Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Keresztényként mi a helyes...

Keresztényként mi a helyes álláspont a mai magyar politikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Eddig nem igazán követtem szorosan a politikai jellegű híreket. 19 éves vagyok, idén áprilisban a fideszre szavaztam, mert hívő keresztényként nem értek egyet a baloldali LMBTQ-pártolással, illetve a muszlim migránsok beengedésével sem.


De újabban a kormánypárti média olyan hangnemet üt meg, amivel már nem tudok tiszta lelkiismerettel vállalni.


Ma pl. a vadhatjások facebook-oldala így írt egy nőről: "Mocskos k*rva de jó, hogy eltakarodsz a"

A cikk címében pedig szardarabnak nevezik őt...


Értem én, hogy nem kell mindenben egyetérteni a másikkal, de nekem ez akkor sem fér bele. Az én Istenem az, aki ilyeneket mondott:


"Szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót gyűlölőitekkel. Azokra, akik átkoznak benneteket, mondjatok áldást, és imádkozzatok rágalmazóitokért. (...) Úgy bánjatok az emberekkel, ahogy akarjátok, hogy veletek is bánjanak. Mert ha csak azokat szeretitek, akik benneteket is szeretnek, milyen hálát várhattok érte? Hisz a bűnösök is szeretik azokat, akik őket szeretik. Mert ha azokkal tesztek jót, akik veletek is jót tesznek, milyen hálára számíthattok? Hisz így a bűnösök is tesznek jót. Ha csak a visszafizetés reményében adtok kölcsönt, milyen hálát várhattok érte? Szeressétek inkább ellenségeiteket: tegyetek jót, adjatok kölcsön, és semmi viszonzást ne várjatok. (...) Legyetek hát irgalmasok, amint Atyátok is irgalmas."


Szóval nekem ez már nem fér össze azzal a mocskolódással, ami itt megy. De igazságról igazából egyik politikai oldallal sem tudok azonosulni már. Mi lenne a helyes ebben az esetben?



2022. júl. 27. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
A vadhajtások egy netes oldal, nem egy párt. (Elég szabadszájú.) Ha nem tetszik, nem olvasod.
2022. júl. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Szerintem egyik sem. Az egész politika úgy ahogy vagy egy mocskosság. A fidesz sem különb, hiába állitja be magát kereszténynek, rengeteg vaj van a fülük mögött, amiről nem is tudunk, és lehet nem is baj.
2022. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
1, a vadhajtások fideszes oldal...
2022. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hypno ***** válasza:
100%

A fidesz nem keresztény, hanem egy tőröl metszett bolsevik (vagy náci ízlés dolga) párt.


Te meg tapasztalatlan és naív vagy.

2022. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt látom bajnak, hogy te elhiszed a Fideszről, hogy ők tényleg keresztények. A Fidesz kommunikációjának a 90% hazugság. Arra akarok kilyukadni, hogy ha a baloldalról alkotott képed az amit a Fidesz mondott róluk, az hazugság.
2022. júl. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Alex Fly ***** válasza:
100%
Hogy mi a helyes álláspont, azt neked kell eldöntened. Az én szerény véleményem szerint érdemes onnan kiindulni, hogy Jézus mit hirdetett -és azt melyik párt programja közelíti meg a legjobban...
2022. júl. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Semmi. A "baloldal" nyíltan gyűlöli és üldözi a kereszténységet, míg a "jobboldal" a hit mögé bújva, azt kiforgatva, eszközként használva lopja szét az országot.
2022. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a politika a lényeg, hanem a Te saját értékrended. Ahhoz tartsd magad és az életviteled. Azt képviseld és éld, bárhol vagy, bármit teszel. Ennyi. Az érték az mindig érték, azt a politika nem befolyásolhatja, ha elég erős a hited magadban és elég hitelesen és odaadóan képviseled a kereszténység értékeit.
2022. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"De újabban a kormánypárti média olyan hangnemet üt meg" újabban? Komolyan? Most kezdték ? :D A muszlim migránsok már évtizedek óta itt élnek , akkor is ,ha te nem értesz egyet vele :D


" baloldali LMBTQ-pártolással"

Ez pontosan miben nyilvánul meg a "baloldalnál" ,áruld már el ? 12 éve a fidesz van kormányon. 3-4 éve senki mástól nem hallok az LMBTQ-ról, csak és kizárólag a fidesztől.

Nem szeretem és nem is tudom sajnálni az ilyen álszentfazekakat, mint a kérdező. A mocskolódás,gyűlölködés,embercsoportok egymásnak uszítása azóta megy amióta a fidesz kormányon van. Eddig nem szólalt meg az a hatalmas,keresztény lelkiismereted?

2022. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Keresztényként cionistának kell lenned, azaz Fidesz, meg a többi balos párt.
2022. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!