Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországot miért mindig...

Magyarországot miért mindig az északnyugat-európai germán országokkal vetjük össze, hogy mi miért nem vagyunk olyanok, mint ők, amikor mi inkább a dél-európai országokra hasonlítunk kulturálisan, társadalmilag?

Figyelt kérdés

Mindig hallom, hogy túl nagy a korrupció, nincs elég polkorrektség, melegjogok stb. bezzeg Ausztria, Németország, Svédország.


De ha ezek helyett Olaszországgal, Görögországgal, Ciprussal, és ilyesmi országokkal hasonlítanánk össze magunkat, akkor azt látnánk, hogy kb. ugyanolyan minden nálunk, mint náluk.


Érdekes módon az olasz, görög ember nem hajlítja hurokba a gerincét, hogy ő is németté, svéddé váljon, hanem csak jól kiröhögi a polkorrekt, karót nyelt germánokat, miközben nyugodtan issza a frappét a tengerparton, és leszarja, hogy korrupció van az országában, amíg az ő családját, barátait ez nem korlátozza semmiben.



2022. szept. 9. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogos kérdés. Másik lehetséges pont meg inkább a Szlovákiával, Horvátországgal, Szerbiával való összehasonlítás, az a mi klubunk, hogy úgy mondjam.
2022. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pikk Ász ***** válasza:
3%
Mert buta libsik.
2022. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Most voltam kint Görögbe kedves kérdező. Elárulhatom neked hogy minden Normális ember szerint sértésnek veszem hogy egy akkora szar országot mint Görögország össze mersz hasonlítani Ausztriával és a többi német állammal. A rendesen dolgozó Germán népeket egy vissza maradott buta Erőszakos lusta görögökhöz hasonlítani felháborító, Görögország 5-ik alkalommal jelentett Államcsődött mert a munkától viszketést kapó görögök nem dolgoznak egy az ókorban maradott ország a varosaik büdösek tele vannak Csövesekkel nem tudnak se angolul se semmilyen nyelven én sok országba jártam már és Görögországban 500 eurókal próbáltak lehúzni. Köszönöm szépen elég volt soha többé nem megyek oda vissza te meg kedves kérdező ha ennyire be jön a Görög szarok a világra nézett tárt karokkal várnak🤣🤣🤣
2022. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ja és hozzá teszem , annyira csórók hogy a Vasúti pálya udvar wc kagylóját és a csapokat is kilopták 😆 ja igyák a frappét a tenger parton úgyis alkoholista fejük van a kedves karót nyelt görög elvtársaknak
2022. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem csak a dél-alföldiek hasonlóak kulturálisan kinézetre (gyakran fistesek barna maki szemek fekete haj sárgás bőr) és genetikailag a dél-európaiakra az erős balkáni hatás miatt.
2022. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3: "nem tudnak se angolul"

Érdekes, amerre én jártam Görögországban, még a buszkalauzok is jól beszéltek angolul. Inkább nálunk jellemző ez, a Budapest-Miskolc IC(!) vonaton többször kisegítettem a kalauzt, ha nem értette meg magát egy-egy külföldivel (aki esetenként láthatóan afrikai vagy dél-kelet ázsiai származású volt, és beszélt angolul).

Az apartman tulajdonosok és a boltosok nyáron a turistaszezonban reggeltől késő éjszakáig dolgoznak, még a tizenéves gyerek is beül a kasszába, lustának éppen nem mondhatóak.

Habár, tudom mire gondolsz, láttam igénytelenséget is a vendéglátásban, tömegközlekedésben, olyan dolgokat, ami germán népeknél nincs.

2023. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4: " igyák a frappét a tenger parton úgyis alkoholista fejük van a kedves karót nyelt görög elvtársaknak"

Ezt nem tudom mennyire írtad komolyan, de én nem láttam náluk részeg görögöt, pedig nyaraltam már különféle görög helyeken vagy húsz alkalommal. Pont azon lepődtem meg, hogy szállásadónk a tavernában is Sprite-al hígította az amúgy sem erős Retsina borát. A 40%-os Ouzót is vízzel hígítják, úgy olyan az íze, mint a fogkrémnek.

"görög elvtársak" nálunk voltak az 50-es években, akik ide emigráltak politikai okokból, mert odahaza szocializmust akartak.

2023. márc. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!