Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » FIDESZESEK! Titeket nem zavar...

FIDESZESEK! Titeket nem zavar hogy nem volt miniszterelnök jelölti vita?

Figyelt kérdés

Azt ugye tudjátok hogy a legtöbb demokratikus országban kötelező vitázni, mivel ugyan annyi eséllyel és lehetőséggel kell rendelkeznie mindegyik jelöltnek.

Ez így nem diktatórikus egy kicsit?



2022. jún. 24. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 A kérdező kommentje:
#40 láttam már :D
2022. jún. 24. 22:24
 42/90 SIDLER22 ***** válasza:
95%

De az Indiai példában amúgy mi nem érthető? Elmondja, hogy magyarországon úgy kell szervezni az egészségügyet, hogy mindenkit olyan helyre kell juttatni magyarországon BELÜL ahol a betegségéhez a lehető legjobb ellátást kapja meg. Ehhez példának felhozott egy amerikai biztosítót aki az embereket elküldi Indiába szemműtétre ahol ez szakszerűen megcsinálják. Ez egy példa volt arra, hogy Ő hogyan gondolta ezt az egészet magyarországon. Soha nem mondta, hogy Ő Indiába akar küldeni magyar embereket.

Egyébként is mi bajod van azzal?

Én nem tudom elképzelni azt, hogy van egy szembetegségem és inkább magyar mentalitású "jóvanazúgy" meg "leszarom" orvosokkal műttetem meg magam csak mert félek átlépni a határon és külföldre menni.

2022. jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 anonim ***** válasza:
60%
Orbán Viktor már egyszer vitatkozott 2006-ban az ellenzék vezérével Gyurcsány Ferenccel és mint kiderült amiket ígérgetett annak hazugság és az ellenkezője lett a vége. MZP-vel meg azért nem vitázott mert ő az ellenzéki összefogásnak csak a bábuja volt és a bábmestert úgy hívják hogy Gyurcsány Ferenc.
2022. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 SIDLER22 ***** válasza:
95%

De a kedvünkért attól még leülhetett volna vele vitázni. Attól, hogy Ők gondolnak valamit, hogy ez biztos úgy van meg így az minket nem érdekel. amúgy is mi köze a kettőnek egymáshoz? Ha a Gyurcsány bábja lenne akkor is nem mindegy? Ha a Gyurcsány lett volna a jelölt azzal mit csinált volna? Azzal meg azért nem ül le mert Ő nem egy báb hanem maga a gonosz? Teljesen mindegy, hogy ki kinek a bábja. Ő volt a megválasztott ellenzéki jelölt. Hivatalosan is ki kellett volna állnia vele egy vitára attól függetlenül, hogy ki kinek az embere.

(42-es voltam)

2022. jún. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is. Attól még kiállhatott volna vitázni. Ha MZP valóban csak bábu, akkor nagyon könnyű dolga lett volna Orbánnak. De így se vállalta. Mert gyáva.
2022. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 anonim ***** válasza:
87%

Fideszesként mondom, hogy engem nem zavar, méghozzá két dolog miatt:

1. Ha az Orbán nem akar vitázni, az az ő döntése, semmi sem kötelezi arra, hogy vitázzon, ha nem akar. Enélkül is behúzta a 2/3-ot. (btw az amerikai, francia, német stb. viták is konkrétan arról szólnak, hogy ki tudja az ékesszólásával jobban behülyíteni a népet és nem arról, hogy ki mond okosabbat).

2. Elég érdekes lenne, hogy ha a 'Putyin pincsije' meg a 'Minigyurcsány' leülne vitázni, ha érted mire gondolok ezzel.

2022. jún. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 SIDLER22 ***** válasza:
86%

1. Valóban nem volt kötelessége vitázni. De ez nem is a kötelességről szól. Ez egy alkalom volt arra, hogy következtetéseket vonjunk le Orbán és a Fidesz személyéről. És hát sikerült mindent levonni csak azt nem, hogy egy tisztességes párt lenne. Te neked sem kötelező sok mindent és nem is teszed meg. Az már más kérdés, hogy erről a társadalom hogyan vélekedik.


2. Nem. Nem értem mire gondolsz. Miért ne vitatkozhatna két hátulról irányított személy? Mi a baj ezzel? (Amúgy szerintem egyiket sem irányítják hátulról, de most a téma kedvéért felvetem, hogy mégis és érdekelne, hogy mi a probléma ezzel.)

2022. jún. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/90 anonim ***** válasza:
33%

Szóval szerinted három 2/3ad után az embereknek még szüksége van vitára ahhoz, hogy le tudják vonni a következtetéseket 'Orbán és a Fidesz személyéről'? Ezt te sem gondolhatod komolyan.


Egyébként arra gondoltam, hogy miután az ellenzék tulajonképpen azt mondja, hogy az Orbán egy fasiszta diktátor aki a Putyin minden parancsát készségesen végrehajtja, a Fidesz meg azt, hogy az MZP = Gyurcsány aki golyófogónak akarja használni a magyar csecsemőket a háborúban, azután elég nehéz lenne elképzelni egy valamirevaló vitát. Az meg hogy 'két hátulról irányított személy'... demagóg baromság.

2022. jún. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 anonim ***** válasza:
68%

#47. "Ez egy alkalom volt arra, hogy következtetéseket vonjunk le Orbán és a Fidesz személyéről. És hát sikerült mindent levonni csak azt nem, hogy egy tisztességes párt lenne."


Mármint ezt neked sikerült levonni. Az országnak meg azt, hogy megszavazta kétharmaddal. Szerinted akkor most Orbánnak kell gondolkodnia, hogy hol hibázott és hogy volna érdemes stratégiát váltani, vagy inkább az ellenzéknek?

2022. jún. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 anonim ***** válasza:
94%

49


Az ellenzéknek a médiában kellene helyet szereznie nyilván.

De a kormánynak is a vesztét okozza (utóbb), hogy kiiktatta a fkeket, ellensúlyokat.

2022. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!