Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Büntettek már meg valakit...

Büntettek már meg valakit azért, mert nem válaszolt a népszámlálással kapcsolatos kérdésre? Illetve köteles vagyok mindenre válaszolni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 25. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Ha jól tudom a népszámláláson kötelező válaszolni. De amúgy semmi olyat nem kérdeznek amit ne tudnának már eleve, szóval nem kell pánikolni.
2022. aug. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Van, amire a korábbi népszámlálások alkalmával nem voltál köteles válaszolni. Mint a származás, a vallás. Ha mégis minden egyes kérdésre kötelező lesz, akkor amire úgy érzed hogy nem rájuk tartozik, arra adsz egy ötletszerű adatot. Járjanak utána. Nincs rá kapacitásuk. Ha mégis utánajárnak és kérdőre vonnak, akkor lebuknak, hogy mégsem anonim. Akkor viszont megmondod, hogy véletlen volt, vagy félreértés. Szerintem a mostaniban már politikai célú puhatolózó kérdések is lesznek és ha így lesz, nem árt figyelni, mit válaszolsz.
2022. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Neten töltögetve olyan választ adsz amilyet akarsz. Kérdezőbiztos esetén már nem minden válaszra blöffölhetsz, mert lát és hall. Pl. kastélyban lakva nem mondhatod, hogy a házad két helyiséges parasztház.
2022. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
1. Ööö... akkor miért is kérdezik?? Ne nyomd fullba! 😂
2022. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Még egy népszámlálásra sem voltam hajlandó válaszolni. Egyszer jött a szomszéd mert ő volt a biztos elhajtottam a picsába, nem jött büntetés.
2022. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Most meg pláne bűzlik az egész hiszen most először anonim helyett névvel beazonosítva kell válaszolni a kérdésekre. Ez már is kizárja a népszámlálás lényegét, hogy csakis statisztikai célokra fogják felhasználni.
2022. aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

A KSH ezt írja:


"A név megadásával ellenőrizhetővé válik, hogy mindenkitől beérkezett-e a kérdőív, továbbá így biztosítható az is, hogy mindenki csak egyszer szerepeljen a népszámlálási eredményekben. A nemzetközi népszámlálási gyakorlatban általános a személyazonosítás."

(a lakcímet is meg kell adni)

2022. aug. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Alvilági fenegyerekek, akik 2 hetente változtatnak lakhelyet, majd közlik a nevüket és címüket, mi?🤔
2022. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

#4

Honnan tudjam, hogy miért kérdezik? Nem én rendeltem el.

Milyen "fullba"?

2022. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Nyugdíjasok nem bírják kikerülni a válaszadást.
2022. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!