Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben változtattatok az...

Miben változtattatok az életetekben/szokásaszokásaitokban az elmúlt 6-8 hónapban? (gazdasági válság, háború, választások, vagy hasonlók hatására)

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy "drágább a kenyér" mert ha ugyanúgy heti 2-4 kg kenyeret vesztek, akkor csak az változott mennyit fizettek érte.


Illetve az "igyekszem odafigyelni" sem túl konkrét válasz.


De pl ha az tmondod, hogy "kevesebb sajtot" vagy "direkt az olcsóbb és gagyibb minőségű termékeket veszem" vagy "ahova eddig autóval mentem, most inkább biciklivel". Ilyesmikre gondolok.



2022. júl. 25. 20:25
1 2
 1/14 Hellmano ***** válasza:
100%
Semmiben max. annyi, hogy a boltban kicsit több időt töltök, mint eddig. Mert eddig a bevásárlás abból állt, hogy 5 perc alatt felszedtem, ami kell, mert nem kellett az árakat nézni...most annyi, hogy megnézem mindennek az árát és a bevásárlásom ideje ezzel nagyban megnőtt.
2022. júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem megveszem a könyveket, hanem letöltöm illegálba és kinyomtatom vagy monitorról olvasom. Éves szinten ez egy százas simán. Illetve nem a büfében veszem a kaját a munkahelyen, hanem otthon előre csomagolok. Ezt kb. 150 ezer forint évente.
2022. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
semmiben
2022. júl. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Semmit, kevesebb marad félretenni.
2022. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Többet iszom.
2022. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a melegben kell is a sok folyadék:)
2022. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sajtot már nem veszek mióta egy maréknyi kerül kétezer forintba.
2022. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

2#

Iratkozz be könyvtárba, nyilván attól függ, hogy milyen könyvekre van szükséged. Én évek óta aligveszek könyvet, nem lehet mindent megvenni. A könyvtárban már nemcsak Jókai Áranyembere van. Simán van 2021-es könyv is. Én csak ajánlani tudom.

2022. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudok róla. Még a leggyagyibb könyvtárban is van minden, ha meg nincsen akkor könyvtárközivel meg lehet hozatni. Viszont én az a típus vagyok, aktívan jegyzetel a lap szélére. Szeretem összefirkálni a könyveket, nem azért mert h*tler bajuszt rajzolgatok bele, hanem mert ha saját gondolatokkal, kérdésekkel, aláhúzásokkal látom el, akkor sokkal hatékonyabb az információfeldolgozás. Nyomtatva egy könyv meg van kb. 2-300 forintból. Annyit megér, hogy firkálgathatok.
2022. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fél éve még elég sok túrót fogyasztottam, szinte minden héten, most már az idejét sem tudom, mikor ettem utoljára, úgy felment az ára.

Mogyoróvajat magam daráltam, de már a sós mogyi ára is elszállt, már azt is luxus kiadásnak érezném, inkább nem teszek mogyoró vajat a reggeli zabkásámra. Sokkal kevesebbet vásárolok, mert már rosszul vagyok, ha boltba kell menni, szinte minden alkalommal magasabbak az árak.

2022. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!