Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz szavazók elégedettek...

A Fidesz szavazók elégedettek a rezsi terhek elosztásával? A liberálisok jártak jól ezzel, a családosok szívtak.

Figyelt kérdés

Maradjunk annál a ténynél, hogy a legtöbb magyar 2 gyereknél nem csinál többet, nagyon ritka aki igen. A legtöbb magyar fiatalnak nincs is gyereke, a legtöbbnek 1 van, tehát a medián magyar gyerekszám 1.

Az állam viszont háztartásonként számolja a rezsit, és csak 3 gyerektől indulva felfelé ad kedvezményt. Ezzel nyilván a kisebbségi nagycsaládosoknak kedvezve, amit megjegyzek nem hülyeség mert így segít konszolidáltan tartani őket. Viszont így a magyar családokra rója ki a legnagyobb anyagi terheket, mi több a vidékiekre, falusiakra, akik amúgy is szegényebbek és Fideszesebbek. A nagyvárosi liberális (merthogy a nagyvárosokban jóval több a liberális) embereknek meghagyva a teljes kedvezményt jóformán.

Fideszesek, elégedettek vagytok a terhek megosztásával?



2022. aug. 12. 22:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
1 2
 1/13 árokpart ***** válasza:
17%
Az egész országnak meg kellene mozdulnia a teljes rezsicsökkentés visszaállításáért.
2022. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Azok szívtak, akik a 10 év alatt semmit se költöttek korszerűsítésre és felújításra.
2022. aug. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Márpedig a legtöbb magyar csotrogány régi ingatlanban lakik ami a Kádár korszakban szereztek az ősei, amikor mindenkinek épített az állam orrba szájba. Ámde megfontolatlanul, mivel akkoriban a rezsi is ingyen volt és korlátlan, az emberek azzal versenyeztek ki építi a nagyobb "Kádár-palotát".

Azóta egy fillérjük sem volt a legtöbbnek korszerűsíteni, mivel elúsztunk a Kádári hitelekben és olcsó munkaerős kapitalista ország lettünk.

Mivel fogjuk most ezeket kifűteni?

2022. aug. 12. 22:24
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha nézem a tágabb családot akkor 11 házban/lakásban lakunk, ebből 2-ben van gáz, ebből egyet érint csak az átlag feletti fogyasztás de őket se fogom sajnálni amikor egy 160 nm-es házat 24C-ra fűtenek fel, mert nekik az a kényelmes. (ha 20-21-re lenne akkor valószínűleg benne lennének a fogyasztási limitbe)


Az áramnál ami meg érinthetne mindenkit a piaci ár is az egyik legolcsóbb az EU-ban. Szóval nem tudom miről beszéltek, aki szerint Magyarországon drága a rezsi az nézzen már kicsit szét a szomszédban mennyit fizetne.



De most komolyan lepontozás helyett írjátok már le mennyit fogyasztotok évente gázt/villanyt azt mekkora házban teszitek és hogy melyik ország olcsó áraira vágytok amivel kisebbre jönne ki a számlátok.

2022. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 árokpart ***** válasza:
55%
4-es Ne hasonlítsd össze olyan országokkal a rezsiárakat ahol eleve mindig is magasabb voltak a bérek.
2022. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Romániában a saját gázukat termelik ki, évekig olcsóbb volt náluk a gáz ára mint Magyarországon és most mégis 2,5-szeres ára emelték, de még ez is hatóságilag szabályozott ár, mert már idén tavasszal 300 forint körül fizettek.


De kérlek mondd te mennyit fogyasztasz egy évben hogy ennyire fel vagy háborodva, ha neked nem megy én szívesen kiszámítom neked hogy pl. bezzed Romániában mennyibe fájna a rezsid.

2022. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
Én akkor vagyok elégedett, mikor a libsik leghangosabban jajonganak, mert akkor tudom, hogy helyes az irány.
2022. aug. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 árokpart ***** válasza:
62%
7-es Ez nem ideológia kérdése. Egyébként ha már itt tartunk nem vagyok libsi egy egyszerű falusi ember vagyok és gond lesz ha a kormány nem állítja vissza az eredeti rezsicsökkentést.
2022. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
5. Akkor hasonlítsd a volt szoci EU-s országokkal.
2022. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
7. Fogd már fel, hogy nem fogják visszaállítani. Globálisan elszálltak az energiaárak. Nem csak nyugaton, ahol magasak a fizetések, hanem keleten is, ahol alacsonyak. És legalább annak örülj, hogy nem az egész rezsidet kell emelt áron fizetned.
2022. aug. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!