Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek mi a véleménye a marihuá...

Árokpart kérdése:

Kinek mi a véleménye a marihuánáról?

Figyelt kérdés
Előre szeretném bocsájtani ,hogy ez pont az a téma amelyik a legtávolabb áll tőlem, mert szívbetegségem miatt gyógyszereket szedek, csak ha már ennyire oda vannak érte az emberek, hiszen naponta lassan minden második kérdés erről szól, akkor az már társadalmi kérdés és miért jobb ha az asztal alá söpörjük, mintha szakmai megközelítéssel is foglalkozna vele a politika. A véleményem a témában az ,hogy egy ilyen szabályozást el lehetne képzelni egy polgári társadalomban megfelelő állami szabályozás és kontroll mellett: Ha egy ilyen részletes szabályozás lenne emellett szerintem működne. Vásárolni 21 éves kor felett lenne szabad szigorú mennyiségi korláttal, amit a törvény írna elő. 21 év alatti személyeknek árusítani szigorúan tilos lenne, aki ez alatti személyeknek árusítaná az továbbra is mint dílerként kellene bünteni, valamint egyértelmű, hogy egyáltalán árusítani is csakis a kijelölt üzletek árusíthatnák akik a maximálisan szigorú engedélyekkel rendelekznek. Az árusító eladónak gyógyszerészi végzettségűnek kellene lennie. Minden vásárlást be kellene az üzlet eladójának jelenteni, fel kellene töltenie a rendőrség az erre a célra kijelölt adatbázisába, valamint a TB rendszerébe amelyik az egészségügyi járulék kérdéseivel foglalkozik és ezáltal TB mint szerv eldönti, hogy fizettet e a használóval magasabb egészségügyi járulékot. Más országokból és a kizárólag az erre a célra kijelölt üzleteken kívűl marihuánát vásárolni behozni, kivinni , eladni ugyanúgy kábítószer kereskedelemnek minősülne és a fogyasztása is ha nem a kijelölt üzletben vásárolta a terméket. Ezek továbbra is ugyanúgy illegálisak lennének mint napjainkban.
2022. júl. 10. 16:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
27%
Kábítószer. Nincs rá szüksége a társadalomnak. Minden szinten káros. Előhozza a rejtőző skizofréniát, elmebetegségeket amik talán sosem kerülnek felszínre nélküle. Munkanéptelenné tesz. Leterheled az egészségügyet és kimaradsz a munkából. Persze a dolgozók pénzén. Nem kell butulás. Ha be akarsz állni igyál alkoholt, az legalább kevésbé káros
2022. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Egyiket sem használom, nem is használtam soha , emrt szívbeteg vagyok. Az alkohol különösen a fehérbor ugyanúgy előhozza a skizofréniát, sőt jobban.
2022. júl. 10. 16:23
 3/30 A kérdező kommentje:
Egyébként az alkohol károsabb.
2022. júl. 10. 16:24
 4/30 anonim ***** válasza:
78%
5, nem
2022. júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
28%
Nincs szükség rá. Elhülyülsz tőle, káros. Lehet az alkohol károsabb, de én azt is megvetem. Aki a marihuána gyógyhatásával jönne; a cannabis olajat engedélyezném, de a szívható változatát semmiképp sem.
2022. júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
15%
5, ha az alkohol erősebb akkor minek más drog is? Önellentmondás. Akkor piálj
2022. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
22%
Hülyeség azzal jönni, hogy az alkohol károsabb. Azt is tiltani kellene, meg a füvet is.
2022. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
8-as Mondtam, hogy egyiket sem használom, mert krónikus beteg vagyok, mint a demokrácia szimbóluma lenne az engedélyezése ugyanúgy mint a szabad lőfegyvertartásnak, mert ezek terén és sok más szempontból,nemhogy a fejlett államoktól, de még a visegrádi országoktól isle vagyunk maradva. El kellene már felejtenie a társadalmunknak a maradi Kádári beidegződéseket.
2022. júl. 10. 16:31
 9/30 anonim ***** válasza:
86%
1. Legalább legyél képben mielőtt hatalmas f@szságokat írsz! Az alkohol jóval károsabb és jóval több ember halálát okozza világszíntan mint a cannabi, amit gyógyításra is használnak ellentétben az alkohollal ami kizárólag rombol. [link]
2022. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
17%
9, ezt csak a drogosok mondják vígasztalásképpen. Az alkohol sem jó, de nem kábítószer. Nem hülyűlsz el tőle és nem válasz munkaképtelenné. Nem ius kapudrog mint amariska. Miért kell hazudnod?
2022. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!