Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez most így miért is volt jó...

Ez most így miért is volt jó az államnak?

Figyelt kérdés

Feleségem eddig a munka mellett félállású KATAsként órákat adott.

Most, hogy ezt eltörölték, mondván a KATAsok túl kevés adót fizetnek, új adónemek után nézett és rátalált az általános adózóra (asszem ez a neve).

Ha jól értem, évi 1.5 vagy 2 millióig (most nem emlékszem pontosan) így adómentes lesz, azaz egyáltalán nem kell fizetnie adót. Cserébe több lesz az adminisztráció, de pedagógusként ez nem lesz újdonság.


Most ez miért volt így jó az államnak? Eddig fizetett évi 300.000 forint adót, mostantól meg egyáltalán nem fog beadni semmit az államnak. Teljesen törvényes módon.

Nekünk okés, csak... tényleg nem értem akkor mire ovlt jó ez az államnak..



2022. aug. 7. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos megérte ha így módosították, biztos sokan keresnek 2 milliónál többet évente.
2022. aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok vállalkozó keres 2 milliónál többet, szóval egészen biztos, hogy jövedelmező az államnak.
2022. aug. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk eleve nem értem, hogy a KATA, mint a kisvállalkozók adóneme, miért úgy van kitalálva, hogy évente 18 millióig működjön.... Aztán persze, hogy kiakadnak, hogy akik havonta másfél milliót visznek haza, azok 50.000-et adóznak, dehát ha egyszerűen ők csinálták meg ezt a törévnyt...:D

Én simán levinném évi 6 millióra a KATAval szerezhető jövedelmet és voilá, aki sokat keres, kénytelen lesz olyan adónemet keresni, ahol többet kell adózni.

2022. aug. 7. 18:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
sokan keresnek, de azok többsége inkább nyugatra vitte a vállalkozását, én is angliába. amit eddig kata adóba fizettem, most egy angliai irodának...
2022. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 Azért mert, nagyon kevés KATÁ-s vállalkozó van, aki annyit keres.Ha olyan sok lenne belőlük, akkor nem ez lett volna a megadott értékhatár.
2022. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3: KATA -sok 2/3 -a 6M alatt keresett, a felének még a 3M se volt meg.

Kevesen maxolták ki, azok inkább pénzmosásra használták.

Vagy valójában egy 2-3 fős BT -volt, aki szintén KATA -val számolt.

Azért emelték, hogy a fő TAXI továbbra se fusson akadályba.

2022. aug. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Évi 60 millióig mindenki 15%-ot fizet. Ennyi. Össze vissza csinalja a kormány. Elég lett volna a Katánál eltörölni az 50 ezret, és 20%-ot bevezetni, 12ről megemelni 18ra, és kész. Mit kell kavarni?

2022. aug. 10. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!