Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig csak azok háborog...

Miért mindig csak azok háborognak a fizetéseken, rezsiemelésen, élelmiszerárak növekedésén, akiknek 8 általánosuk vagy csak egy sima érettségijük van?

Figyelt kérdés
Sokszor Facebookon is olvasom a kommenteket, hogy szidjál a Fideszt, meghogy milyen kevesek a fizetések stb és általában olyanok, akik a tanulatlan kategóriába tartoznak. :D Én azt gondolom, hogy a lehetőség mindenkinek adott feljebb lépni, érettségit is lehet tenni bármikor, akár újra is, lehet nyelveket tanulni, aztán lehet menni egyetemre, diplomát szerezni és sok pénzt keresni majd a végén. Senkinek nincs megtiltva semmi, az egyetem nyitva áll mindenki előtt, de ehelyett szidják a kormányt, hogy kevesek a fizetések. De meg most őszintén: egy átlag gyári munkás 160.000-nél miért kellene hogy többet keressen? Vagy egy bolti eladó 200.000-nál? Vagy egy segédmunkás napi 9000-nél? Nonszensz, gondoljatok már bele és ezt most nem trollkodásból írom, hanem nekem ez a véleményem. Mindig csak azok drágállnak mindent, meg azok szidják a kormányt, akinek átlag vagy szegényes életük van 8 általánossal, érdekes aki régen tanult, képezte magát ő jól keres és sosem hisztizik. Nekem például a rezsiemelés nem okoz érdemi gondot, mert van 2 diplomám és egy tökéletes munkahelyem, jó fizetéssel. Ezt mindenki megtehetné, ott a lehetőség, ingyenes egyetemek, diákhitel, 2 ingyenes OKJ stb. Azért 15 éve hol voltak ilyen oktatásbeli könnyítések? Sehol.

2022. júl. 26. 00:00
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
18-as, 17-19 voltam, de tökéletesen megfogalmaztad, amit nekem indulataim miatt nem sikerült. Nagyon szépen köszönöm, minden minimálbéren élő társam nevében. Mert másodállással 230 ezer forintból, a mai árak mellett egy bérelt szobában SEM lehet megélni. 26/N
2022. júl. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
88%
Diplomával gyárban dolgozok 180 nettóért
2022. júl. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
78%

20-as, ismét 17-es vagyok, figyelj, 20 tábla csoki kipakolását ne keverjük ide, mert a legtöbb élelmiszeripari cég NEM magyar. Az Aldi és társai megtehetik, hogy növelik dolgozóik bérét, ha munkaerőt akarnak. Kereslet-kínálat! Ez igaz a szakmunkásokra is! A jelenlegi helyzetben még az orvosok munkáját is ellehetetleníti a KATA miatt a Fidesz. Nemhogy a pedagógusokon segítsenek... államcsőd van. Borzalmas világ jön, ha Putyin agya végleg elborul. Akkor lehet kerítést húzni, nem lesz az a katona, aki megállítsa az embertömegek bevándorlását errefelé. Mert nemcsak Ukrajnát teheti a földdel egyenlővé.


Nem a dolgozó emberektől kell a pénzt sajnálni, hanem rendszer katasztrófa, hogy normális állás mellett albérleti szobában is éhenhalsz!

2022. júl. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
91%

Nincs tanult meg tanulatlan, hanem dolgozó és nem dolgozó van.alap hogy az előbbi meg tudjon élni normálisan a munkájából, hogy félre tudjon tenni és ne kelljen nélkülöznie.

Év eleje óta 30%-ot romlott a forint és 30%-al mentek fel az élelmiszerárak,te pedig nekiállsz csodálkozni hogy sok az elégedetlen itt,európa szégyenfoltjának a közepén.

2022. júl. 26. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon gyenge troll kérdés.
2022. júl. 26. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
94%

Te felkelsz hajnalban, álmos szemmel zötyögsz a villamoson, buszon, vonaton munkába menet. Ōk legfeljebb akkor látják a hajnalt, ha a buli túl későn, hajnalban fejeződik be. Olyankor ők aludni mennek, amikor te munkába. Ők szépen kialusszák magukat és délelőtt a szolgálati autó a házuk előtt várja, hogy oda vigye őket, ahová kívánják.

Te munka közben azon gondolkozol, hogy miből veszel nászajándékot az unokahugodnak, nekik az a legnagyobb problémájuk, hogy Dubajba menjenek-e nyaralni vagy a Maldív szigetekre. Te lehúzod a nyolc órád, termelsz, értéket teremtesz, ők a munkaidőjükben azon fáradoznak, hogy hogyan tudnának még több bőrt lehúzni rólad. Te hazaérsz fáradtan a lakótelepi lakásodba, azt se tudod, hogy előbb takaríts, vagy a gyerekkel tanulj, vagy a vacsorát készítsd. Ők hazaérnek a villájukba, amit a személyzet már rendbetett, a magántanár elköszön, ha kedvük van főzni főznek, ha nincs, megrendelik vagy étterem.

Te ha hibázol csak egy picit is a munkahelyeden a főnök egyből elővesz, hogy ilyen többet ne fordulon elő. Ők hibáznak, tudatosan és pofátlanul és semmi nem történik. A korrupcióval gyanusított felveszi a parlamenti milliós fizetését és röhög azokon akik azt hiszik, hogy neki baja eshetne.

Te mindent csak mgadnak köszönhetsz, a kitartásodnak, talpraesettségednek, ők szintén mindent csak neked köszönhetnek, hogy a te pénzedből flancolhatnak.

Ez így van rendben, nem?"

2022. júl. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

a tanári/pedagógusi diploma szerinted valódi diploma vagy egyenlő egy érettségivel?

mert az állam most egy érettségisnek megfelelő fizetést ad nekik.

2022. júl. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit azért ellentmondásos a 2 diploma meg az, hogy egy mondatot nem sikerül helyesen leírni, a bekezdés fogalma ismeretlen stb. Azért itt csak alsó tagozatos tananyagról van szó...


Ez a beszélt 2 nyelv akkor melyik? Mert a magyar biztosan nincs közte. Román? Megint nem működik a gyakorikerdesek.ro, és itt kell kínlódni? Kezd szánalmas lenni!

2022. júl. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
82%
Hogy provokál a suttyó. :D
2022. júl. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Diplomával 260 nettót keresek ez az átlagfizetés alatt van. Miről beszélünk? Lassan én is megyek el innen, mert nem lehet megélni csak hónapról hónapra.
2022. júl. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!