Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig csak azok háborog...

Miért mindig csak azok háborognak a fizetéseken, rezsiemelésen, élelmiszerárak növekedésén, akiknek 8 általánosuk vagy csak egy sima érettségijük van?

Figyelt kérdés
Sokszor Facebookon is olvasom a kommenteket, hogy szidjál a Fideszt, meghogy milyen kevesek a fizetések stb és általában olyanok, akik a tanulatlan kategóriába tartoznak. :D Én azt gondolom, hogy a lehetőség mindenkinek adott feljebb lépni, érettségit is lehet tenni bármikor, akár újra is, lehet nyelveket tanulni, aztán lehet menni egyetemre, diplomát szerezni és sok pénzt keresni majd a végén. Senkinek nincs megtiltva semmi, az egyetem nyitva áll mindenki előtt, de ehelyett szidják a kormányt, hogy kevesek a fizetések. De meg most őszintén: egy átlag gyári munkás 160.000-nél miért kellene hogy többet keressen? Vagy egy bolti eladó 200.000-nál? Vagy egy segédmunkás napi 9000-nél? Nonszensz, gondoljatok már bele és ezt most nem trollkodásból írom, hanem nekem ez a véleményem. Mindig csak azok drágállnak mindent, meg azok szidják a kormányt, akinek átlag vagy szegényes életük van 8 általánossal, érdekes aki régen tanult, képezte magát ő jól keres és sosem hisztizik. Nekem például a rezsiemelés nem okoz érdemi gondot, mert van 2 diplomám és egy tökéletes munkahelyem, jó fizetéssel. Ezt mindenki megtehetné, ott a lehetőség, ingyenes egyetemek, diákhitel, 2 ingyenes OKJ stb. Azért 15 éve hol voltak ilyen oktatásbeli könnyítések? Sehol.

2022. júl. 26. 00:00
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Miféle államtitkárokat emleget kend? Minálunk szent országunkban ispánok leledzenek isten kegyelmébül!
2022. júl. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Csillagom, ugye tudod, hogy az államilag támogatott egyetemi oktatás is meg fog szűnni szépen lassan, a modellváltás miatt. Csakhogy a modellváltással pénzekhez nem jut akármelyik egyetem. Eddig is korrupció volt, a bölcsésztudományi karokat megpróbálták ellehetetleníteni. Csak sajnos, a tanárokat ők képzik, ugyibár! Annyit segítettek, hogy a tanárképzés 6 helyett 5 éves lesz mostantól. Van egy fél évem vissza még. Viszont nem kezdek el dolgozni a szakmában, mert max. 210 ezer ft havonta a fizetés egy olyan iskolában, ahol adnak pótlékot a 160-172 ezer forintra. Lehet magánórákat tartani, de az nem élet, hogy heti 60 órában gürcülök éhbérért, fejlődési lehetőség nélkül. A nyelvtudásomat viszont nem a magyar oktatási rendszernek köszönhetem. Súlyos pénzeket fizettem ezért a 3 nyelvért. Szerencsére lesz olyan hely, ahol értékelni fogják. Viszont az nem ebben az országban lesz. :(
2022. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a valóságban nem mindenki tud diplomát szerezni, nincs meg mindenkinek az anyagi vagy az agyi kapacitása hozzá.

Attól függetlenül hogy valaki gyári munkás vagy bolti eladó, megérdemli hogy el tudjon boldogulni, valszeg nem fog iphoneal meg bmw vel mászkálni de az alap dolgokat kell tudnia fedezni a béréből.

2022. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
95%

#6 Emberileg ugyanannyira tartom az orvost is, mint a bolti eladót mert mindketten szerves részét képezik a társadalomnak és nem azt mondtam, hogy egy bolti eladónak is kell akkora fizetés mint egy orvosnak, hanem azt mondtam, hogy a bolti eladó is megérdemli, hogy normális színvonalon élhessen. Mit jelent ez? Legyen biztosított a lakhatása, a megélhetése, ne kelljen nélkülöznie.


Az orvosnak adjanak nyilván nagyobb fizetést, nekik kezdőként is nettó 1 millió felett kellene keresniük.


A mostani magyar minimálbért a közmunkásoknak kellene csak adni. Persze őket sem nézem le mert nélkülük senki nem seperné össze a faleveleket a közterekről, tiszta szemét lennénk és minden utcasarkon elhullott állatok hevernének.

2022. júl. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

A kérdesre a válasz: NEM!

