a helyzetük, mint korábban, de ez nem jelenti azt, hogy most “jó a helyzetük”. Szerintem a teljes jogegyenlőségig nem lehet azt mondani, hogy nagyon jó a helyzetük.
2022. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
69%
Jobb a helyzetük, de messze van a jótól. Mondjuk attól függ, hogy férfi, vagy női meleg párról van szó. Valamiért a leszbikus kapcsolatot messze nem ítélik el annyira az emberek, nem is értem mi lehet az oka...
2022. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
38%

#5

Tényleg nem érted?

2022. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
78%
Jobb, mint bármely megelőző korban, azt hiszem a 70-es évekig bűncselekménynek számított a homoszexuális aktus. Ma meg van lehetőség bejegyzett élettársi kapcsolatra is, bár olyan sokan nem élnek vele.
2022. jún. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
7: kb. az 5%-uk él vele mindössze, szóval én sem értem, miért akarnak házasságot.
2022. jún. 23. 13:04
 9/37 anonim ***** válasza:
68%
Jó a helyzetük. Nem házasodhatnak és nem fogadhatnak örökbe gyereket, de nagyjából ennyi a korlátozás. Minden másban ugyan annyi joguk van, mint a nem melegeknek. Társadalmilag is elfogadottak, ha nem provokálnak szándékosan(pride parádé).
2022. jún. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
53%
#8 akkor miért lenne akkora baj, ha az a töredék, icipici százalékuk is házasodhatna? Senkinek nem ártanának vele, és még jogegyenlőség is lenne.
2022. jún. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!