Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért népszerűbb az idősek,...

Miért népszerűbb az idősek, nyugdíjasok körében a Fidesz, mint a fiatalok körében?

Figyelt kérdés
2022. aug. 2. 15:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Kádár-nosztalgiából. Orbán lényegében egy nemzeti kommunista politikus, mint Ceausescu és Kim Jong Un.
2022. aug. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Felénk nem népszerűbb.
2022. aug. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%
Többet tapasztaltak.
2022. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
A fiatalok hagyományosan liberálisak, a Fidesz meg inkább konzervatív, ez az egyik ok.
2022. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%
A fiataloknak nem sok tapasztalatuk van az életről, évtizednél távolabbi emlékeik nem nagyon vannak, viszont lázadni szeretnek. Nem kell őket leírni, fog ez változni idővel.
2022. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
3,5! Mibe fogadjunk, hogy tizenöt éve még arról vinnyogtatok, hogy csak a kádárimádó hülye nyugger miatt van a ballibsi Gyurcsány a hatalomban. Bezzeg a fiatalok mind jobboldaliak. Most meg már bölcsek a nyugdíjasok, és buták a fiatalok...
2022. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Elöször a kérdésedbe foglalt állitásodat kellene alátámasztanod, ugyanis nem látom, hogy népszerübb lenne!
2022. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, fiatalként nekem is mások voltak az elképzeléseim a világról, mint most 30 évnyi politikai megfigyelés után. Ahogyan akkro még hittel hittem, hogy ÉÉÉÉN egydül is képes vagyok mindent IS sokkal jobbá tenni, mert csakis ÉÉÉÉn vagyok az akinek jó ötletei vannak és ÉÉÉÉN vagyok aki jobban tudja.

Aztán már az egyetemen jött az első ébredés, amikor szimpla 5 évnyi egyetemi tapasztalattal a hátam mögött szem jöttek az elsőévesek a maguk ÉÉÉÉN szemléletével - ami ugyanolyan volt, mint az enyém korábban. És kiderült, hogy nem, nem tudják jobban, nincsenek jobb ötleteik - csak kevesebb a tudásuk és az ismeretük a megtörtént dolgokról, ötletekről, próbálkozásokról és még nem szembesültek az ötletek következményeivel. Mivel ugyanazokat a jó ötleteket hozták fel amiket mi már előtte szintén felhoztunk és ki is próbáltunk, majd kiderült, hogy a nálunk is idősebbeknek volt igaza - nem működik vagy éppen nem úgy ahogy elképzeltük.

Ugyanez van a politikában is. A fiatalok azt hiszik az öregek ostobák, tudatlanok és csak azért nem változik a világ mert az öregek nem értenek hozzá.

Aztán telik az idő, tapasztalnak, megismerik a történéseket, és rájönnek, hogy a világ nagyon sokat változott, folyamatosan sokat változik és pont azok változtatják, javítják, akiket ők korábban leszóltak hogy nem csinálnak semmit.

Ahogy nagyon nem ugyanaz amikor egyedül magamról kellett gondoskodnom, félig a hátam mögött a szüleim segítségével ahová mindig van lehetőség visszamenni ha valami nem sikerül úgy ahogy elképzeltük, meg amikor már családja is van az embernek és egyszerre kell felelős döntéseket hozni a saját életünkről, a gyerekeink jövőjéről és a szüleink megélhetéséről is.

A fiataloknak az a dolga hogy forradalmárok legyenek, ez hozza meg a lendületet. Az idő azonban a forradalmárokat megtanítja arra is, hogy óvatosabbak legyenek és tanuljanak a múltból.

Aki képes erre a fejlődésre az liberálisból konzervatíVABBÁ válik, aki nem képes az marad és szavaz gyurcsányékra újra meg újra, mert nem tudja összerakni az élethez szükséges ismereteket egy összefüggő rendszerbe.

2022. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%
Mert putyinbérenc és visszasírják a szocializmust amikor hajnali 4kor keltek és egész nap arattak.
2022. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Minden korosztályban messze a Fidesz a legnépszerűbb
2022. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!