Ápolókról, tanárokról például nem tudom, hogy hallottál-e már. Azt ne mond, hogy ők is képezzék át magukat.

2022. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, 34, a közmunka címszóval hirdetett nevetséges összegre veri a nyálát rengeteg ember, akár a munkavállaló, akár a Fideszes, vagy ezek egyvelege, holott ez az összeg egy átlagos családban 1 hétre, ha elég! De már annyira sem. 28,500 ft kötelező nyugdíj. Elég 3 napra,nem 30-ra! Tessék már elgondolkodni. És aki főállású anya? Már meg ne haragudjon a világ, de milyen kormány az, ahol a négygyermekes apa megkapja a 15% SZJA elengedést, de CSP szinten kb. Semmi extra nem jár egy főállású édesanyának vagy a családnak egyben (egyedülálló anyáknak szintén semmi). Nem kínos és átlátszó egy kicsit, hogy minél kevesebb nő veheti igénybe a nagycsaládos kedvezményeket (munka híján), annál inkább csak annak jut támogatás, aki amúgy sincs rászorulva, mert fel tudna venni a CSOKnál kockázatosabb hitelt is? És akkor a nagyságosasszony kijelentette, hogy nem kell minden nőnek a férfiak babérjaira törni. Mikor a nettó bére minimum 2 millió volt akkor! A sunyi bujtatott összegeket nem is keresve! Viszont egyetemista anyaként mindenki jól jár, kapja az egyetemista GYEDet, amit kormány szinten kellene biztosítani minden olyan édesanyának, aki mondjuk főállásban sokgyermekes anyuka, de előtte ledolgozott már x évet, vagy ha diplomája van, akkor még erre kaphatna pótlékot, főleg ha már az adott GYED előtt ledolgozta a kötelezően itt ledolgozandó éveit, amit a kormány elvár az állami ösztöndíjas végzettektől. Ja, mert a semmire nem lehet a kormánybácsi által támogatott oktatásban részt venni. Munkaerőt kell ígérni érte. De mint fent íródott, lassan megszűnik ez a rendszer és minden egyetem maga gazdálkodik erőforrásokkal és annyival kevesebb "állami" hely lesz, amennyivel kevesebbet meg tud engedni magának az egyetem. A többit az önköltséges hallgatók pénzéből kell kisakkozzák és ha kapnak valami támogatást. Egy tanárképző központot semmilyen cég nem fog támogatni. Közgázt? Annál inkább! Látnád mekkor a szakadék pl., Pécsett!!! A sima tanulmányi ösztöndíj pedig is eddig is akkora vicc volt, mint a családi pótlék. 400 ezer forint egy félév minimum, akármelyik szakon. Havi 20 ezer forint öd. mit segít ezen, hogy kifizesse a hallgató ezt? És az életét? Szakmát tanulók kapnak adott esetben 86 ezer forintnyi ösztöndíjat, mert tanulnak olyasmit,amiből hiány van. Ez több, mint a kötelező minimálbér fele. Egy kimagasló egyetemi tanuló nem érdemel ennyit alanyi jogon? Miért csak kutatóknak járjanak havi százezrek? (Ez egy másik kategória amúgy, nem lehet mindenki kutató) Akik kapnak támogatást, az önkölts. Jó tanuló hallgatók. Pl: 50% költségmérséklést. Vannak kiskapuk, de egyik sem automatikus és nem járnak, csak ha tényleg olyan döntéseket hoz a hallgató, amivel ezeket ki tudja használni. Szóval igencsak el fognak manapság gondolkodni fiatalok, megéri-e az egyetem és esetlegesen diákhitel mellett kikötni, ha nem lesz mit enni, nem lesz kollégium, mert az albérlet is megfizethetetlen. Persze ìgy kevesebb alkalmatlan ember fog végezni, de attól még százalékosan több kókler lesz minden szakmában, csak mert bizonyos szülőknek lesz pénze kiperkálni, másoknak nem!
2022. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

“akkor te többre tartasz egy mezei bolti eladót mint egy 3 diplomás orvost, aki életeket ment? És azt mondod ugyanannyi fizetést kellene mindkettőnek adni?“


Hogy lehet valaki ennyire sötét? Senki sem mondta, hogy ugyanannyi vagy több fizetést kapjanak, arról van szó, hogy ők se haljanak éhen. A szegénység csak kitermeli az alacsony életszínvonalt és az erőszakot.

2022. júl. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem azt mondja, hogy egy orvos annyit keressen, mint egy bolti eladó, de azért utóbbinak se kelljen már éhen halnia.
2022. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!