Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar kormány is tervezi...

A Magyar kormány is tervezi újranyitni a szénbányákat?

Figyelt kérdés

Az elfuserált uniós szankciók miatt fűtőanyag hiány tombol európában,ami miatt már nyugaton is elkezdték újranyitni a rég bezárt szénbányákat.


[link]


Magyarországon több szénbánya is van,amik újra beüzemelése segíthetne átvészelni a telet a magyar ipar és emberek számára,sok új munkahelyet teremtenek,és lehet még importra is jutna.


[link]


A Magyar kormány tervezi már a szénbányászat újraindítását?



2022. jún. 23. 13:56
A kérdező szavazást indított:
A Kormány valószínűleg már tervezi a szénbányászat újraindítását🇭🇺⛏️⛰️
A kormány valószínűleg nem tervezi a szénbányászat újraindítását🏳️‍🌈🚫❌
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Az nem menne ukk-mukk-fukk. Bízzunk benne, hogy nekünk adnak gázt és olajat.
2022. jún. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

De bizony segítene, meg romantikus is lenne. Képzeljük el egy szép téli estén a tábortüzet a szobánk közepén. 1945-ben a visszatérő orosz katonák nemcsak elképzelték, de ki is vitelezték a szobánk padlóján. Fából volt a padló. Ezért tudom sokkal későbbről, szüleim meghagyták mementónak.

Én meg azt képzelem el, ahogy a panelházak mind a 10 szintjén áramlik ki a füst a félig nyitott ablakokon (amitől viszont hideg lesz bent).

2022. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

O.V. interjú:

"Kitért arra: egy jelentős és mély európai gazdasági válság előtt állunk, és a baj gyökerei mélyebbre nyúlnak, mint az orosz–ukrán háború. Van egy általános versenyképességi problémája az európai gazdaságnak, ráadásul egy technológiai átállással próbálkozik, már a háborútól függetlenül is ki akarta kapcsolni a gazdasági rendszeréből a fosszilis energiaforrásokat – emlékeztetett.



Azt mondta, „az energiaárak nem maguktól mennek fölfelé”, az egy brüsszeli bürokraták által meghozott döntés következménye, és ehhez jött még a háború."


[link]



Fit for 55

[link]

2022. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azert az nem ugy megy, hogy megnyitjuk es hajra. Nincsenek banyaszok, nincs oktatas, nincsenek banyaszathoz szükséges berendezesek. A berendezeseket gyarto ceg is keves, mivel evek ota epitik le a banyaszatot. Az eromuvek nagy resze teljesen atallt gazuzemre, nincsenek szenes kazanok, es meg sorolhatnam
2022. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem Magyarország kapni fog az oroszoktól.
2022. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A gáz még nem is lett embargózva, ha jól tudom. Az a 7. lenne, ha jól tudom. Viktor úgyis vétózna.
2022. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem!
2022. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen bányákat? A magyar bányák túlnyomó többségét azért zárták be mert elfogyott a kitermelni való...
2022. jún. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as! Még rengeteg szén van a föld alatt, kb. 60 évre való. Nagybátyám és a rokonság, munkatársak egy része szénbányász volt. Mondták, hogy a Várpalota-Dudar-Mór-Oroszlány-Tatabánya-Dorog vonalon még mindig rengeteg szén van a föld alatt. Csak bezárták őket, mert gazdaságtalan volt a kitermelés.
2022. jún. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!