Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Október 1-től megszűnik az...

Október 1-től megszűnik az ársapka vagy újabb hosszabbítás következik?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi lesz? Elkeseredett emberek tömege vagy megreccsenő költségvetés?

2022. szept. 13. 12:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Is-is....
2022. szept. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet hogy lesz ami marad és lesz ami nem.
2022. szept. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Erre a hétre ígértek tájékoztatást.
2022. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán eltörlik. Az összeomló ellenzék nem számít, ők nem viszik ki az utcára az embereket, nem visznek szavazatot, a propaganda meg úgyis Brüsszelre és Sorosra fogja majd.


Amúgy a költségvetés köszöni jól van. Magas árak = Magas ÁFA bevétel.

2022. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz melyik ársapka?

Az élelmiszereknél nem hiszem hogy nagy változás lesz, az üzemanyagnál meg az a kérdés, hogy a MOL-nál hogy állnak a karbantartással. Ha jól megy és a tervek szerint nemsokára várható a finomító üzemeinek indulása, azaz a teljes kapacitású termelés, akkor nem fogják bántani az ársapkát. Ha lesz valami gond - vagy közben megugrik a kőolaj ára, netán az oroszok teljesen leállnak minden szállítással hozzánk is kőolaj és gáz tekintetében is, akkor sajnos rosszabb lesz a helyzet. Azt már nem fogja tudni fedezni az állami költségvetés vagy a MOL, akkor hasonló változás lesz mint a rezsinél. Valamennyire marad a támogatás, de tovább csökken azok köre vagy a mennyiség amire meg lehet kapni.

2022. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

#4 "Amúgy a költségvetés köszöni jól van. Magas árak = Magas ÁFA bevétel."

Alap helyzetben igazad lenne, csak most sokkal nagyobb az amit pluszban kell fedeznie a költségvetésnek mint ami a bevételnövekedése az ÁFA-ból.

Csak gondolj bele mennyivel többe kerül az iskolák meg kórházak működtetése és jön a fűtési szezon, eddig csak az áramot kellett ötszörös áron fizetni. Ahogy a fogyasztóknak az átlagfogyasztásig is hatalmas mennyiségű pénz kell hogy kiegészítsék.

Amikor csak simán nőtt az üzemanyag ára akkor valóban javult a költségvetés bevétele, de most a kiadási oldal többszörösével nőtt meg sajnos.

2022. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Az üzemanyag ársapkától már most elbúcsúzhatsz. Az élelmiszer megmarad, mert azt a boltok nyelik be. Mondjuk a Lidlben pont a tartós tejből van mindig készlethiány és abból is a 2,8%-osból.
2022. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
Tegnap Mol-nál tankoltam 95-öst, ársapka nélkül 650,90 forintért árulták literjét.
2022. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

#8 Már nagyon régóta így van.

be kell vinned a forgalmit és akkor megkapod a kedvezményt rá. Én is tegnap tankoltam és nem 650-t fizettem literéért, hanem 480-t.

Vagy arra írtad, hogy már nem 780Ft litere mint előfordult néhol korábban hanem csak 650?

2022. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Üzemanyagárstop valószínű nem lesz tovább. Lassan 480 fele halad a nagyker ár, gyorsan kimásznak belőle míg lehet.
2022. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!