Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig csak azok háborog...

Miért mindig csak azok háborognak a fizetéseken, rezsiemelésen, élelmiszerárak növekedésén, akiknek 8 általánosuk vagy csak egy sima érettségijük van?

Figyelt kérdés
Sokszor Facebookon is olvasom a kommenteket, hogy szidjál a Fideszt, meghogy milyen kevesek a fizetések stb és általában olyanok, akik a tanulatlan kategóriába tartoznak. :D Én azt gondolom, hogy a lehetőség mindenkinek adott feljebb lépni, érettségit is lehet tenni bármikor, akár újra is, lehet nyelveket tanulni, aztán lehet menni egyetemre, diplomát szerezni és sok pénzt keresni majd a végén. Senkinek nincs megtiltva semmi, az egyetem nyitva áll mindenki előtt, de ehelyett szidják a kormányt, hogy kevesek a fizetések. De meg most őszintén: egy átlag gyári munkás 160.000-nél miért kellene hogy többet keressen? Vagy egy bolti eladó 200.000-nál? Vagy egy segédmunkás napi 9000-nél? Nonszensz, gondoljatok már bele és ezt most nem trollkodásból írom, hanem nekem ez a véleményem. Mindig csak azok drágállnak mindent, meg azok szidják a kormányt, akinek átlag vagy szegényes életük van 8 általánossal, érdekes aki régen tanult, képezte magát ő jól keres és sosem hisztizik. Nekem például a rezsiemelés nem okoz érdemi gondot, mert van 2 diplomám és egy tökéletes munkahelyem, jó fizetéssel. Ezt mindenki megtehetné, ott a lehetőség, ingyenes egyetemek, diákhitel, 2 ingyenes OKJ stb. Azért 15 éve hol voltak ilyen oktatásbeli könnyítések? Sehol.

2022. júl. 26. 00:00
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
93%

MSc végzettségem van mégis 160k-s önkormányzati ügyintéző lehetnék, ha a szakmában maradnék.

Akiket lenézel többet keresnének, mint én ott.

2022. júl. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
67%

9

"Otthon nem ezt tapasztaltam, otthon pont a fizikai munkás van túlfizetve és diploma meg nem kell sehova"


Magyarul a valós munkát fizetik.

2022. júl. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
45%
Vagy a drogosok akik kint vannak atüntiken meg a piások, be vannak bva
2022. júl. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
13: na hát amúgy igen, a tüntetés más tészta, de van benne igazság, hogy oda is a legalja nép tódul ki mindig. És jóformán azt sem tudják, mi ellen tüntetnek.
2022. júl. 26. 00:26
 15/38 anonim ***** válasza:
77%
Drogosok úgy olvastam tusványoson voltak.
2022. júl. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
35%
Tusványosra csak pár libsi drogost vittek, hogy lehessen mutogatni. De a tüntikézésen full drogos mind
2022. júl. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
94%

Itt sok baj van a fejekben...


Ad1: nem mindenki való fizikai munkára, szóval emiatt kap diplomával nettó 160-at egy irodában adott személy. Onnan is el lehetne menni, de ahhoz tudni kene legalább angolul. A mai negyvenes-ötvenes korosztály sokszor azért NEM tud váltani, mert nem beszélnek nyelveket, sajnos. Angolul itt nem volt divat. Az én korosztályomban is sok a németes és az sem ment neki soha. Sok helyen angol a kötelező! Na tessék ezen elgondolkodni.

Ad2: aha, és mire veri a mellét mindenki, aki 20 éve a szakmában van, jézusom... hány kezdő van, hány olyan ember, aki azt sem tudja mit akar az életben, de enni kell! Mindenkinek joga van lázadozni és próbálkozni, de nem él meg. A tanàrok helyzete katasztrófa. Elvégzel egy PhD-t, tanársegéd leszel, és ugyanannyi a fizud, mint az ösztöndíjad volt, ami harmadlagos jövedelem és 20 órát kötelező nekem az egyetemen lennem ezzel a hallgatói szerződéssel. A tanársegéd meg full-time job. 3x 10% emelésből semmi nem lett, nem is lesz. Semennyi se! Mert háborús vészhelyzet van. Na, szerinted ők nem akarnak megélni a diplomával? Nem is leszek egyetemi kutató/oktató. Szóval igenis vannak gondok értelmiségi munkavállalók szerint is. Az hogy a kérdező burokban él... hagyjuk.

Ad3: engem az új változàsok nem érintenek. de a szüleim nem tudnak honnan plusz 100 ezret előkapni havonta! :/ Így el kell adják a házat. Ez az élet jár annak, aki vállalkozó, és nem KATÁzhat többet? Rengeteg tanultak azért, hogy vállalkozzanak. De ennek most annyi. Úgyhogy légyszíves gondolkodj mielőtt empátiátlan trollkodásoddal felhúzol minden dolgos embert, aki nem tehet arról, hogy nem tud változtatni!

2022. júl. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
94%

Ez a kérdés akkora hülyeség, hogy nehéz rá komoly választ adni.


Először is, az igaz, hogy mindenki előtt megvan a lehetőség, hogy továbbtanuljon, de ha mindenki diplomás államtitkár, ügyvéd meg orvos lenne, összeomlana a társadalom.


Másodszor pedig azok az emberek háborognak, akiknek szükös a helyzetük. Az igaz, hogy egy autószerelő nem fog annyit keresni, mint egy 3 diplomás orvos, de azért ne kelljen már éhen dögleni az autószerlőnek, csak azért mert ő autószerelő és nem atomfizikus. Nem a fizetéssel lenne baj, hanem hogy az árak és a megélhetés sokkal drágább lett, míg fizetések stagnálnak vagy romlanak.


De a tanult rétegből is vannak emberek akik elégedetlenek. Kérdező tudod mik azok a pedagógusok? Azok az emberek, akik a fiatal generációkat tanítják ki és az országunk jövőjét építik ki, diplomás, fontos emberek, mégis sok esetben éhbérért dolgoznak. Bezzeg a mihaszna döbrögi és bandája a válság szélén olyan béremeléseket és bonuszokat kapnak amik már már nevetségesek.


Egyszerűen, olyan nevetséges és abszurd a politikai rendszerünk, hogy azt nehéz szavakba önteni és emiatt háborognak az emberek, függetlenűl attól, hogy ki mennyire tanult. Sőt ha már itt tartunk, nézz meg egy felmérést, mi az összefüggés a tanultság, a fideszválasztók és "háborgók" közt.

2022. júl. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
93%
És menj el az eddigi bevételed helyett kasszázni a Tescoba, mert a szüleimnek más választása nem lesz. Mit csináljanak 60 felé az életük bebuktatása után?
2022. júl. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
39%

"Otthon nem ezt tapasztaltam, otthon pont a fizikai munkás van túlfizetve és diploma meg nem kell sehova"

"Magyarul a valós munkát fizetik."

Már ha valós munkának azt nevezed, hogy valaki kipakol 20 tábla csokit a polcra. Aki meg műt, vagy a gyerekedet tanítja, az meg ingyenélő.

2022. júl. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!